Main Menu

Depilacija

Started by Bred, 12-06-2006, 16:33:14

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

Uklonite sve malje sa nogu, ispod pazuha i sa drugih delova tela



Depilirati, ali kako

Klasièni brijaè ili krema? Vruæ ili hladan vosak? Sa prvim letnjim danima, ova pitanja ponovo izbijaju u prvi plan. Da biste izbegli neprijatna iznenaðenja i da bi va¹a borba protiv malja bila efikasnija, upoznajte se sa svim postojeæim metodama depilacije koje preporuèuje kozmetièarka Dragica Kuzman Petroviæ.

Priprema
Uoèi depilacije okupajte se jer topla voda otvara pore i razmek¹ava ko¾u, èime se olak¹ava depilacija. Da bi ko¾a bila savr¹eno glatka, dok ste u kadi masirajte grubom rukavicom delove tela koje æete tretirati. Tako podi¾ete urasle dlake. Istrljajte pe¹kirom ko¾u i to u smeru suprotnom od smera rasta malja. Mo¾ete da koristite i èaj od kamilice da biste spreèili iritaciju ko¾e ili preparate na bazi elastina, lanolina i kolagena. Ako imate izuzetno osetljivu ko¾u, upotrebite neki preparat na bazi nane i kamfora.


Brijaè
©ta radi: preseca dlaku (ne èupa koren)

Kako se koristi: nasapunjajte deo tela koji ¾elite da depilirate, a zatim prevucite brijaèem u smeru suprotnom od smera rasta dlake.

Za: pazuh, a ako vam se ¾uri i noge

Protiv: pri dodiru, malje se oseæaju veæ posle 12-24 èasa.

Savet: istu¹irajte se toplom vodom i dezinfikujte tretiranu povr¹inu pre i posle brijanja. Promenite ¾ilet svaki put.

Efekat: dan, dva


Trake sa voskom
©ta radi: prijanja za malje i èupa ih zajedno sa korenom.

Kako: u prodaji mogu da se naðu iskljuèivo trake za jednokratnu upotrebu. Zagrejte ih izmeðu dlanova ili na nekom izvoru toplote da bi se razmek¹ale. Posle ih stavite na delove tela koji se tretiraju, pritisnite i naglo povucite.

Za: manje povr¹ine, kao ¹to su prepone, potkolenica i nausnice (sa specijalnim trakama za lice).

Protiv: po¹to prijanjaju i za ko¾u, a ne samo za malje, mogu da izazovu iritaciju, pa èak i pucanje kapilara.

Savet: da biste izbegli alergije, posle traka nemojte da nanosite dezodorans i parfem na ko¾u. I ne izla¾ite se suncu 24 sata.

Efekat: oko mesec dana


Hladan vosak
©ta radi: funkcioni¹e na istom principu kao trake s voskom.

Kako: teglicu sa voskom otopite u posudi sa vruæom vodom. Saèekajte da se proizvod ohladi, pa ga nanesite na ko¾u. Preko voska stavite traku od tkanine, pritisnite i naglo povucite.

Za: noge, prepone i nausnice

Protiv: podrazumeva prilièno mukotrpne pripreme i primenu. Ako doðe u dodir sa vodom, vosak ne mo¾e vi¹e da se koristi.

Savet: nemojte da koristite hladan vosak ako su malje kraæe od pola centimetra. Nanesite malo talka na ko¾u pre depilacije.

Efekat: oko mesec dana


Vruæ vosak
©ta radi: prianja za ko¾u i lepi se za malje. Po¹to se pore ¹ire pod uticajem toplote, malje lako mogu da se i¹èupaju.

Kako: pakovanje voska otpite u posudi sa vodom. Kad se vosak razmek¹a, nanesite ga na ko¾u i saèekajte da se stvrdne, a zatim ga uklonite naglim povlaèenjem.

Za: noge i prepone

Protiv: ne preporuèuje se osobama sa osetljivom i ne¾nom ko¾om i osobama koje imaju nagla¹ene kapilare i probleme sa venama.

Savet: ko¾a je osetljiva 24 sata posle primene toplog voska i zato izbegavajte izlaganje suncu i primenu dezodoransa na tretiranim delovima.

Efekat: mesec dana


Elektrièni aparat
©ta radi: deluje kao grupa „elektriènih pinceta“. Ima ploèice ili opruge u koje se zaglave malje, pa ih je onda lako i¹èupati.

Kako: prevlaèi se njime preko delova koji se depiliraju, slièno kao brijaèem.

Za: noge i prepone

Protiv: ne preporuèuje se za osetljive delove tela gde ima ¾lezda (pazuh).

Savet: pre depilacije istu¹irajte se toplom vodom i izmasirajte ko¾u grubom rukavicom, eventualno i èajem od kamilice. Istim èajem isperite ko¾u posle depilacije (da biste ubla¾ili crvenilo). Na kraju pospite ko¾u talkom, a posle par sati nama¾ite hidratantnu kremu.

Efekat: oko mesec dana


Krema
©ta radi: dovodi do atrofije i razlaganja keratina, najva¾nijeg sastojka dlake, koja se lomi i pada. Osim toga, sadr¾i hemijske supstance koje prodiru u kanal i zato dlake posle svake depilacije postaju sve slabije.

Kako: nanese se, ostavi pet-sedam minuta, a zatim spere mlakom vodom.

Za: noge i pazuh

Protiv: iritira ko¾u, naroèito ispod pazuha. Zato proverite da li ste alergièni tako ¹to æete kremu naneti na ruèni zglob. Ne sme da se koristi za uklanjanje malja na licu, po¹to æe efekat biti kao posle brijanja.

Savet: koristite rukavice kad nanosite i uklanjate kremu, po¹to uni¹tava i nokte, koji su od keratina, kao i kosa.

Efekat: dve nedelje.


Blesava*

 E Brede svaka ti cast za ovu temu   :smile: :smile: :smile: :smile:

AquArius

Prava zenska! ... mada ko zna  :wink:

nasty girl

e ljudi sta mislite o depilaciji?
dal se depilirate ili brijete??

zasto bas to?

Sara

Quote from: AquArius on 13-06-2006, 23:46:22
Prava zenska! ... mada ko zna :wink:

Dobar komentar! Poteze novu temu za diskusiju: muskarci i depilacija
Jel znate nekog takvog? Ili, jos zanimljivije- nekog od kolega? A na forumu?!

nasty girl

imam ja ortaka koji se depilira...ali to radi zato sto trenira vaterpolo...pa mora...jadnicak... :ohwell: :ohwell:

AquArius

Quotee ljudi sta mislite o depilaciji?
dal se depilirate ili brijete??

zasto bas to?

Pa... depilacija, duze traje. I slabi koren. I to je jedini razlog. Iako se vec godinama depiliram, meni smeta taj bol. Navikla sam, ali da se nista ne oseca, nije tacno! I to depilacija hladnim voskom. Mnogo je sigurnije, cistije. Treba biti uporan.  :loptica
E sad, kad pocnu da rastu, smoris se, posebno kad je leto...a li Boze moj, do sad nisam ni pomislila na brijac!

Je l' neko koristi kremu? Meni to dodje isto kao brijanje, ali citam ovo gore i ... kaze da nije bas tako.

A sto se tice muskih na faxu koji se depiliraju, mozda poneki na starijim godinama, koji je bio dovoljno okruzen estorgenom, pa su mozda i same pocele da otpadaju   :)


nasty girl

ja nemam zivce da se depiliram uzasno mi je bolno...

depilirala sam se toplim voskom i noge mu budu haos, tek posle nedelju dana meni prodje crvenilo...jer imam dosta jak koren , a veoma osetljivu kozu...

hladnim voskom nisam ni probala i slazem se da je cistije mnogo...

kremu sam ja probala da koristim ali mi ne pomaze...

ponekad kada imam slobodnog vremena ja se sama depiliram sa depilatorom i to traje satima...a o bolu necu da pricam uopste...

tako da mi je najlakse obrijati se i najmanje boli...

trake sa voskom nemaju neki efekat (i to sam probala)...ali su sasvim ok ko depilira nausnice...


:loptica :loptica

Blesava*

  Zato je najlakse da odes u kozmeticki salon i da te one tete koje rade tamo srede.... :lol:  :lol:  :lol: :lol2: :lol2:

nasty girl

pa veruj mi nije toliko lako....

znas da postoje ljudi na pr. sa osetljivom kozom, alergicni na vosak...


pozz za blesavu*   :* :* :*

Blesava*

    Poz Nasty....  :lol: :lol:
    Cmoka...  :lol2:




AquArius

Koren slabi vremenom... a bol, sta ja znam. Procenis od cega imas najvise koristi i sta ti je najjednostavnije i najvise ti prija.

Imam i Braun. Ali masinica nije za prepone  :ohwell: 

Ma najbolje bi bilo da mi farmaceutkinje konacno nesto nadjemo, nesto VRLO efikasno, a da to samo rasturamo medju nama  :twisted:   :*

Blesava*

 meni su se skroz proredile od depilacije.... :>

i koren je oslabio.... :>

tako da nemem problema sa time... :>

al svakako da bi trebalo da smislimo nesto novo,mi farmaceutkinje  :lol2:

Darker

E, kao i u svemu, vi ¾ene preterujete i u tome...Mislim, kad vidim neku plavu¹u koja uop¹te nema guste dlake itd kako depilira npr. ruke... Haos... a da ne prièam o tipovima... Ok, ne treba  dabudemo ko majmuni, ali brate... ©to je mnogo-puno je :> :>

AquArius

Neko voli glatke devojke, neko Boga mi i tipove.
Neko voli maljave, socno zarasle muskarce, a neko, Boga mi... da da... zene...  :run

Elem, bez dlaka je jednostavnije u svakom slucaju, a ti posto nemas taj problem i ne preterujes  :P  :happy: