Jat i Er Indija osnivaju firmu

Started by Korisnicko Ime, 04-01-2007, 10:39:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Korisnicko Ime

Generalni direktor Jata Neboj¹a Starèeviæ izjavio je da bi u narednih nekoliko meseci trebalo da budu zavr¹eni planovi o strate¹kom partnerstvu Jata i Er Indije za formiranje kompanije u me¹ovitom vlasni¹tvu, ali nije precizirao koja aviokomapnija bi imala veæinski udeo.

Starèeviæ je naveo da je u okviru saradnje sa Er Indijom planirano i ¹kolovanje indijskih pilota u Srbiji, komercijalna saradnja za letove u SAD i Kanadu, preko Beograda, i obnova Jatove flote.

B92

Darker


Bred

gde nadjose er indiju? ko da nema neka evropska kompanija? al ocito da nisu zainteresovani

mikele

Nemojte da potcenjujete Indiju,oni su u velikom zaletu i oni su zemlja sa najvecim ekonomskim napretkom na svetu(uz Kinu).Ne znam tacno brojke,ali sam citao da cuda cine,a pored toga naucno je dokazano na su Indijci najinteligentnija nacija na svetu. Tako da nigad se ne zna,mozda ovo moze da bude pametan potez.A pored ostalog ima ih preko jedne milijarde(1,103,371,000 ),a gde ima puno ljudi ima i puno putnika zar ne?  :) :)

Bred

#4
Da ali rekao bih da je presudnije koliko su ekonomski a ne brojcano jaki. :)

mikele

To je zemlja koja ekonomski najvise napreduje,tako da im i standard skace,samo ne tako brzo jer ih ipak ima puno,pa je veoma tesko podici standard zivota.Moje misljenje je da JAT nije pogresio jer velika je to kompnija.Ima 48 aviona u svojoj floti
19 Airbus A310
14 Boeing 747
6 Boeing 777 
8 Boeing 737-800
1 Boeing 767-300ER
Godisnje prevoze oko 3,5 miliona putnika i imaju 4 zvezdice za bezbednost,a maksimum je 5.Interesantno je da imaju cak 18 zena pilota.
Usli su i u Ginesovu knjigu rekorda za najvecu evakuaciju ljudi.Evakuisali su preko 110 hiljada ljudi iz Amana u Mumbaji(oko 4117 km) 1990 godine za vreme zalivskog rata.Za to im je trebalo preko 488 letova.
A evo i dokaza o finansikom napretku kompanije:

The profitability of Air India as published in the 2004 annual report by Ministry of Civil Aviation with figures in millions of Indian Rupees.

Year   Revenues  Profit/(Loss)
1997     41,741        (1,810)
2003     63,220        923


hulio_salinas

Brzo... Vrlo brzo ce Indija postati svetska SILA... Bas kao Kina... Vrlo brzo...

Ali? Koji ce oni andrak sa nama Srbima?!  :][

Korisnicko Ime

Pa, ovo im je verovatno najjeftiniji nacin da udju na trziste Evrope

hulio_salinas


mikele

Mozda ovaj deal nije bas najpametniji za njih,ali za JAT svakako jeste.To je poenta i to je ono sto ja hocu da kazem.

hulio_salinas

pa da... to i ja kazem... u stvari ovaj smajli   :twisted:

oni su sa SRBIMA usli u BIZNIS.. hehehe... teska posla...

Darker

Hm, veliki igraè u¹ao u igru u korist malog? Yeah, right...

darusaz

Посао је супер! Само да се реализује.

Ер Индија ће максимално да искористи Јатову разгранату мрежу европских летова. Из извора врло блиских упућенима у Јату могао сам да чујем да овај уговор има потпуно да нам занови флоту. Мало ли је? До краја текуће године негде до 8 комада "Боинга" 737-800 адвансд би требало да стигне у Београд. Одржавање авиона ће се радити у Београду, а не у Њу Делију. У међувремену ће Ер Индијини авиони из Њу Делија на путу ка Торонту и Њујорку почети да слећу у Београд. Део кабине ће бити искључиво Јатов (слично као у некадашњем послу са Узбекистан Ерлајнзом) и посада Јатова. Јат већ има кабинско особље које је код "Боинга" прошло обуку за рад у авиону типа 767, тако да проблема нема. Уколико се ова два дела сарадње реализују по плану и на обострано задовољство, до краја 2008. године Београд ће преко заједничког предузећа добити и два авиона "Боинг" 777, па ће се летови за С. Америку одвијати директно из Београда, независно од везе са Индијом. Посао доноси пуно и Јату и Ер Индији, која нема развијену мрежу ка Европи, а Јату доноси линије које је до почетка 90-тих држао.

Има и других који су заинтересовани за Јат, пре свега Луфтханза, али она би у цео посао ушла гашењем Јата и узимањем тржишта, што баш и не може да се сматра партнерством.

mikele

Ma kazem ja bice extra to posao.Znaci sada idemo preko bare iz BG,a ne iz Frankfurta,Ciriha ili gde vec.  :V :V :V
Go JAT,Go

Al-Jasmina

 :lol: pametno da neko poku¹ava da ne¹to na¹e i ostavi kao takvo nekim buduæim nara¹tajima!

Indusi jesu u zamahu,
a to se ¹iri i na kompjutere a ne samo na avio saobraæaj...
Da su inteligentni, jesu... :happy:
i da ih je mnogo, jeste...
a biæe ih jo¹ vi¹e!