Farmaceutkinja+farmaceut?

Started by Vampire 666, 10-06-2006, 11:10:08

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

nelani

Ako nadjes pravu osobu, onda ti je sasvim svejedno da li je on ( ona) farmaceut ili ne. Sigurno  je daleko vaznije da li jedno drugome odgovarate od toga koje ste profesije. Ljubav ne treba ogranicavati takvim predrasudama- da ne treba biti u vezi sa nekim zato sto je on, kao i ti farmaceut!
Zato, za sve one koleginice koje nisu probale da budu sa nekim kolegom ( jes' da ih nema mnogo, ali sta da se radi  :roll:) , neka probaju! Jer, ko nije probao, nije ni uspeo!   :~ :~ :~

shmizla

sve zavisi od toga kako se dve osobe slazu, a ne od toga da li su i profesionalno vezani... treba probati, pa videti  :~

SandraD.

Quote from: Adonis_Vernalis on 16-08-2006, 12:33:46
Sandra,

hvala na ovome.... ali sam ja, jo¹ uvek, mlad èovek... ili barem mislim da sam mlad... Ali me ¾ivot (Bog, moj ljubljeni?) nije nimalo ¹tedeo. I ne¹to sam nauèio...

Naravno da ste mladi,ali je vase razmisljanje zrelo.To sam mislila kada sam ovo rekla,a ne na godine,da me pogresno ne shvatite.....U zivotu se sve menja,pa tako i covek i njegova shvatanja.Kako ljubav dozivljavamo dok smo jako mladi,kada prodje neko vreme nase shvatanje se menja.Naravno to zavisi  i od samog coveka,koliko on istinski i duboko razmislja o tome,a koliko on samo dela bez razmisljanja.Kod nekh ljudi,spoznaja dolazi kasnije i veoma sporo,dok kod nekih ide ubrzano i oni vec vrlo mladi bivaju svesni sustine stvari  i dogadjaja, svako ima svoj put,kojim ga Gospod vodi.
 
  Kada razmisljam o tome sta je zaljubljenost,onda shvatam da je to nesto sto jako brzo iscezne,kao divan san posle koga se budimo neveseli,sa zeljom da smo bar malo duze sanjali.Ljubav je vec obaveza i odgovornost,ona je nesto ozbiljno,ona zahteva disciplinu,ona trazi postovanje,jer bez njega ne moze opstati.Nije bitno cime se ljudi bave,ali je vazno da medjusobno cene ono sto rade,pa makar to bila i najrazlicitija stvar.Za sve ovo potrebna je zrelost,a da ne pricam o zajednickom zivotu,e tek tu treba biti umetnik,to je najteze,kada se sve maske skinu sa lica,kada nema vise iluzija i snova,vec dolazi ona realnost.

Al-Jasmina

#138
Ljubav je vestina!
Treba vezbati, praksati se, uciti konstantno...truditi se...
i svakog dana iz te ljubavi stvarati poklone svetu! (ovo je parafraza necije mudre misli)

Tuzno je sto svi blate duzu vezu...
a samo tako mozes nekoga zaista upoznati a to je (opet parafraza)
nesto zaista veliko i vredno u nasem zivotu...
zaista doziveti nekoga  u svom sjaju njegovog/njenog spektra... :wink:

Mozda je onima koji su istog zanimanja teze,
ali mozda su samim tim plodovi tog zajednistva sladji (ako opstane)  :)

SandraD.

da,slazem se Jasmina,mada ne znam zasto bi isto zanimanje bilo teze.....jedino ako postoji ljubomora i sujeta,ako nema te neke ravnoteze,onda da..ali to moze biti svugde,ne samo u ovom slucaju.....

AquArius

Quote from: SandraD. on 16-08-2006, 16:22:45
Kada razmisljam o tome sta je zaljubljenost,onda shvatam da je to nesto sto jako brzo iscezne,kao divan san posle koga se budimo neveseli,sa zeljom da smo bar malo duze sanjali.Ljubav je vec obaveza i odgovornost,ona je nesto ozbiljno,ona zahteva disciplinu,ona trazi postovanje,jer bez njega ne moze opstati.Nije bitno cime se ljudi bave,ali je vazno da medjusobno cene ono sto rade,pa makar to bila i najrazlicitija stvar.Za sve ovo potrebna je zrelost,a da ne pricam o zajednickom zivotu,e tek tu treba biti umetnik,to je najteze,kada se sve maske skinu sa lica,kada nema vise iluzija i snova,vec dolazi ona realnost.

Slazem se.
Potpuno.
:happy:

Tako se cesto nesto vredno i retko uzima zdravo za gotovo.
I tu je najveca greska...

SandraD.

da,nije to bas tako jednostavno kada porastemo :>

Maslacak

U vezi tog odrastanja...Darkerov potpis sve govori :wink:

Postoji zaljubljenost i u ljubavi. Ja se malo malo pa ponovo zaljubim u svog decka. Ali onako skrooz... i svaki put je osecaj neponovljiv :happy:

Moji roditelji su iste profesije...isli zajedno u razred u srednjoj, onda i na fakultet...i ne fali im nista :> Ista profesija znaci samo da imaju, bar u jednoj sferi, slicna interesovanja, a to je samim tim dobro. Jedino je problem ako su osobe zavidne i ljubomorne, ali kao sto rece Sandra, onda to vise nema veze sa profesijom, takva veza generalno tesko opstaje...

E, a evo jos malo mudrih misli...

"Perfect love is rare indeed ... To be a lover will require that you continually have the subtlety of the very wise, the flexibility of the child, the sensitivity of the artist, the understanding of the philosopher, the acceptance of the saint, the tolerance of the scholar, and the fortitude of the certain."
Leo Buscaglia :happy:

AquArius

Quote from: Maslacak on 21-08-2006, 22:45:21
"Perfect love is rare indeed ... To be a lover will require that you continually have the subtlety of the very wise, the flexibility of the child, the sensitivity of the artist, the understanding of the philosopher, the acceptance of the saint, the tolerance of the scholar, and the fortitude of the certain."
Leo Buscaglia :happy:

Pa, izgleda da kad volis ti k'o da si sve fakultete pozavrsavao.  :>

Ali ima istine.

Maslacak


anthony

Ja mislim da je to idealna kombinacija za vezu!! Pa cu verovatno i iskoristiti to sto sam farmaceut uskoro!!! Bilo bi krajnje vreme!! :)

Skarlet

Meni se cini da je farmaceut-farmaceutkinja sasvim slatka kombinacija. Steta samo sto mi imamo manji izbor...

AquArius

Quote from: Skarlet on 24-08-2006, 08:19:11
Steta samo sto mi imamo manji izbor...

Probrani su to momci, pa jos kad od njih odaberes... uf, to je pun pogodak  :happy:

Sto rece moj farmaceut... uvek sam zamisljao/nadao se da cu BAS ovako da studiram.  :wink:

vladimir

definitivno se slazem sa njim!!! :lol:

lijepa bosanka

upravo tako......malo ih je,ali vrijede..... :T