Farmaceutkinja+farmaceut?

Started by Vampire 666, 10-06-2006, 11:10:08

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mare

Adonis, stvarno divno pi¹ete i ne mislilm da su to neki eseji. To ne mo¾e svako! Samo Vi, Bala¹eviæ i neki retki!

stef

 Znas, Adonis, mene podsecas na Don Kihota. Ne zbog foruma, vec zbog jedne anegdote. Pre jedno 5 godina, sa jednim kolegom smo gledali po netu gde bi mogli da odemo na postdiplomske. I tako nabasamo na neki chat farmaceuta, i skontamo u prici da chatujemo sa profesorom farmakognozije, tamosnjeg fakulteta. Pogledali smo se, i ustanovili da se to kod nas nikada nece desiti.Ali eto..Veliki pozdarv za tebe :Bog. Izvinjavam se za off

rade

Neki jos nisu polozili gnoziju pa se lepo supozitorisu  :V

Sala  :~

stef


rade

U moje vreme je bilo apsolvenata sa nepolozenim ispitima iz trece godine  :run

Kako to ruzno zvuci. U moje vreme......Pa dobro imam samo 27. Mislim......samo  :'(

Ohhhhhhhhh!!! Pa dobro. Lepo je da si apsolvent.    :K

AquArius


Al-Jasmina

OK OK
ali natrag na temu  :wink:

Samo sam na prvoj godini flertovala sa kolegom,
u amfiteatru,jelte
i za sekund je izgledalo kao s u d b i n s k i  susret...

onda je sekund prosao,
a realnost se survala na nas!

A gavran rece:
never more, never more! :confused:

rade


Al-Jasmina

Gle  :)
pa istina je da ima izrazite intime u supozitorisanju
a buduci da je medju farmaceutima...

Adonis_Vernalis

Narode moj,

mislim da je dilema farmaceutkinja + farmaceut (?) ve¹taèka... Svaka farmaceutkinja je, pre svega, devojka, ¾ena, ¹ta god hoæete. Svaki farmaceut je prvo mladiæ, momak, as you like him, pa tek onda sve ostalo.  Veza izmeðu mladiæa i devojke je jedan svemir. Svaka nova veza - jedan novi svemir. ©to vi¹e veza, to vi¹e svetova koje poznaje¹, u kojima si boravio...

Ka¾u mi prijatelji: sve, samo ne ¾ena u istoj struci. Za¹to? Zato ¹to postoji opasnost da bude pametnija od mene? Da ima jasniju viziju od mene? Homo balcanicus od toga cvika ko ðavo od krsta... pa i Homo pharmaceuticus, buduæi da je sklepan na brdovitom Balkanu...

Osoba sa kojom biste voleli da ¾ivite se nalazi tu negde. Mo¾da na ovom fakultetu. Mo¾da na Ma¹inskom. Ili Veterinarskom. Ili Saobraæajnom. Bogoslovija je u poslednje vreme moderna... Negde ¾ivi onaj/ona koji su roðeni samo za vas... Ne znate gde su. Tra¾ite ih. U tome je poenta. Mo¾da æete ih naæi. OK. Bravo za vas! Mo¾da i neæete. Opet, bravo za vas! Uprtite svoj krst na leða i nosite ga, dok vam Bog ne uka¾e na èislo dnjej tvojej... Dok vam Stvoritelj ne prebroji dane i ka¾e: Dosta! Fajront!

®ivot je jedna fluidna tvorevina. Kao na kaleidoskopu, tu se prelivaju razne ¹arene, neponovljive slike... Dokle god di¹ete, vi æete te slike gledati...

SandraD.

Ovo je divno receno!ali maldost je mladost.Mladi ljudi su jako nestrpljivi,oni ne razmisljaju,oni ne umeju da cekaju,njima je tesko da se pomire sa nekim stvarima.Tek kada neko vreme prodje,onda polako uce da budu strpljivi,onda se tek polako mire.Treba mnogo zivotnog iskustva i zrelosti da bi covek ovako razmisljao.

Adonis_Vernalis

Sandra,

hvala na ovome.... ali sam ja, jo¹ uvek, mlad èovek... ili barem mislim da sam mlad... Ali me ¾ivot (Bog, moj ljubljeni?) nije nimalo ¹tedeo. I ne¹to sam nauèio...

vladimir

...jednu bitnu istinu, a to su dve stvari : rad , red i disciplina... :K :K :K :run
Salu na stranu, mislim da mnoge kombinacije farmaceut-farmaceutkinja propadaju bas iz tog razloga sto su oboje zatrpani mnogobrojnim obavezama, teskim ispitima i svakodnevnim cimanjem po faksu, tako da kad hoce da naprave pauzu od svega toga-ne odgovara im bas neko ko je u tom istom filmu.
Mada, meni je sasvim OK sa mojom farmaceutkinjom... :wink:  Stvar je koliko ce se neke kockice poklopiti...

Kako rece Adonis:Veza izmeðu mladiæa i devojke je jedan svemir.Ako je za nas dvoje taj svemir raj, nije bitno sta smo, bitno je da je nama OK...Zasto menjati svet u kome nam je lepo?

AquArius

Farmaceutkinja + _____________
      Farmaceut + _____________

Po osecanjima.
Po izboru.

Coolgemini

QuoteFarmaceutkinja + _____________
      Farmaceut + _____________

Po osecanjima.
Po izboru.
Upravo tako...Strucno opredeljenje je potpuna nebitna stvar za jednu vrstu covekove egzistencije-ljubavi...Ako su ljudi dovoljno zreli i sposobni da mogu razumeti,tolerisati i ispostovati jedni druge,onda je i ljubav moguca..Ne vazi samo za profesiju,bitno je da u sustini postoji ta teznja i motiv ka stvaranju neceg zajednickog i slicnog jer u tim uslovima se i moze napraviti jedna idealna veza :wink: