muzika koja vas dovodi do extaze/di¾e na noge

Started by anaj, 19-12-2006, 19:03:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

zoe

Смрдо, ниси ме баш најбоље разумела... нервира ме било какво стављање ћирилице у негативан контекст (јако је слично кампањи ЛДП-а у где кажу "нећу да ми гуслају о животу...нећу да живим тамо далеко")

Жалосно је одрицати се традиције, а најстрашније је што се то све чешће чини несвесно (тако да све ово немој схватити лично, него схвати као молбу да малко обратиш пажњу :cvet).

После си ипак дала приближнији опис музике коју не волиш и заиста употреба речи "ћирилица" није била неопходна...

Извињавам се на  :OFF-у, али сам ову поруку сматрала неопходном :cvet

Smrda

skapirala sam te,zoe... :cvet
i slazem se...
jbg,omakllo se,nesvesno,kao sto si rekla... :cvet
ja sam to zargonski,ali uvidjam... :)

a btw...setila sam se...to su pesme,tipa Shemse...
ili "pridji mala,pridji cici...","najlepsa je kumina frizura..."...i tako te...

TweeTy

Quote from: Dukica on 20-12-2006, 15:33:27
Takodje mi stvarno nije jasno ko su oni umetnici koji se nalaze na "glavnom ulazu" u forum?
Ko su Slavice,Jelene,Ane?Ko to slusa,uopste?! Jel moguce da nekom stvarno treba i zeli u miru doma svoga da slusa Sesine pesme sa Usca?
S jedne strane se kao brisu ruzne reci i offovi,a to smece je prvo sto neko vidi kad dodje na forum. to stvarno nije vise stvar ukusa,nego vaspitanja i kulture.
Kao i propagiraju se neka pozorista,knjige,predstave i drugi kulturni dogadjaji,a Sesine pesme sa Usca sevaju u prvom planu. Pa to je stvarno strasno.

Bravo Dukica :~
Da li mozemo ubuduce da glasamo cije albume/spotove/gole slike... za download zelimo na naslovnici sajta? :loptica

lycos


zezilija

duki za predsednika!svaka cast!

anaj

mislila sam samo u pozitivnom kontextu
o ukusima se ne raspravlja
razlike se postuju :hm

Bred

http://www.farmaceuti.com/forum/index.php?topic=4041.0
Ceca. Jece i Ane su to da bi ispunile svoju funkciju. Ono sto vi ne vidite i ne razumtet jeste da nas ne gledaju i ne citaju samo farmaceuti i samo studenti. A da bi se forum stalno razvijao, za njega mora da zna sto vise ljudi a to se postize Jecama i Cecama. :wink:

Pedja

Ne moze se pricati o Trubacima,Izvornoj narodnoj muzici nista lose jer to pretstavlja nasu tradiciju i ko se nje stidi neka se pokrije...  :][
A druga je stvar ne voleti Grand,turbo folk i ostalu protursku muziku.

Znaèi ovo je tema "Koja muzika vas dovodo do ludila" i na to odgovarajte a ne o ukusima  :/

anaj

Quote from: Pedja on 22-12-2006, 22:28:26

Znaèi ovo je tema "Koja muzika vas dovodo do ludila" i na to odgovarajte a ne o ukusima  :/
tako je
i u pozitivnom smislu

stef

 Dj Antoine; Dj Dave! I cirilica kad se bas napijem

Wolf

Ludim od Grand parade .grins. Ne smetaju mi narodnjaci, ali oni kulturni...Ipak, Grand...

Al-Jasmina

Ona u kojoj otkrijem neku harmoniju i neki element koji tesko mogu opisati...
Nebitno je koja je vrsta...
Volim da se izdjuskam uz mjuzu...
ali ima i muzike uz koju volim da citam knjige i tad se prosto pogubim jer uletim u svet koji je pisac stvorio a samim tim muzika postane deo tog ambijenta.. totalni DVD film :K
Recimo kad sam citala Tolkinov Silmalirion slusala sam muziku iz filma Titanik i sada meni ta muzika nema veze sa Titanikom vec su asocijacije vezane za vilenjake i orke...


Uzaludno je napadati onoga ko luduje uz neku koja nama ne odgovara jer je ludilo individualna stvar :)

Coolgemini

Ovako...ovo bih pre preimenovao u ''muziku koja vas drogira'' jer muzika koja vas dovodi do ludila se moze shvatiti visestruko... :>
Svaka muzika koja ima jaku i blisku vezu izmedju muzike i reci je dobra i veoma tendenciozna da bude dobra...Ja dajem poen dobroj muzici koja ce probuditi svaku mozdanu zilu i koja ce uspeti,bar na svakih 5 min da probudi jezu u vama...Ambijentalna,chill out,fusion jazz,klasicna...sve su ovo jake mozdane muzike koje deprimiraju mozak emocijama...
Ali ona sa kojom ludim do bola je rock definitivno...Odlepljenje moze biti i uz Electro wave ili hard electronicu...
A ona od koje zavrsavam u bolnici je turbo house GRAND stage made by cirilica... :ninja:

Smrda

anaj...
mislim da smo pogresno shavtili pitanje...
mozda ovako...
muzika koja me dovodi do ekstaze...pa zavisi..
Hooker definitivno..
i fado definitivno...
mastam uz blues,jazz,klasiku(ona me odvuuuceeeeeee daaaaaleeekoooo...)
a za djusku...mmm...ma djuskam uz sve,ali bas sve...

SPRING

Quote from: smrda on 22-12-2006, 12:51:42
skapirala sam te,zoe... :cvet
i slazem se...
jbg,omakllo se,nesvesno,kao sto si rekla... :cvet
ja sam to zargonski,ali uvidjam... :)

a btw...setila sam se...to su pesme,tipa Shemse...
ili "pridji mala,pridji cici...","najlepsa je kumina frizura..."...i tako te...

Ne mogu da izdrzim, znam da je  :OFF, ali je jace od mene.... Da li je moguce da stvarno postoji ova pesma?  :`?