Kakav odnos imate sa roditeljima?

Started by makky, 15-12-2006, 22:57:48

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

lycos

sa caletom super..mislim da bi svako pozeleo takav onos..sa kevom xaos,ali xaos..sta god da uradim ,nadje neku manu..non stop mi nesto pebacuje..

Darker


yeca

Bez ikakvih problema. Od malena mi se usadjivalo ¹ta se oèekuje od mene, vremenom sam ja shvatila da to jeste to, gradila sebe zajedno uz njih i okolinu, kupila sva iskustva i ono najbolje gledala da aplikujem na sebe, oni zadovoljni jer su me nauèili da budem ozbiljna i odgovorna i nema ¹ta ne mogu da uradim.
I nema ¹ta mi ne obezbedjuju (hvala dragom bogu i sposobnim roditeljima pa su u moguænosti).
Naravno sve u dogovoru sa njima... ali i taj dogovor je maltene reda radi...
Ah da i klimax... ali samo kod mame (pa osetljivije su, srèanije, sve primaju k srcu, ne umeju da iskuliraju, nose i nas i brata/sestru i tatu i celu kuæu na ledjima.... nije im lako)
:)

Coolgemini

Sada je sasvim ok...Ne pomisljam kakav bi mogao da bude da sam kojim slucajem ostao kuci i da nisam napravio ovaj korak kojim se veoma ponosim>odlazak u BG na studiranje... :roll:..Cinjenica je da roditelji brinu i da najbolje zele svojoj deci,s tim sto neki to rade na posesivniji nacin,a neki su malo vishe opusteni tj preopusteni :K...
Sukob misljenja je logican jer su i razlike u godinama velike...Pojedini roditelji i dalje nisu izasli iz konzerve od pre nekih 20 godina,pa ne pokusavaju da malo ipak privire iz nje u sadasnje vreme..Glavna misao im je da ako su oni to mogli,mocicemo i mi......To je ono sto niko ne kapira,a retki su roditelji koji ce to uspesno prihvatiti...
Sve vishe i vishe ih razumem,iako caleta u pojedinim trenucima i dalje ne mogu... :K...premda je to vishe moj problem,nego njegov, jer se on takav-kakav nikad nece promeniti...ali ja mogu...Ma roditelji su u sustini super...Jedini koji ti nikad ne misle zlo...Stoga>respect.... :Bog

Al-Jasmina

Izmedju neznog poljupca, tople podrske, filingranske strepnje
i
gvozdenog nakovnja
:K

katarina

A jel vam poznata recenica: To je bilo drugo vreme....!!!
E dize mi se kosa na tu izjavu, ali u pravu su!

Korisnicko Ime

Quote from: katarina on 18-12-2006, 11:28:55
A jel vam poznata recenica: To je bilo drugo vreme....!!!
E dize mi se kosa na tu izjavu, ali u pravu su!

Hahahahaha, de ga nadje... Milion puta upotrebljena recenica.
Da li se secate one, kad smo bili klinci "pricacemo kad dodjemo kuci"
U mom slucaju to su bile batine, bez mnogo price :K

katarina

Pa mene nikada nisu batinali, ali vrlo dobro mi je poznata i ta... to se kod mene uglavnom odnosilo na neke moje prohteve da negde idem, pa onda to odloze jos par sati, pogotovo mama!
Ma ja se sad tu kao nesto zalim, a bicu isti kao oni! Tako bude po "difoltu":)

Darker

Quote from: katarina on 18-12-2006, 11:28:55
A jel vam poznata recenica: To je bilo drugo vreme....!!!
E dize mi se kosa na tu izjavu, ali u pravu su!
©to je najgore, ja poku¹avam njima da objasnim da je TO BILO DRUGO VREME, ali najèe¹æe bezuspe¹no... Konzervatizam je konzervisan...

yeca

Quote from: Korisnicko Ime on 18-12-2006, 11:34:25
Da li se secate one, kad smo bili klinci "pricacemo kad dodjemo kuci"
U mom slucaju to su bile batine, bez mnogo price :K
Daaaaaaaaaaaa  :>  :>  :>
Quote from: Darker on 18-12-2006, 12:36:50
Quote from: katarina on 18-12-2006, 11:28:55
A jel vam poznata recenica: To je bilo drugo vreme....!!!
E dize mi se kosa na tu izjavu, ali u pravu su!
©to je najgore, ja poku¹avam njima da objasnim da je TO BILO DRUGO VREME, ali najèe¹æe bezuspe¹no... Konzervatizam je konzervisan...
I konzerva je zapeklaaa   :lol2:

Smrda

Quote from: Korisnicko Ime on 18-12-2006, 11:34:25
Da li se secate one, kad smo bili klinci "pricacemo kad dodjemo kuci"
U mom slucaju to su bile batine, bez mnogo price :K
u mom slucaju da recenica je znacila-batine na licu mesta,ili bar na putu do kuce!!!
hehe...:)
ja nemam problem sa recenicom TO JE BILO DRUGO VREME!!...bas je ne cujem cesto,a pogotovu ne kao paralelu izmedju naseg i njihovog...

Ariel

Odlièno se sla¾em sa mojima pogotovo sa tatom otkako je oti¹ao u Rusiju da radi  :K
©alim se naravno, super se sla¾emo, ne ¾ive u 15-om veku, sve se re¹ava dogovorom, totalno opu¹teno...

anaj

nikako
u vazduhu se oseca  barut... explozija
tata davi davi i u¾asno pametuje kao da je jos kao beba ponono3o svu pamet sveta
tipa kad zavrsis ti fakultet kao sto sam ja javi mi se
mama ,sudija, stalno vidi neke prevare,seme,sve joj je sumnjivo
ma oboma je sve sumnjivo sve je sa nekim ciljom ti to tako da bi onako a meni ni na pamet palo a oni vec isprojektovali celu situaciju valjda razumete
u¾as

Morpheus

Quote from: Korisnicko Ime on 18-12-2006, 11:34:25
Quote from: katarina on 18-12-2006, 11:28:55
A jel vam poznata recenica: To je bilo drugo vreme....!!!
E dize mi se kosa na tu izjavu, ali u pravu su!
Da li se secate one, kad smo bili klinci "pricacemo kad dodjemo kuci"
U mom slucaju to su bile batine, bez mnogo price :K

Najcesce se tako zavrsavalo-kulturno me uvedu u lift (da niko ne vidi sta ce da nastane) i onda me do cetvrtog sprata olese od batina.A prokleti lift je tako sporo isao...

Coolgemini

QuoteNajcesce se tako zavrsavalo-kulturno me uvedu u lift (da niko ne vidi sta ce da nastane) i onda me do cetvrtog sprata olese od batina.A prokleti lift je tako sporo isao...
Uhh,Ohhh....Jeza....Ali mislim da je ovo vec naslov za drugu temu...''Kakve ste batine dobili od roditelja'' :> :>