Blues

Started by Jack-Jack, 25-12-2006, 22:20:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Jack-Jack

Evo teme koja je inspirisana temom Jazz i koja je pokusaj da se ispravi nedostatak prostora za pricu o blues-u, pa raspalite dok se boje ne rastope  :K

Moji omiljeni bluzeri su, za sada Muddy Waters i, u gore navedenoj temi spomenuti John Lee Hooker. To od "novijih" - posleratnih, a od starijih likova tu je Robert Johnson i Mississipi John Hurt (lik sa avatara)!


Korisnicko Ime

Mozda nisam merodavan, ali slusam Jack-Jack-a i sta on preporuci od blueserice ne moz' da omane.
Ne leze mi nesto te starije note, poput Robert-a Johnson-a ali mogu reci da sam definitivno ostao odusevljen izvodjenjem Willie Dixon-a, JJ Cale-a, John Lee Hooker-a. Takodje, drogiram se kao blesav starijim Clapton-ovim albumima kao i Stevie Ray Vaughan-om.
Nema tu mnogo price, jazz i blues su i majka i otac savremene muzike, koji se vala dobro drze za svoje godine :>

AquArius

Blues soothes the soul...
I sto bi Buddy Guy rek'o: You damn right, I've got the blues!  8)

Jack-Jack

#3
Quote from: Korisnicko Ime on 25-12-2006, 23:08:40
Ne leze mi nesto te starije note, poput Robert-a Johnson-a ...

Pa jeste, malo su teze sa slusanje. Al tek kad se udubis, izvalis koliko vise emocija nose. Sto bi rekli:"Blues dolazi iz stomaka". Pa zato mi nekako iskrenije zvuci ( KI, jel ti poznat ovaj izraz naseg omiljenog Jor...   :K ) npr. Leadbelly(iako sam cuo samo par pesama), koji je bio na robiji nego neki savremeni bluzeri. Pritom, naravno, ne umanjujem kvalitet npr. Steve Ray Vaughna, Claptona... ipak mi je Clapton jedan od omiljenih :V .
Quote from: AquArius on 26-12-2006, 00:45:22
Blues soothes the soul...

:Bog

Quote from: AquArius on 26-12-2006, 00:45:22
I sto bi Buddy Guy rek'o: You damn right, I've got the blues!  8)

Vidis..., cuo sam za doticnog al nista nisam slusao od njega. Kakav je?

AquArius

Quote from: Jack-Jack on 27-12-2006, 15:46:35
Vidis..., cuo sam za doticnog al nista nisam slusao od njega. Kakav je?

Doticni jos uvek cepa blues  :>
kad je stig'o u Chicago ('50ih)((dakle chicago blues u pitanju)), Muddy ga je uzeo pod svoje...

Jack-Jack

#5
Quote from: AquArius on 27-12-2006, 20:05:34
Quote from: Jack-Jack on 27-12-2006, 15:46:35
Vidis..., cuo sam za doticnog al nista nisam slusao od njega. Kakav je?

Doticni jos uvek cepa blues  :>

kad je stig'o u Chicago ('50ih)((dakle chicago blues u pitanju)), Muddy ga je uzeo pod svoje...

Znam,znam , zato sam i pitao "Kakav je?", dakle prezent, a ne "Kakav je bio?"  :wink:  :K

Quote from: AquArius on 27-12-2006, 20:05:34
kad je stig'o u Chicago ('50ih)((dakle chicago blues u pitanju)), Muddy ga je uzeo pod svoje...

Ako je Muddy-jeva skola onada super, posto mnogo volim Muddy-a. Upravo skidam 5 albuma pa cemo da vidimo kakav je ucenik...  :>

AquArius

Quote from: Jack-Jack on 27-12-2006, 20:22:28
Znam,znam , zato sam i pitao "Kakav je?", dakle prezent, a ne "Kakav je bio?"  :wink:  :K

A to...  :> Heh, ... I'm still in the oldies  :roll:   :happy:


Jack-Jack

Quote from: AquArius on 26-12-2006, 00:45:22
Blues soothes the soul...
I sto bi Buddy Guy rek'o: You damn right, I've got the blues!  8)


Skinuh nesto albuma Buddy Guy-a, i, blago receno, odusevljen sam. Et, izgleda mi leze te Cikaske face :)

Darker

Dobar je mali... ili je to samo zato ¹to smo duvali... Balone...

Darker

Znaèi otkrovenje steven seagal and thunderbox!!!!

Korisnicko Ime

Apsolutno otkovenje...
Macan em bije, em peva :K

Jack-Jack

Uuuuu, poslednjih par dana slusam sta ima da kaze gos'n Sonny Terry. Genijalan je! Bluz uz zvuke usne harmonike stvarno zbuci super. Prosto mogu da se zamislim na prasnjavom jugu daleke nam zemlje SAD, godine, recimo, 1930   :igra:  :K .

Rokenrol

Preporucujem jedan album novijeg datuma...Live At Anthon's night club, Johna Cottona. Bio je na nekom radiju u jednoj emisiji nedavno,i bas mi se svidio. Moram ga nabaviti.

wolfeitzckie

Ako vas zanima ne¹to novije, a opet 'staro' , nabavite R. L. Burnside-a. Posebno album 'Too Bad Jim'.

Jack-Jack

Quote from: wolfeitzckie on 18-03-2007, 19:10:05
Ako vas zanima ne¹to novije, a opet 'staro' , nabavite R. L. Burnside-a. Posebno album 'Too Bad Jim'.

Uuuuuu, fala na preporuci, eXtra je  :igra: . Doduse ne 'Too Bad Jim' , vec 'Mississippi Hill Country Blues', al videcu da nadjem i 'Too Bad Jim'.