Kolokvijum iz biohemije

Started by Bred, 09-01-2007, 15:27:51

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

zoca

a za biohemicare da li neko zna kada je nama kolokvijum? nesto su pricali 15.01..koliko je to provereno?

Darker

#76
Pogledaæu danas, ako stignem do faxa, pa æu javiti...

Obave¹tenje (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,12036.msg184882.html#msg184882)

anja

zna li neko koliko traje kolokvijum?

AnaCrvena

koliko se treba udubljivati u interpretaciju rezultata,odnosno bolesti?  :hmm

BK

Prosle godine za prvi kolokvijum trebalo je samo ono podebljanim slovima, medjutim za drugi je trebalo sve...na vasem mestu bih naucila SVE...trebace i za ispit

anja

Da li neko zna da li je heparin antikoagulans izbora? koji metabolicki procesi dovode do povecane konc. glukoze u organizmu: glikogenoliza,glikoliza,krebsov ciklus,heksoza monofosfatni sant?

shumshi

mislim da heparin nije antikoagulans izbora, iako je dobar, jer je skup  :>

glikogenoliza...ovi ostali su procesi u kojima se glukoza razgradjuje...


zoca

i biohemicari da cujem utiske sa jucerasnjeg kolokvijuma!!! ili ste svi ostali bez texta... :hmm

Darker

Ma opu¹teno, znao sam da æe biti sitna crevca sa onih papira, ali 30 pitanja :wall: :wall:
Bar da su sva na zaokru¾ivanje :ohwell:
Iako su svi bili zabrinuti za deo pitanja prof Du¹ana, mislim da su svi mnogo bolje uradili taj deo(ili sam barem ja), a zaista sam mislio da sve ono ne mora da se buba...Èekam 24-popravni :K

MiKy

#84
a jel df imaju 20 pitanja?

zna li neko ... 1.. Zasto se merenje apsorbancije kreatinin-pikrat kompleksa ne vrsi na talsnoj duzini apsorpcionog maksimuma? (jer zbog temperature?)
               2.na koji nachin pseudokreatininski hromogeni interferiraju u jaffe reakciji?
               3.na chemu se zasniva kinetichka modifikacija jaffe reakcije?
:help:   :cvet

AnaCrvena

1. i sam pikrat apsorbuje ispod 500nm,a on je u visku,pa da ne bi ometao,meri se iznad 500nm
2.ja mislim da oni isto reaguju sa pikratom,trose ga,pa dobijes lazno povecan rezultat,jer i pseudokreatinin-pikrat komplex apsorbuje na istim talasnim duzinama
3.kad dodas pikrat u uzorak,prvo ce(u onih prvih 20sek) da reaguju neki tzv brzi hromogeni(tipa piruvat ili askorbinska),a oni su iterferencije i ne trebaju ti.
posle(izmedju 20 i 80sek) kreatinin reaguje sa pikratom,to ti treba!
posle 80sek reaguju spori hromogeni,npr proteini,i ni oni ti ne trebaju!
zato meris apsorbanciju u 20sek,pa ponovo u 80sek(od dodatka reagensa,naravno),oduzmes jedno od drugog i dobijes apsorbanciju koju daje samo kreatinin-pikrat komplex...

ja sam to tako otprilike ukapirala,nadam se da je ok,i da je iole razumljivo...

igrackica

Quote from: shumshi on 16-01-2008, 00:25:30
mislim da heparin nije antikoagulans izbora, iako je dobar, jer je skup  :>

Ja mislim da heparin JESTE antikoagulans izbora, samo mu je mana sto je skup

sandric

Quote from: igrackica on 17-01-2008, 14:57:23
Quote from: shumshi on 16-01-2008, 00:25:30
mislim da heparin nije antikoagulans izbora, iako je dobar, jer je skup  :>

Ja mislim da heparin JESTE antikoagulans izbora, samo mu je mana sto je skup
Antikoagulans izbora je EDTA ,tako su nam rekli na vezbama...Heparin se izbegava zbog visoke cene

Darker

©to je i najlogiènije, hvala Sandriæ :cvet

MiKy

kojim postupkom se uklanja razlika u intenzitetu A slobodnog i esterifikovanog holesterola?