U ljubavi ne morate...

Started by hulio_salinas, 05-01-2007, 08:42:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

hulio_salinas

U ljubavi ne morate...
Izvor: Krstarica.com



Èesto se mo¾e èuti ¾ensko (nekad i mu¹ko) raspilavljeno "jao, kako je to slatko..." kao komentar na zaljubljeni par koji je uradio ovo ili ono ¹to pokazuje njihovu meðusobnu bliskost. Ipak, nisu sve stvari koje zaljubljeni rade slatke, postoji pone¹to ¹to ni u najveæoj zaljubljenosti nije neophodno èiniti.

Kao signal opu¹tenosti uzima se, recimo, da se ne stidite da odete u toalet u stanu svog dragog. To je u redu. Nije, meðutim, znak ljubavi ni bliskosti ako vr¹ite nu¾du jedno pred drugim - kori¹æenje toaleta je ne¹to ¹to bi ipak trebalo obavljati u privatnosti.

Nije znak ljubavi ni ako prihvatite seks utroje, a to ne ¾elite, ili ako prihvatite seksualnu pozu ili tehniku koja vam ne prija, ako nosite seksi donji ve¹ u kom se oseæate neprijatno... To su sve znaci nesigurnosti, straha da niste dovoljno dobri da biste bili prihvaæeni i voljeni onakvi kakvi jeste - a to veze sa ljubavlju nema.

U ljubavi, takoðe, niste du¾ni da se dru¾ite sa svim njegovim prijateljima. Ne moraju ni da vam se dopadaju. Isto va¾i i za va¹e prijatelje - va¹ dragi ili draga niti moraju da ih vole, niti da se dru¾e s njima. Ne morate ni da budete najbolja prijateljica njegovoj sestri, ni ortak njenom bratu. Prihvatanje dru¹tva koje vam ne odgovara i koje vam se ne dopada - znak je nesigurnosti, a ako vas partner/ka na to tera protiv va¹e volje, vidan je signal da poku¹avaju da dominira va¹im ¾ivotom i da vam komanduje.

Pevanje karaoke dueta ili zajednièko kampovanje - stvari su koje mogu biti izuzetno zabavne - ali samo ako vam se oboma dopada ta ideja. Ako ne, radi se, opet, o nametanju i nesigurnosti, ne o ljubavi.

Imati neki hobi, baviti se neèim ¹to vas fascinira zaista je super, jer vam pru¾a ogromno zadovoljstvo i priliku da se ostvarite u neèemu ¹to vam se dopada. Ipak, niti ste vi du¾ni da budete fascinirani partnerovim hobijem, niti je on du¾an da se interesuje za va¹. Isto tako, nemate pravo da jedno drugom zabranjujete bavljenje hobijem, izuzev ako taj hobi razorno deluje na vezu (recimo, neèiji "hobi" je kockanje).

Darker

QuoteNije znak ljubavi ni ako prihvatite seks utroje, a to ne ¾elite, ili ako prihvatite seksualnu pozu ili tehniku koja vam ne prija, ako nosite seksi donji ve¹ u kom se oseæate neprijatno...
jaoooooo, kako je to slatkooo, hahahhahahahahah

Al-Jasmina

Pa secas li se D kako si se ti isprva stideo? :> ali kasnije...

Smrda

"..U ljubavi, takoðe, niste du¾ni da se dru¾ite sa svim njegovim prijateljima. Ne moraju ni da vam se dopadaju. Isto va¾i i za va¹e prijatelje - va¹ dragi ili draga niti moraju da ih vole, niti da se dru¾e s njima. Ne morate ni da budete najbolja prijateljica njegovoj sestri, ni ortak njenom bratu. Prihvatanje dru¹tva koje vam ne odgovara i koje vam se ne dopada - znak je nesigurnosti, a ako vas partner/ka na to tera protiv va¹e volje, vidan je signal da poku¹avaju da dominira va¹im ¾ivotom i da vam komanduje...."
ja licno se slazem sa ovim,donekle...
mada ne znam koliko bi se ljudi slozilo sa ovim,a? :hm
sta kazete?

Al-Jasmina

zvuci pomalo imbecilno...
i to da se pravis da ti ljudi ne postoje
i to da se pravis da si ortak sa onim koji ti idu na zivce... :>

Darker

Pa ovako, naravno da ne treba da ti budu najbolji prijatelji, ali ako su najbolji prijatelji tvojoj voljenoj osobi, a vama se penju na ¾ivce, znaèi da ne¹to meðu VAMA ne ¹tima... Odnosno va¹em poimanju nekih op¹tih stvari...
A ¹to se porodice tièe, njih ne mo¾e¹ da bira¹... jbg...

Smrda

pa meni iskreno nije presudno da se medjusobno obozavaju,kao sto ni meni ne moraju da se svidjaju prijatelji mog decka...
naravno,bilo bi lepo da se slazu....
ali,bilo kako bilo...moraju da se postuju...tu sam neumoljiva...

Coolgemini

Ako partner/rka ne moze da prihvati vase prijatelje,onda def postoji neka kocnica u vezi,neki nedostatak postovanja i tolerancije..Bez obzira kakvi ti prijatelji bili,ako vas partner zaista ceni i postuje,onda ce mu biti zadovoljstvo da bude u drustvu sa vasim prijateljima...Mada danas sve vise ljudi je pri stavu da ako negde ima ljubavi,onda ne sme biti postovanja... :roll:...Cak i u ovom slucaju....Sta mislite?

Darker

Ne macane, malo si obrnuo stvari...Ba¹ suprotno... Oni treba da ti se svide sami od sebe, jer je to dokaz da ti se i ta osoba sa kojom si objektivno sviða i ona i njen naèin razmi¹ljanja... Ako ti se oni ne svide, po nekom aspektu ti se sigurno ne sviða ni ta osoba... nema to veze sa po¹tovanjem, naravno da ne treba sebe da sili¹ da ti se neko svidi... Ok je da ga ispo¹tuje¹, ali niko te ne taera i ne sme da tera na ne¹to vi¹e... A ka¾em, prijatelje za razliku od porodice SAM BIRA©!!!

AquArius

Slazem se sa Dijem, "effortless" svidjanje,  :>
tj. izaberes njega/nju... i nadas se da se slican sa slicnim mesa, hocu reci druzi.

Ali Coolg prica i o koraku pre so called effortless svidZanja,
tj. svakom je lepo dati sansu, pa mozda i dve,
upoznas drustvo, izadjete, ispricate se,
svako nesto zajednicko moze naci.



stef

 Treba dati sansu...Neki ljudi ne ostavljaju dobar utisak. Cak prema nekima, i pre nego sto smo ih upoznali, osecamo neku repulsivnost.Ali ako ti je stalo do partnera...treba se malo zrtvovati.To ne znaci da morate da se druzite sa njima. Kada se vidam sa devojkom, vidam se sa devojkom, kada se vidam sa drugarima, vidam se sa njima.Ponekad i jedno i drugo, ali ponekad.

Coolgemini

#11
QuoteNe macane, malo si obrnuo stvari...Ba¹ suprotno... Oni treba da ti se svide sami od sebe, jer je to dokaz da ti se i ta osoba sa kojom si objektivno sviða i ona i njen naèin razmi¹ljanja... Ako ti se oni ne svide, po nekom aspektu ti se sigurno ne sviða ni ta osoba... nema to veze sa po¹tovanjem, naravno da ne treba sebe da sili¹ da ti se neko svidi... Ok je da ga ispo¹tuje¹, ali niko te ne taera i ne sme da tera na ne¹to vi¹e... A ka¾em, prijatelje za razliku od porodice SAM BIRA©!!!
D,to sam upravo i ja postovao.... :happy:...... :wink:
Nisam ni pricao o nekoj ''upotrebi'' sile...cisto postovanje i tolerancija...a mislim da je ona mnogo potrebna.... :!

Smrda

pa,da
upravo sam na postovanje i ja mislila...
a ako ima i gotivljenja i ljubavi jos pride...uuuu...super...
D..slazem se sa tobom,ali mislim da nekad prosto nije bas sve tako crno-belo...
sta ako imas devojku ,koja ne moze da smisli tvog najboljeg prijatelja...a oboje su super...
to je moguca varijanta....
tadda..samo postovanje i nista drugo...da ne bi bilo "izmedju 2 vatre"..
hehe

@coolg...ajde razjasni to...
"gde ima ljubavi,nema postovanja"-stav..
nisam te bas skapirala...sorry

Darker

Pa, macanko, èim ne mo¾e da smisli mog najboljeg prijatelja, ili sam ja kreten ¹to se dru¾im sa njim(jer je on odbojni majmun) ili sam kreten ¹to sam sa razma¾enom kuèkom(tj. njom) jer je deèko super... kapi¹?
A naravno da svima treba pru¾iti ¹ansu...

Coolgemini

Quote"gde ima ljubavi,nema postovanja"-stav..
nisam te bas skapirala...sorry
Smrdo,ni meni taj stav nije bas najjasniji,a imao sam prilike da cujem neke rasprave na temu da li treba da postoji uzajamno postovanje u ljubavi...U par slucaja su ljudi bili za to da ne treba da postoji postovanje jer se tada opusta veza,partneri postaju isuvise slobodni,sve im je dozvoljeno,a ipak niko nikoga ne proverava i ne mesa se u partnerova prijateljstva...Mislim da je veza bez postovanja nemoguca,iako neki primeri stvarno uspevaju da opstanu na munjevite jade,tako sto se penju jedno drugome na glavu... :K