Toxini - I kolokvijum

Started by milena_dj, 12-12-2006, 17:39:28

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

*

Sto se mene tice, ne moram da ih vezbam :namcor :namcor :namcor :namcor :namcor

Zna li se kad je popravni?

tarantulica

Misli o ovom kolokvijumu danas...

Ako ni¹ta, prelistaj ovu temu, mislim da je obuhvaæeno celo gradivo  :cvet

MiKy

koje jedinjenje olova koje ulazi u sastav benzina ima znacaj sa stanovista ekotoxikologije?

AnaCrvena

tetra etil olovo se dodaje benzinu radi bolje kompresije, a  u izduvnim gasovima su oxidi olova...

MiKy

secam se da nam je ass pricala da je tetraetilPb liposolubilno jed pa je neophodno da se nose rukavice...
:cvet
ko da uci toxine kad Novak ubi Federera...nadam se da i asistenti gledaju mec pa nemaju vremena da zakomlikuju kolokvijum :trfr:

lijepa bosanka

I??
Iznenaðena sam ¹to su stavili ba¹ onoliko pitanja gde se tra¾e reakcije!!! :ohwell: Nije fazon.. :run

Darker

Ba¹ je fazon, bolje da si uèila rekacije nego prièala o politici :K :K(¹alim se :cvet)

Elem, bio je skroz fer i ok test, samo da vidimo kako æe da se boduju te reakcije, po¹to su vrlo nebulozno sreðene u samom praktikumu, ¾ivo me zanima na ¹ta su mislili kad su rekli da ih sredimo :K


E da, ono pitanje sa metanolom, propanolom, oktanolom, za Biohemièare je nagla¹eno da je intravenski, da li je taèno da je za DF-per os?
razlika je u tome ¹to je per os propanol toxièniji od oktanola, a intravenski obrnuto :cvet

shumshi

kod nas nije bilo naglaseno, pa su nam posle rekli da se misli na intravenski, kada sam vec bila zaokruzila, pa sam morala da menjam odgovor i dodajem komentare  :box

bilo je ok, cak mozda i lako...samo sto sam ja mislila da se izvucem na prepoznavanje gradiva, kad ono 6 pitanja sa reakcijama   :shock  ali dobro...

*

Pa, dali su nam sve reakcije koliko mi se cini....

Mozda su zaboravili na 2-3

Ako su vec hteli r-je, trebalo je da produze kol da bi mogli da ih izjednacimo - valjda nije fora da ucimo napamet koeficijente :F

AnaCrvena

e,upravo to!ja sam bas ucila,spremila ok,ali nisam stigla sve sto sam znala da uradim...mislim da je premalo vremena,za onoliko pitanja 45min!!!mozda je to dovoljno vremena kad naucis sve napamet,od reci do reci,pa k'o masina odgovoris.ali ako malo stanes da razmislis oko necega,ili da izjednacis sve reakcije,nema sanse da stignes! ne verujem da je trebalo nauciti koeficijente na pamet,niti bih to mogla tako da radim...
pitanja su sasvim korektna,i sem onoga sa iv/per os alkoholima sasvim dobro srocena...i moguce je sasvim ok uraditi,nadam se da ce prihvatiti sugestiju i produziti vreme za rad... :cvet

tarantulica

#280
U A4 su naglasili da se misli na per os
Kako će znati ko je bio u kom amfiteatru?  :hm

Inače, mislim da je test bio ok, pojavilo se dosta pitanja koja su nam naglašavali na vežbama, za sređivanje reakcija ne znam šta da kažem, nadala sam se da ih neće biti toliko koliko je bilo....

lijepa bosanka

#281
©to se tièe reakcija..ne verujem da su ba¹ svi nauèili,ali snala¾ljivost je vrlina!!! :>
Koliko su prièali o 30 str Mokranjca..na kraju su sasvim normalna pitanja iz tog dela do¹la...
Ali reakcije..ja jo¹ ne mogu da verujem.. :shock
Nema ¹ta,to je moj propust..drugi put pametnije(snala¾ljivije!) :K

Bred

Quote from: * on 26-01-2008, 09:08:47
Ako su vec hteli r-je, trebalo je da produze kol da bi mogli da ih izjednacimo - valjda nije fora da ucimo napamet koeficijente :F
.
Kod njih jeste. :wink:

sandric

Nemam komentar za kolokvijum....sramota

Darker

#284
Quote from: sandric on 26-01-2008, 14:32:41
Nemam komentar za kolokvijum....sramota
Šta je konkretno sramota? Mislim da predstavnici skapiraju, pa da se žale :cvet