Toxini - I kolokvijum

Started by milena_dj, 12-12-2006, 17:39:28

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mrvka

Joj,ljudi inaèe ne odgovaram na postove,ali ovo me ne mo¾e ostaviti ravnodu¹nim.Bez obzira ¹to sam i ja jedna od onih padavièara  :~ u potpunosti se sla¾em sa Irenom u vezi tog instituta.Da nekog sluèajno ne podseæa na fizièku hemiju?!  :wall:  :igra: Nego zanemarimo sad to hoæu da vas pitam samo da li je neko od vas èuo za uèenje sa razumevanjem na ovom faxu?! Ne bih da gre¹im du¹u radi nekih pojedinaca,ali uglavnom se sve svodi na to bubaèi od slova do slova i NI POD RAZNO ne zaobilazi ne¹to u zagradama..... :help:  OK,jesuli oni normalni,pa ja jo¹ planiram da iskori¹æavam svoj mozak,ali za vreme ispitnog roka,a sada i kolokvijuma ja ne mogu ni reèenicu sastaviti (izvaliæete i sami iz ovog posta) I za kraj kako reèe moja drugarica "Od sada neæu ni¹ta da kapiram ima samo da bubam".Pa ko voli nek izvoli,ja NE MOOOGUUUU.................... :shock  :ziveli

Bred


mikele

Ја сам био јуче на институту и једино што сам успео је да поп***им.  :djavo :djavo :djavo
Као прво напишеш реакцију без коефицијената и добијеш 0 поена.Па сада ви мени реците шта је ту битније сама реакција или је**ни коефицијенти и јел они мени оцењују сређивање реакције или доказивање етанола?Мислим ако до 5 године факса нисам научио да сређујем једначине,онда...Цео живот само то и радимо.
Као друго било је питање написати реакцију,значи понављам реакцијУ(једну,а не три) доказивања метанола са Шифовим реагенсом.И ја напишем реакцијУ(не реакције,него једну реакцију) са Шифовим реагенсом и добијем 0 поена.
А кад дође анкета,зна се... :K :K :K
Мада њих вероватно боли уво за то,али нема везе,бар ћу се мало иживљавати  :djavo :djavo :djavo

irena

E, Mikele, a propo metanola: i ja sam bas bila istripovana, jer je pisalo REAKCIJU a znam da ih ima ukupno tri i pitam dezurnu profesorku, valjda je prof., i ona mi kaze: SVE TRI!!! Nisam mogla da verujem... Naravno i REAKCIJA ZA ODREDJIVANJE FLUORIDA... a nije reakcija nego je JEDNACINA...sto je ogromna razlika!!!
TOTALNO JE NEKOREKTNO tako koncipirati pitanja. Ako je u pitanju decidirano navededno REAKCIJU to znaci JEDNU i brojevima (1) reakciju, a NE TRI, a ako je receno REAKCIJA ZA ODREDJIVANJE, to ne znaci FORMULA ZA ODREDJIVANJE!!!
Uostalom, ako su toliko nepismeni da ni jedan test nisu u stanju gramaticki ispravno da otkucaju i toliko lenji da ne provere sta su pisali, odakle im onda pravo da nas kinje i skidaju nam bodove zbog izostavljenog koeficijenta na kolokvijumu na kome 25 pitanja radis 45minuta?!!!

mikele

Ја сам хтео да питам за време теста да ли требају све три или само она последња јер пише написати реакцију.Али нису ми дали да питам јер смо ми у амфитеатру 1 могли да битамо само првих 10 минута,а сам јбг закаснио којих 10-так минута,па ми није било дозвољено да питам.  :namcor :namcor
Толико о толеранцији.Било је ''колега прошло је 10 минута,нема више питања.''  :bljak: :bljak: :bljak:
Али добро,шта је ту је.
Што се тиче поправног,мени су на институту рекли највероватније 19-тог.  :hmm :hmm :hmm
Као још увек се не зна,али бићемо обавештени.

bjanka

mislim da je resenje da svi do jednog na onoj anketi zaokruzimo keceve jer mislim da je i to previse za ovaj institut i za njihov odnos prema nama!!!! :bljak:

stef

 Hvala na informacijama...Otici cu u ponedeljak da razgovaram sa njima.Ako se neko seto jos neceg neka dopise, procitacu ja to jos jednom veceras...

irena

Ma, koji im je to truli fazon sa postavljanjem pitanja samo prvih deset minuta? :batina puc :F :box
Definitivno mi je jasno i niko ne moze da me ubedi u suprotno, da je JEDINA namera ljudi na ovom zavodu bila da sto vise studenata padne, a da se NIKO, po mogucstvu, ne oslobodi prakticnog.... :F
Kada ce vec jednom pojednici (kojih je, minimum 90%) na ovom fakultetu shvatiti, da NISMO MI NA OVOM FAKSU ZBOG NJIH, NEGO ONI ZBOG NAS?????!!! :F :F :F :F :F

Bred

Mislim da bi saldo mogao da izgleda owako stef-nedostatak literature ili neadekwatna literatura tj praktikum,ne dobijanje dowoljno informacija od asistenata,nekorektno postawljena pitanja na kolokwijumu i nekorektno ocenjiwanje. Pretpostawljam da je test sastawljala profesorka posto ga je i pregledala a kako ona moze da zna sta mi radimo na wezbama?!

milena_dj

I kakva im je ta fora sa 10minuta,pa za 10 min.ne mogu se ni iscitati kako treba onih 25 pitanja!!!
Da li oni misle da svaki student ima taktiku prvo iscitaj test pa onda radi??Mogli su onda da kazu citajte test i ako je sta nejasno odmah pitajte,a mi bismo onda svi nagrnuli sa pitanjima :hmm :hmm :hmm,ko zabe u horu,pa da vide sta ih je snaslo!!!Bas mi je zao sto nije tako bilo!!!


:igra:  :igra:  :igra:

irena

Test je na prvom mestu, koliko ja znam,sastavljala Zorica Bulat, znaci, vrlo dobro zna sta smo i koliko radili tj. nismo radili na vezbama, dakle, utoliko gore. Koliko se profesorka ukljucila u taj proces, ne znam i cisto sumnjam da je samo jedna profesorka pregledala radove.....

Murakami

#131
Quote from: irena on 04-02-2007, 15:37:17
Ma, koji im je to truli fazon sa postavljanjem pitanja samo prvih deset minuta? :batina puc :F :box
Definitivno mi je jasno i niko ne moze da me ubedi u suprotno, da je JEDINA namera ljudi na ovom zavodu bila da sto vise studenata padne, a da se NIKO, po mogucstvu, ne oslobodi prakticnog.... :F
Kada ce vec jednom pojednici (kojih je, minimum 90%) na ovom fakultetu shvatiti, da NISMO MI NA OVOM FAKSU ZBOG NJIH, NEGO ONI ZBOG NAS?????!!! :F :F :F :F :F

Bravo Irena !!! Svaka cast  !!!  :Bog :Bog :Bog
I sta koji moj pisu praktikum za VEZBE ako u njemu nema 80% svari koje ti,kvazi intelektualci,pitaju na vezbama !!! :box puc
A tek cena od 500 din a praktikum se raspada nakon sto ga dva puta otvoris !!! .grins. .grins. .grins. !!!
Boze koliko gneva nam se nakupilo za ovih 5 GODINA !!! :namcor :namcor :namcor
A najvise mi se  :bljak: kada me oslove sa "kolega" !!!! :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak: :bljak:

mikele

Ма људи не требамо толико да се нервирамо и трошимо енергију на ове глупости и на оне који те глупости заступају.  O0 O0 O0
Јер то нам неће донети ништа доброг и корисног,тако да...
У једном се слажем,а то је да сви требамо да испунимо анкету онако сочно и лепо,са доста ''зачина'' и то је то,па када сви испљују институт и асистенте  :bljak: којих више нема,него што их има на вежбама и које мораш да јуриш по факсу(није грешка у питању,добро сте видели,не по институту,него по ФАКСУ ) да би их питао нешто,онда ће се ваљда мало запитати  ко ради и како раде на њиховом институту.
А за поправни нека нам је сам БОГ упомоћ.  :help: :help: :help:
Ето толико од мене,ја више нећу да се нервирам,а исто предлажем и осталима.
Скроз сам cool  8) 8) 8)

Bred

Popravni je 20.2. u 19h

irena

Dobro je, mogli su i u ponoc da ga daju, pa da bude 21.02. :K