GPS u gradskom prevozu

Started by Korisnicko Ime, 16-12-2006, 14:41:29

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Korisnicko Ime

GPS u gradskom prevozu

Ureðaji za globalno pozicioniranje GPS (Global Positioning System) æe od sledeæe godine biti ugraðeni u sva vozila gradskog prevoza.

Oni æe pratiti polo¾aj i brzinu vozila, kao i broj radnih sati vozaèa.  GPS treba da pomogne u kontroli sprovoðenja voznog reda, odreðivanju potrebnog broja vozila na odreðenoj liniji i kontroli broja radnih sati vozaèa.

Planira se i uvoðenje novog modernog sistema naplate vo¾nje pomoæu posebnih platnih kartica. Svaki putnik imaæe identifikacionu karticu RFID (Radio Frequency Identification) sliènu klasiènoj platnoj kartici koja æe se puniti kreditom. Kartica æe se, prilikom ulaska u vozilo, provlaèiti kroz èitaè koji æe "skinuti" deo kredita za plaæanje prevoza. Ta tehnologija æe operaterima u Upravljaèkom centru omoguæiti da u svakom trenutku mogu da provere spisak putnika u svim vozilima.

Na jednom velikom ekranu s mapom grada æe svetlim taèkicama biti obele¾eno 1.600 autobusa, tramvaja i trolejbusa i njihovo kretanje.

B92


hulio_salinas

ovo je vrhunski posao...   :Bog
samo da se sve lepo sprovede u delo...  :wink:
mogu da kontrolisu ucestalost linija...  :)

stef

 Jes pa da znaju kuda se krecem...E pa nece moci! :police:

hulio_salinas

ma idi bre Stef... nisi normalan...
ko da je nekome bitno gde se ti kreces?  :K

cvjetic

nema nista od te ljubavi....bar u skorije vrijeme...

Smrda

konacno da saznam za sta je skracenica GPS....hehehe..
salim se....super fora...samo da to nije nacin da primene trumanov show alive?

hulio_salinas

ma kakav trumanov sou, bre?
sta je sa tobom i sa Stefom?
ma nece niko da vas prati, snima, posmatra i bla bla bla...

licno: mislim da ce se redukovati mnoge guzve na autobuskim stanicama... valjda ce se makar malo srediti situacija sa kartama, nepodnosljivim guzvama... bla bla bla

Darker

As I said na nekoj drugoj temi:Kamo lepe sreæe....

pop

Ako misle na Gadne Popishane Smarache, toga ima u prevozu do mile volje.
Shalu nastranu, ako se secate kako je do pre nekoliko godina, pre uvodjenja jedinstvenog tarifnog sistema i ukidanja onih buseva na liniji 33p ala firma Krstic, sad smo bre Pariz (da se ne uvredi stef :) ). Pamtim dobro jednu privatnu narandzastu 33-ojku koja je prskala neko ulje unutra po putnicima, a nekako mi se uvek namesti da bas ja stalno na vezbe zapadnem u nju. 

nasty girl


marer_86

Quote from: cvjetic on 16-12-2006, 16:18:34
nema nista od te ljubavi....bar u skorije vrijeme...
potpuno se slazem

Bred

Pope ja bi da radije vrate i tu takvu 33p al da ide do centra da se ne cimam sa presedanjem i dodatnim smrzavanjem po zimi.
da vidimo i ovo cudo ako uvedu :)