Himenoplastika - za¹to?

Started by hulio_salinas, 05-01-2007, 08:43:50

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

pa bas, stvarno se ne mogu setiti nijednog racionalnog razloga zasto bi neko to uradio. :hm

Al-Jasmina

O njima smo veæ pisali... Stvar je u tome ¹to kad tema malo odmakne,
niko se ne vraæa na poèetak da vidi tudje komentare... i razloge why se diskusija uop¹te razvila!

Dukica

Ma,procitala sam sve,majke mi,al mi i dalje nije jasno zasto se to radi. Jel moguce da neko toliko ne razmislja?
Ili sta je vec prbl....

Al-Jasmina

Duki, ima neverovatno glupih ljudi koji ne razmi¹ljaju
veæ pu¹taju da novac i moguænosti govore za njih...

Trebalo bi iskopati procenat ¾ena koji se podvrgava tome, da bi utvrdili taèno koliko
nas ima glupih ...

Smrda

ne znam koliko je "glup" prava rec...
pre bih ja to nazvala mediokritetom i malogradjanstinom...zatucanoscu...
i tako,sad vec postajem zla...
da,da...Jass,bolje je glup
no,ipak,cudno je da ,ma koliko ja kapirala zasto neko to radi,ipak radi,jer...21`vek?!?!
s jedne strane 3g mobilni i ,a sa druge zakrpi ponovo...
uzas dansanjice...

AquArius

Tema postavljena,
tema se razvila.

Ocigledno je neko imao razlog da kaze,
a neko razlog da pita.


Zivimo u sredini gde se nenevinost tolerise.
Mozda tolerisanje nije prava rec, ali smo se razumeli.

Nevinost je jedna.
O tome postoji tema.

A zasnivanje braka na lazi, ... ili na miru, ako hocete,
posto to negde u svetu i to jeste,
je sasvim druga stvar.

Ajvi

#36
Evo mog primera..  :hm

Kaze jedan moj drug, poznanik, da se ogradim, da njegova zena mora da bude nevina! Nece valjda da dozvoli, da neko udje u kafanu i kaze "bio sam ti s' zenom"! Glupost ziva (sta njega muci)... A doticni gospodin, nam je (celom mom drustvu) poznat kao neverovatan svaler.. pa jos tako priglupo razmislja.. Na sto sam ja samo imala da dodam:"ako ih uopste i osatne nevinih posle tebe".. tip, je stvarno lud! Tek zbog takvih praznoglavaca je tuzno i pomisliti da bi se neka "jadnica" zrtvovala..  .grins. i da, dodacu da je doticni "lep k'o lutka", al' dzaba bilo..  :box

A sto se tice lazi, i saznanja da ostatk zivota ta devojka treba da cuva tajnu koju njen muz ne zna.. Recimo da se on i ona jako vole, i zele, pre braka, pa se odluce na taj "korak dalje".. a onda to zajedno cuvaju kao tajnu, to niko drugi ne zna.. osim njene dadilje.. i tako prica postaje romanticna.. nema himenoplastike.. ona nije nevina.. ali ni to nije problem..  :Lj

Al-Jasmina

#37
Cisto da se obnovi pomenuto,tarifa himenoplastike u jednoj domacoj klinici je 500 eura!
Inace prosvrljah po jednom forumu gde se raspravljalo o ovoj temi,
i najveca diskusija se razvila oko toga da se izgleda himenoplastici najvise pribegava u Turskoj i Arabiji iz dva razloga:

Prostitutke koje su nevine, tj. uplovljavaju u te vode su na ceni,
i
devojke koje su silovane u Arabiji veoma lako mogu zavrsiti mrtve iako ni krive ni duzne
pa je lakse stisnuti petlju i platiti za operaciju i ziveti, nego isterivati pravdu do smrti...


Ajvi

Quote from: Al-Jasmina on 10-01-2007, 23:52:59
devojke koje su silovane u Arabiji veoma lako mogu zavrsiti mrtve iako ni krive ni duzne
pa je lakse stisnuti petlju i platiti za operaciju i ziveti, nego isterivati pravdu do smrti...
joj, ovo je stvarno jezivo.. uzas..

Al-Jasmina

Nova dostignuæa u estetskoj i rekonstruktivnoj hirurgiji na polnim organima
Opet sam nevina

Odnedavno pojedine privatne klinike rade i na "pumpanju" mo¹nica, ali i na smanjenju polnog organa zbog nemoguænosti postizanja pune erekcije

Estetska i rekonstruktivna hirurgija na polnim organima ¾ena i mu¹karaca poslednjih nekoliko godina u Jugoslaviji polako dobija na masovnosti, ali jo¹ nije dostigla popularnost kao operacija poveæanja grudi, zatezanja lica, skidanja masnih naslaga sa stomaka, butina, zadnjice....

Prema statistièkim podacima privatnih klinika kod intervencija na polnim organima ¾ene najèe¹æe tra¾e da im se uradi himenoplastika (ponovno za¹ivanje himena), estetska korekcija malih i velikih usmina i same vagine, dok mu¹karci uglavnom pribegavaju poveæanju penisa u du¾inu i u obimu. Od nedavno pojedine privatne klinike rade i na "pumpanju" mo¹nica "jaèeg" pola.

- Na¹oj klinici uglavnom se obraæaju ¾ene od 18 do 30 godina koje ¾ele da im se uradi himenoplastika. Kao razlog najèe¹æe navode da su se rodile bez himena, ¹to je vrlo redak sluèaj, da ¾ele da se udaju "nevine", da su se povredile tokom vo¾nje bicikla, ili ih je ginekolog prilikom pregleda povredio - obja¹njava za "Glas" lekar specijalista plastiène i rekonstruktivne hirurgije jedne privatne klinike iz Beograda.

Kako navodi na¹ sagovornik, kod operativnog zahvata koriste se prirodna tkiva koje sam pacijent ima - od ostataka prethodnog himena, ili od delova malih i velikih usmina koje se, takoðe, estetski mogu korigovati.
- ®ene na intervenciju ne dolaze same, uglavnom sa prijateljicama i svojim mladiæima. Da, ba¹ sa njima! Jedna devojka do¹la je da joj se uradi himenoplastika u prisustvu mladiæa. Kasnije se ispostavilo da su devojèini roditelji hteli da je udaju za nekog drugog, ali da bi se udala, morala je da bude nevina. Tako je sada¹nji mladiæ devojci platio operaciju kako bi se udala za drugog - navodi jedan od sluèajeva.

Kako ka¾e na¹ sagovornik, na operaciju se uglavnom odluèuju ¾ene iz unutra¹njosti - s juga Srbije, Kosova, Crne Gore, Makedonije, inostranstva, gde ljudi "robuju" obièajima i gde mentalitet osuðuje takav "nemoral". Drugo, usluge su jeftinije nego u drugim zemljama, a uspeh je zagarantovan i na svetskom nivou.

Doktor Ljubica Presetnik, naèelnik Centra za ginekologiju i aku¹erstvo KBC "Dr Dragi¹a Mi¹oviæ" u Beogradu, ka¾e da za himenoplastiku ne postoji zdravstvena potreba za hirur¹kom intervencijom. Ona je navela da se takve operacije ne obavljaju u dr¾avnim ustanovama jer bi se ubrzo proèulo da neka ¾ena to radi. Presetnik je napomenula da je za takve neuobièajene intervencije potrebna tajnost koja se ne mo¾e dobiti u dr¾avnim klinikama.


Glas javnosti

AquArius

Znaci Al, upravo sam htela to da postujem!
:lol:

Evo i dodatak:

Hrvatice koje ne ¾ele da se odreknu seksa pre braka nevinost lako mogu da vrate u centru Zagreba
Ponovo device za 600 evra

ZAGREB - Sve vi¹e Hrvatica ¾ele da budu device, a one kojima seksualna apstinencija te¹ko pada, izgubljenu nevinost mogu da vrate u Zagrebu po ceni od 600 do 1.500 evra. I tako vi¹e puta, kraja nema...
U susednoj Srbiji nevinost æe, pak, platiti 400 evra.

Povratak nevinosti hirur¹kom rekonstrukcijom himena svetski je trend, a sledi ga i Hrvatska. Devièanstvo je sve popularnije, a u prilog tome svedoèe i podaci zagrebaèke klinike "Barbel", jedine koja obavlja taj zahvat ili to ne skriva u svojoj ponudi.   

Zahvat se zove himenoplastika i isprva su na njega odlazile ¾ene koje su pretrpele te¹ko seksualno zlostavljanje. Ali, udaja je sve èe¹æi razlog zbog kojeg Hrvatice odlaze na operaciju.
Pacijentkinje od 20 do 37 godina dolaze iz tradicionalnih hrvatskih porodica, ali i iz uglednijih zagrebaèkih. Na neki naèin, ¾enama ta operacija omoguæava nov poèetak.

Monogamija je sve jaèi trend u svetu, a uzrok tome je strah od side i ostalih polnih bolesti. Takvim pristupom ¾ene zapravo obmanjuju svoje buduæe partnere", obja¹njava Miroslav Kinèl, specijalista za plastiènu hirurgiju.

Iako ova operacija mo¾e da se izvede vi¹e puta, samo su dve ¾ene uèinile to drugi put. Puno pacijentkinja dolazi i iz susedstva, najvi¹e iz Slovenije i BiH, a lekari ka¾u da je posle 10 dana od zahvata, koji traje oko sat i po, nemoguæe otkriti da je ¾ena bila na operaciji. U susednim zemljama jo¹ ima devojaka koje na zahtev oca ili buduæeg mu¾a moraju na ginekolo¹ki pregled. To ka¾e i Aleksandar Du¹anoviæ, ugledni srpski estetski hirurg, èija beogradska klinika 011 takoðe radi himenoplastiku.

"To je tu¾na prièa. Dolaze nam devojke koje su pritisli oèevi ili ujaci, najvi¹e iz Bosne i s Kosova. Mnoge iz verskih razloga moraju da rekonstrui¹u himen kako bi nevine u¹le u brak. Imali smo i dve pacijentkinje iz Hrvatske, dosta iz Francuske, a ostale su iz Srbije", ka¾e dr Du¹anoviæ.

Nevina 431. put

Moj turski kolega je jednoj eskort dami rekonstruisao himen èak 431 put jer ¹eici koji dolaze u Tursku tra¾e iskljuèivo prostitutke device, prièa Du¹anoviæ.

Operi¹u se i doktorke

Veæina pacijentkinja (85 odsto) ne¹kolovana je, ali Du¹anoviæ se seæa i doktorke koja je sa 35 godina operisala himen jer ju je èekao buduæi suprug. Mnogo je ¾ena koje dolaze utuèene, a to je, smatram, za podruèje psihologije. Èak i nije problem u njima. ©ta bismo rekli za mu¹karce koji poveruju ¾eni koja je pre¹la tridesetu, a da nikad nije imala odnose? Taj zahvat vrlo je jednostavan i, zahvaljujuæi raznolikosti tehnika, praktièno nema granica za njegovo obavljanje.

Preuzeto sa: Glas javnosti (http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2005/07/23/srpski/EX05072201.shtml)
      
   
      
   

cvjetic


Dukica

Jass , sto svrstavas sebe u "glupe"? NIje valjda to proizaslo iz mog posta?
Ako jeste,izvini, nisam htela. :stid:

A kad smo kod Hrvatica,pa njima to jedino i treba( i Turkinjama i Arapkinjama),posto se ne skidaju sa.... znate vec cega.
Nemam nista protiv Hrvata,al i sama sam nesto videla a i keva mi je jos pricala , kakve su onda ( 70tih ) bile i ponasale se. Po tome su bile poznate po citavom svetu.

Ok,shvatila sam zasto to neko radi. Ne odobravam i dalje! :>

Al-Jasmina

Duki, nisam sebe svrstala u glupe, :cvet
vec kazem generalno da medju nama ima glupih ljudi,
i da s njihovim glupim idejama i realizacijom istih uvek moramo racunati...

Tu je i pitanje devojaka koje su bile silovane i to im je bio prvi put,
ne znam imamo li pravo da se smejemo nad njihovom zeljom da dozive prvi put na neki
humaniji i prijatniji nacin?

Istina ima i momenata koji su za ozbiljnu terapiju,
kao i kod vecine estetskih intervencija, buduci da dolaze ljudi koji su psiholoski nestabilni
i nesigurni u sebe i kojima je hirurgija "lek".

Dukica

Za silovane,ok. MAda i onda,nece njoj nikakva hirurgija iz glave izbrisati sta joj se desilo. :hm
I dok ne prevazidje to u glavi, regeneracija himena joj nece mnogo pomoci.
Aj ajd,sad...Ako nadje neznog i pazljivog muskarca za sebe koji ce je razumeti,mislim da joj ne treba nikakva himenoplastika.

Za ovo ostalo smece, tipa ozenice me samo ako sam nevina, tipa njemu su fetis nevine,
ili nesto drugo stvarno nemam reci. :pst

Uostalom sto bi neko prozivljavao pucanje himena
jos jedan put? Koliko znam to nikome nije prijatno iskustvo bilo.
Mozda nije bolelo ili bilo krvi,ali niko nije ni uzivao.

Mislim,ja sve gledam iz ugla te devojke koja bi to radila,ne
iz muskog ugla,naravno.