muzika koja vas dovodi do extaze/di¾e na noge

Started by anaj, 19-12-2006, 19:03:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

anaj

Mogu sve da slusam sto se tice popularne muzike, kao i ambijentalnu,ponekad i klasicnu

Ali  obo¾avam grcku, tursku-manje vise ,egipatsku,arapsku,spansku
Otprilike da mo¾es da igras trbusni i da se njises telom u¾ivajuci u ritmu
Trbusni bih mogla da igram 24h besprekidno,koliko u¾ivam
Cim cujem neku grc pesmu u stanju sam da ostavim sve da igram pevam skacam
Makar se na tom veselju veselili samo moj lik iz ogledala i ja

zanima me najvise ima li medju vama ljubitelja grc. muzike

Darker

Mene ceca dovodi do ludila. I Marko Bulat. I Ana Kokiè-brate Itd.
Kad ih èujem-poludim-porazbijao bih sve po kuæi sa sve ukuæanima!!:-)

Korisnicko Ime

Dare, pa dovodi te i Egipatska... Posebno kada si prinudjen da je slusas u kolima :K

Bas sad slusam neku jazzericu i pitam se kako bi ovo moglo da me dovede do ludila. Eventualno bi' zapalio pljugu, neko vince i uzivancija :>

Dukica

Jazz
Nikako ga ne razumem,a i kad se potrudim razbesnim se.

Narodnjaci me cine nervoznom i agresivnom..lomim case,flase i ostalo...


Smrda

Quote from: Korisnicko Ime on 19-12-2006, 19:56:19
Bas sad slusam neku jazzericu i pitam se kako bi ovo moglo da me dovede do ludila. Eventualno bi' zapalio pljugu, neko vince i uzivancija :>
moj si idol... :Bog
@dukice....jazz ne treba da se razume,samo se opusti uzivaj.. :cvet
svu muziku slusam i nista mi ne smeta...sem nekvalitetne...samo to! :>
a popizdim na cirilicu,ali onu sitnu,koja zahteva cupkanje na svadbarskim klupam...e to me izludi...

Pedja

Neki dobar house i naravno nista bez narodnjaka ali u pravom trenutku

Dukica

#6
Znam da ne bi trebalo raspravljati o ukusima,ali svaka muzika mi izaziva neko osecanje i to je moj parametar! Jazz mi izaziva konfuziju u shizofreniju,bar onaj jazz gde svako svira za sebe. Mada znam da je u svim osnovnim i srednjim muzickim skolama,jazz svrstan u vrstu muzike,jedinu pored klasicne,koja vredi nesto i ja sam svesna da je to negde i nekome kvalitetno i lepo. Ali  u meni stvarno  ne proizvodi nista. Nikakav odgovor!
Donekle mi je i zao zbog toga.... :ohwell:
Ellu Fitzgerald i BIlly Holliday,mogu da slusam i sta vise,prija mi,ali ono lupanje svako na svoj nacin,ne!

Takodje mi stvarno nije jasno ko su oni umetnici koji se nalaze na "glavnom ulazu" u forum?
Ko su Slavice,Jelene,Ane?Ko to slusa,uopste?! Jel moguce da nekom stvarno treba i zeli u miru doma svoga da slusa Sesine pesme sa Usca?
S jedne strane se kao brisu ruzne reci i offovi,a to smece je prvo sto neko vidi kad dodje na forum. to stvarno nije vise stvar ukusa,nego vaspitanja i kulture.
Kao i propagiraju se neka pozorista,knjige,predstave i drugi kulturni dogadjaji,a Sesine pesme sa Usca sevaju u prvom planu. Pa to je stvarno strasno.

Smrda

Dukice,bre,nemoj toliko da se nerviras... :cvet
polako,lepo si pocela..sa Elom..pa nastavi sa Ninom Simone i tako nekim laganijim stvarcicama
pa ces polako uci u fazon i onda Coltraine i M.Davis...veruj mi to ces moci da slusas..
a sto se lupanja tice,to je jam session i kapiram da ti se ne svidja...retko kome se svidja to...
a posle....pa nikad se ne zna...mozda postanes zagrizenik :> :wink:

Bred

Quote from: Darker on 19-12-2006, 19:53:38
Mene ceca dovodi do ludila. I Marko Bulat. I Ana Kokiè-brate Itd.
Kad ih èujem-poludim-porazbijao bih sve po kuæi sa sve ukuæanima!!:-)
:V :V Ne zapocinjite temu o narodnjacima posto doticna vec postoji.

zoe

Quote from: smrda on 20-12-2006, 15:19:17
a popizdim na cirilicu,ali onu sitnu,koja zahteva cupkanje na svadbarskim klupam...e to me izludi...

Мене страшно нервира ова конструкција! Зашто неко турбо-техеран назива ћирилицом? .grins.


Музика која доводи до лудила...хм...пре до екстазе :twisted: :angel:
Наравно из домена класичне музике, пошто тешко да било шта друго може да има ту снагу и да носи ту силину емоција! Много је примера, нећу набрајати. Уосталом, стално откривам нешто ново, или нешто старо на нов начин... Бескрајно богатство!

Dukica

Smrdo draga, jam session postoji u svim vrstama muzike i to je kad u toku svirke muzicari ulaze i izlaze i menjaju insturmente u toku svirke,i svako pokaze sta zna i ume. Kada to rade Clepton,Dire Straits,ili David Bowie,to mi je odlicno,ali u jazz-u,ne. :/
Sinoc mi je Aziraphale objasnio neke stvari u vezi jazz-a,tako da cu prosiriti vidike sto se jazz-a tice! :>

lycos

house uz whisky,cirilica uz vino i radzu ( specijalne prilike,kao na primer juce-slava)..ali house je za mene zakon

Smrda

@dukice :cvet
pa ja sam mislila da na to mislis...jbg... :ohwell:
ali nema veze,samo ti siri vidike..
i videces kako ce da ti se svidi...
pa posle javi utiske...obavezno! :wink:
Quote from: zoe on 21-12-2006, 14:08:30
Quote from: smrda on 20-12-2006, 15:19:17
a popizdim na cirilicu,ali onu sitnu,koja zahteva cupkanje na svadbarskim klupam...e to me izludi...
Мене страшно нервира ова конструкција! Зашто неко турбо-техеран назива ћирилицом? .grins.
jao zoe...sorry.... :cvet
ja sam zaboravila da si osetljiva na nase pismo...
ali ako ti je lakse i nisam mislila na turboteheran,nego bas na nasu "narodnu" muziku(ne na izvornu,ne na starogradsku!),tipa Radeta Lackovica(valjda?!?!) i kompanije...ne znam ni jednu pesmu sad da  bih vam objasnila bolje.....ali je bas sitno,sitno...i cupkanje je prateci efekat(bukvalno cupkanje!)...
tako da zoe,sori zbog zargona,ali nisam mislila na TT da ti bude lakse :cvet

willie the scot

britney spears-crazy :Bog :Bog :Bog :>
shot za narkomane kao ja-bruch,koncert za violinu no.1...enrique granados,danza espanola no.2...

katarina

Izbezumum se na kubance...u pozitivnom smislu.

A u negativnom, na tehno!!!!