Kolokvijum iz biohemije

Started by Bred, 09-01-2007, 15:27:51

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

AnaCrvena

mislim da nema razloga da se bilo ko nadje uvredjen,to je stvarno dobronamerna kritika...test u sustini nije extra tezak,bar se meni tako cini,samo je nekako konfuzan i nepregledan...

*

Da, to sam htela i reci...

Tezina testa je ok, samo je sastavljen lose, jako lose...


Maslacak

I ja se sla¾em :happy:
Pritom sam dobila dobru ocenu, pa nisam besna ili tako ne¹to...sama te¾ina testa, odnosno stvari koje su tra¾ene, su ok...

Mislim da je osnovna "testovska kultura" da se navede da li je samo jedan ponuðeni odgovor taèan, ili mo¾e biti vi¹e (¹to ne znaèi da ih obavezno ima vi¹e). Osim toga, testovska kultura je i da, ako je ponuðen odgovor tipa "nijedan nije taèan", ili "svi ponuðeni su taèni", to znaèi da takvo pitanje tra¾i samo jedan od ponuðenih odgovora :happy:
Budimo kulturni  :cvet

A evo npr, primer nepreciznog pitanja je pitanje koje sam ja imala o sastavu biuretskog reagensa...
ponuðeni su sve odgovori sa supstancama koje se zaista nalaze u sastavu reagensa... ali nijedan odgovor nije sadr¾ao sve ¹to ulazi u sastav...
pa sam ja zaokru¾ila da nijedan nije taèan...
iako su u su¹tini svi taèni, samo ne potpuno...
i nemam pojma i dalje ¹ta je trebalo da se zaokru¾i, jer je pitanje neprecizno formulisano  :>

*

#108
Meni bas nije svejedno, jer sam jednu grupu pitanja zbog nekonkretnog formulisanja i pala, a pritom niko na pocetku testa nije pomenuo da iz nekih imaginarnih grupa koje pritom nisu ni odvojene moramo imati po 2.5 poena, niti je to iko na vezbama naglasio...

Ali, dobro, cetvrtak je blizu...

Maslacak

 :ohwell: Nama je to za "grupe" reèeno na ve¾bama.
Ali svakako bi trebalo naglasiti i na samom kolokvijumu.

Mislim da bi najbolje bilo takve stvari napisati na samom testu, ako se veæ ne mogu setiti da nam ka¾u sve ¹to treba.

shumshi

sada mi je smesno  :K
ja sam znala da biuretski reagens sadrzi neke 4 stvari, nisam znala da ih nabrojim i tako u nelogicnom pitanju izvukoh logiku i odgovorih tacno...  :lol2:

inace i ispit is opste biohemije je bio ovako koncipiran, da nikada ne znas da li je tacno jedan, dva, tri, pet ili osam odgovora  .grins.

a ovo, za po 2,5 su rekli na vezbama (imam zapisano u svesci sta koja oblast podrazumeva) kao i pre pocetka testa (u amfiteatru broj 2), ali eto ni koleginica koja je sedela na vezbama pored mene to nije znala, tako da ima obostrane krivice...  :cvet

*

U amf br.4 to niko nije pomenuo :ohwell:

Bred

ne, trebalo bi i da na TESTU da se oznace koje su to grupe od po 5 pitanja :!

shumshi

tacno, ali ne znaci ti mnogo sto ce to da pise na testu, ako si ti seo kuci i naucio samo prvih 50 strana zato sto za tu koncepciju nisi ranije cuo...

Bred

to je ,cini mi se, bilo napisano na forumu.
koristite blagodeti istog [foruma]  :wink:

*

Ok je to sto je objavljeno na forumu, ali, nazalost, forum nije zaduzen da bude ispred instituta...

Mi smo ovde izlozili ono sto mislimo da je bio propust... A njihovo je da odluce sta ce sa nasim primedbama

tarantulica

I ja sam pogre¹ila pitanje gde su svi odgovori bili delimièno taèni....   :ohwell:
Tinkerbell i ja smo bile ista grupa, tako da su to otprilike sva pitanja koja smo imali  :wink:


Maslacak

Quote from: * on 22-01-2008, 21:28:21
U amf br.4 to niko nije pomenuo :ohwell:

Nije ni u jedinici.

Darker

Ok, kad je popravni kolokvijum za biohemièare?? :batina

pig_am_am

gazda,cula sam ja da je 31. ali to "cula" podvuci,pa ipak proveri kod nekog drugog  :cvet