Toxini - I kolokvijum

Started by milena_dj, 12-12-2006, 17:39:28

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

xxx

Quote from: Enea on 22-01-2007, 21:55:24
ma bash je interesting,jer znate koliko ima pitanja?

ass je rekla da je 25 pitanja na testu

Bred

Katastrofa. Treba li da ucimo probu sa guignardowim reagensom[neam pojma kako se izgowara]? I treba li jos nesto iz mokranjca ili samo prwih 30 strana?

Murakami


Ja sam dobio mizerne informacije....Da uvek ima onih proba,podele trovanja i tako to dolaze i reakcije i uvek ima pitanje o onom BAL-u(jednoj grupi bilo da se napise formula a drugoj od cega je skracenica BAL) i tako.....To je to..
Nego videste li vi da se od skora koristi nova jedinica MILILITAR !?!?!?!?!?!?!!?!?!?!?!!??!?!?!??!??!?  :pljes: :pljes: :pljes:
A da ne pominjem pakovanje organa u tegle i te radove.... :shock
Ovaj knjizica je totalno dobra  ! :smekerica:

Dukica

Za prvi kolkvijum vam treba samo prvih 30 str. Mokranjca,
a za drugi i Stasova metoda( kod alkaloida).
Grinjarovu r.ju ne treba da znas!
Ako se secas radili smo je iz organske,al nije bitna...

Reakcije samo iz praktikuma,koje su bitne.
Tipa,ona sa KMnO4 u vodi...
Moze i reakcija neka da vam dodje,al eto ta je karakteristicna jer nisu slozeni
koeficijenti u praktikumu. 

Bred

Atomska apsorpciona spektroskopija

Kvantitativna metoda, vrsi se merenje broja nepobudjenih atoma koja u to stanje dolaze primenom temperature.
MaksveL-Bolcmanov princip-u prednosti je tehnika koja meri broj atoma u nepobudjenom stanju koja u to stanje dolaze pod dejstvom temperature.
Lampa je zapravo anoda izradjena od wolframa.
Katoda je suplja od metala koji ispitujemo.
Anoda se usija, zraci i pobudjuje atome Pb2+ sa katode.
Pravi se standardna kriva.
Metoda je jednostavna, laka i izuzetno brza (za 10s se dobija rezultat)., jeftina.
Pouzdana i tacna.
Limitirajuci faktor su osetljivost, oseg merenja je uzak, hemijske interferencije (Ca2+, Mg2+, PO4, cezijum Sr)

Hvala Dukice, ziva bila  :cvet

Enea

Quote from: Murakami on 24-01-2007, 01:40:09

Ja sam dobio mizerne informacije....Da uvek ima onih proba,podele trovanja i tako to dolaze i reakcije i uvek ima pitanje o onom BAL-u(jednoj grupi bilo da se napise formula a drugoj od cega je skracenica BAL) i tako.....To je to..
Nego videste li vi da se od skora koristi nova jedinica MILILITAR !?!?!?!?!?!?!!?!?!?!?!!??!?!?!??!??!?  :pljes: :pljes: :pljes:
A da ne pominjem pakovanje organa u tegle i te radove.... :shock
Ovaj knjizica je totalno dobra  ! :smekerica:
citam ovaj post danima,i svo vreme tripujem na novu jedinicu-MILITAR =)))i bash se pitam jer to tvoje izdanje mokranjca neko novije?=))

Murakami

Quote from: Bred on 24-01-2007, 14:09:08
Atomska apsorpciona spektroskopija

Kvantitativna metoda, vrsi se merenje broja nepobudjenih atoma koja u to stanje dolaze primenom temperature.
MaksveL-Bolcmanov princip-u prednosti je tehnika koja meri broj atoma u nepobudjenom stanju koja u to stanje dolaze pod dejstvom temperature.
Lampa je zapravo anoda izradjena od wolframa.
Katoda je suplja od metala koji ispitujemo.
Anoda se usija, zraci i pobudjuje atome Pb2+ sa katode.
Pravi se standardna kriva.
Metoda je jednostavna, laka i izuzetno brza (za 10s se dobija rezultat)., jeftina.
Pouzdana i tacna.
Limitirajuci faktor su osetljivost, oseg merenja je uzak, hemijske interferencije (Ca2+, Mg2+, PO4, cezijum Sr)

Hvala Dukice, ziva bila  :cvet

Kod mene je jos zapisano da se koristi (za nase odredjivanje Pb iz praktikuma) dejonizovana voda a ne destilovana !!!
I jos nesto sto se tice interferencija ja imam zapisano malo drugacije :interferencije se javljaju kod Ca i Mg jer oni grade fosfate koji ne mogu da se detektuju pa se dodaje Lantan,Cezijum,Stroncijum.....Valjda da bi se to izbeglo...
Nemojte me drzati za rec !!!
As,At,Se i Cd se moraju raditi uz dodatak hidridnog sistema.
Uz dodatak grafitne kivete---Elektrografitna atomska apsorpciona bla bla bla.........koji smor....

Murakami

Quote from: Enea on 25-01-2007, 15:47:54
Quote from: Murakami on 24-01-2007, 01:40:09

Ja sam dobio mizerne informacije....Da uvek ima onih proba,podele trovanja i tako to dolaze i reakcije i uvek ima pitanje o onom BAL-u(jednoj grupi bilo da se napise formula a drugoj od cega je skracenica BAL) i tako.....To je to..
Nego videste li vi da se od skora koristi nova jedinica MILILITAR !?!?!?!?!?!?!!?!?!?!?!!??!?!?!??!??!?  :pljes: :pljes: :pljes:
A da ne pominjem pakovanje organa u tegle i te radove.... :shock
Ovaj knjizica je totalno dobra  ! :smekerica:
citam ovaj post danima,i svo vreme tripujem na novu jedinicu-MILITAR =)))i bash se pitam jer to tvoje izdanje mokranjca neko novije?=))

EEEEEEEE kad bi znala kako je ova moja knjiga sveza !!!!!! :bljak:
To su najnovija saznanja i zato si se ti malko istripovala!!!!! :hmm :hmm :hmm
Ne znaju svi za tu novu jedinicu samo odabrani  :run

Enea

ma pazi sad ovo..sto sam ja zapisala:
-lampa je od kvarcnog stakla sa inertnim gasom
-Anoda-wolframa
atomi apsorbuju u nejonizovanom,pobudjenom stanju{?}pa onda dalje ide ovako...strujom,se atomi pobudjuju,rastvarach isparava,atomi idu u nepobudjeno stanje,apsorbuju svetlost,upadna svetlost ide ka monohromatoru i detektoru.???????????

Bred

enea, ne cudi me, to sto si zapisala batali jer je totalna konfuzija :K

Quote:interferencije se javljaju kod Ca i Mg jer oni grade fosfate koji ne mogu da se detektuju pa se dodaje Lantan,Cezijum,Stroncijum.....Valjda da bi se to izbeglo...
Nemojte me drzati za rec !!!
da, da, tako je.

xxx

ljudi kako vam je bilo danas na kolokvijumu....po meni je 45 min.malo...a i uopste nisu fleksibilni da sacekaju jos koji minut,nego ti otimaju iz ruku test...uzas....da li znate, oni koji padnu da li idu na usmeni ili postoje dodatni pismeni termini....i kada su rezultati uopste....

Enea

znam samo da ako roknem NEMAM POJMA ODAKLE DA UCHIM...

mikele

Quote from: xxx on 26-01-2007, 18:43:47
da li znate, oni koji padnu da li idu na usmeni ili postoje dodatni pismeni termini....i kada su rezultati uopste....
Aко се падне на тесту,онда се поправни одговара усмено код асистената,што је по мени катастрофа.Надам се да нећу бити међу онима који ће морати да одговарају усмено.
А што се тиче самог колоквијума, најјача фора је оно да смеш да постављаш питања само првих 10 минута!!!!!Стварно занимљиво.У свом петогодишњем стажу на овом факсу нисам имао сличних искустава.Али као што кажу за све постоји први пут.
Што рече једна моја другарица данас на колоквијуму за 10 минута не могу ни да прочитам свих 25 питања,а камоли да питам нешто што ми није јасно.

BK

Kod nas u amf.4 je moglo da se pita sve vreme, ali "odusevili" su me sa pitanjima na testu...

Bred

Za sad cu samo reci-katastrofa. Opsirnije u ponedeljak. Rezultati su u cetwrtak.