Modna industrija polako ulazi u borbu protiv anoreksije?

Started by Al-Jasmina, 10-01-2007, 17:31:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mikele

Studentica iz Zagreba:
Rane su mi po rukama od guranja u grlo


U kakvu su krizu upale te djevojke najbolje dokazuje post studentice iz Zagreba koja prijeti samoubojstvom ako ne smr¹avi kako bi u¹la u odreðeni konfekcijski broj.
"Ne znam ¹to mi se to de¹ava, juèer i danas koliko se god trudila ne mogu da povratim. Sve samo neki jad i bijeda od pljuvaèke. Imam rane po rukama od guranja u grlo, rane u ustima i sva ta masnoæa u ovom preogavnom debelom tijelu", ka¾e tinejd¾erica koja na internet stranici - blogu www.anniealways/blog.hr pi¹e i kako bi najradije prerezala ¾ile, ali ka¾e da je ona "jadna debela svinja i kukavica", koja to ne mo¾e napraviti. Ista djevojka je na istom blogu nekoliko dana kasnije euforièno napisala:
"Cure moje, ja sam trenutaèno najsretnija na svijetu, vjerujte mi! Ovaj èas sam obukla svoje najmanje traperice broj 25 i zakopèala ih ko od ¹ale! Da 25, dobro ste vidjele. Sad skaèem, plaèem i ¹minkam se usput. Sad jurim na faks i unatoè ki¹i meni je najsunèaniji dan. Ljubim vas do neba, leptirice, jer bez vas ovo èudo nikada ne bi postalo moguæe", euforièno zakljuèuje mlada Zagrepèanka.

Ово је један чланак пеузет са сајта који је Ал-Јасмина већ навела.Ове девојке дефинитивно требају да заврше у "Лазу".Ја већу глупост одавно нисам прочитао,ако сам икада нешто глупље прочитао у свом животу од овог текста.
То се треба регулисати законом и све анорексичарке правац у неку установу,па на лечење.Па ово је горе од дроге,а о алкохолу и да не причам.Када се дрогираш бар на тренутке уживаш,а ово...Само повређујеш себе и мучиш се.Ма катастрофа :wall: :wall: :wall:
Еееее сада коме се то свиђа?Ја мислим да нема таквих јер ове скотове не би могао нико да трпи.Па ја ово не бих могао да  :neee ни са црним џаком на глави,ма ни да сам слеп,не дај Боже.Оне вероватно по цео дан само кукају како су дебеле и како не смеју ништа да једу и како...Ма само  :batina :batina
Ејјјјјјјјј замисли ти тог скота који је одрао непце или шта већ гурајући прсте како би повратила.Ма као што неко рече само село и мотка  :batina :batina па по  :F :F

Al-Jasmina

Iskreno, momci su super, koga god pitas svi su u fazonu-
Bolje da mi je cura ima poneki visak nego da nema uopste visak...
:happy:

Samo se najveci kompleksasi mogu devojci obratiti sa
zahtevom da se rese 4-5-10 kg...dijetom!
OK je brinuti za zdravlje i izgled RAZUMNO
ali ne po cenu zdravlja i svoje srece...

Mislim da neki ljudi danas zaboravljaju pravo poreklo srece i
zadovoljstvo same bliskosti...
Lepo je videti lepo gradjenu devojku
ali kao sto mi neko rece...sta je tu sa samim dodirom...
sklopiti oci i dodirnuti?
OK, hrana...ali izgladnjivati se i muciti sebe
da bi u tamo nekome izazvao osecaj zadovoljstav jer vidi to nesto ''Lepo"
a sebi ostaviti grceve i osecaj tuposti od nejela?

Hrana treba da zadovolji nase telo i nase nepce..
Umereno i zdravo i bez muka :)
Hrana nije kriva ....

Dukica

Jao,Boze....Pa tek sad videh one slike... :wall:
Znala sam da ima toga,al u ovoj meri... :shock

Ma da,tipovi su generalno vise za "ima da se uhvati",skoro da ne znam
ikog ko zeli ONO gore.

Na svu srecu pa su se pojavile Bijonse,Jenifer Lopez i ostale,koje
imaju ohohohoho da se uhvate i super izgledaju...
Valjda to nesto porucuje omladini.... :hm   

stef


lane

Jao, one slike...  :shock
Naje¾ila sam se!
To je prvo psihièka bolest, pa onda sve ostalo...
Stra¹no!!!
Takvim devojkama definitivno treba neka struèna pomoæ!  :help2:

Darker


mina_v

Ove devojke opusteno mogu da nam posluze za osteologiju!!!!

jeca87

Nemam sta da kazem...tuzno je i neshvatljivo da roditelji ne reaguju...

Masha

Jednom kada ucinite hranu svojim neprijateljem nema povratka - ovo je navela jedna od clanica pomenutog sestrinstva. Stojim iza toga da ovo uopste nije tacno i da se sa anoreksijom, kao i sa svakom drugom bolesti koja je izleciva, moze izboriti, samo je potrebno sebi priznati da si u problemu i uhvatiti se u kostac sa tim i, naravno, istrajati. Ima jedna izreka koja kaze: " Zdrav covek ima hiljadu zelja, a bolestan samo jednu - da ozdravi!" tako da, ako ne pre, ono kada vec toliko budu iznurile i izmucile svoj organizam koji ce poceti da jede sam sebe i kada ne budu imale snage ni da ustanu iz kreveta i zavrse u bolnici imace poslednju priliku da shvate u kom su problemu i da, ako im taj isti izmuceni organizam dozvoli, se uhvate u kostac same sa sobom i bolescu koja ih je dotle dovela. Mada, nazalost, ima i onih koje se ni tada ne opamete.

AquArius

Masho, ne znam da li si procitala moj post (onaj prvi dugacki),
tamo pise - nesto za "respect" - nju, devojku koja prica,
a verujem i mnoge (necu reci sve) njene "drugarice" n-e  z-a-n-i-m-a zdravlje.
Samo da budu nedebele, ili mrshave.
One ne prihvatuju te price o zdravlju, one nisu zrtve (to je njihova prica),
zato valjda i rade to sto rade sebi.  :(  :H

Masha

Citala sam, ali nisam isla na sajt pomenutog sestrinstva jer stvarno ne mogu to da gledam. Citirala sam onu recenicu kao slagvort za moj post, ali u daljem tekstu nisam mislila samo na njih vec na sve devojke koje se suocavaju sa tim, a nisu clanice tih gluposti, poput sestrinstava, udruzenja itd. i koje mozda jos uvek imaju sansu da se vrate normalnim tokovima zivota. Niko me ne moze ubediti da ako si toliko spraman sobom da upravljas i odreknes se hrane ne mozes tu energiju, u trenutku kada si zivotno ugrozen, a jos bolje i pre toga, da usmeris u suprotnom pravcu i krenes da se boris protiv te, nimalo bezazlene, bolesti.

jeca87

Masho, slazem se s tobom, ali treba naci nacina da ubedis te devojke da grese, da su bolesne, da na taj nacin indirektno vrse samoubistvo! One su zanesene, zivot su tome predodredile...takvo ponasanje me podseca na sektu.

Smrda

a propo cele price,
dokazano je da je anoreksija mentalni problem,a ne fizicki,
vec ima decenija kako su odredjene osobe napravile pravu filozofiju,ali zaista filozofiju od toga,da ne kazem religiju...jer one zaista veruju u to...i povezuju se,drze se kao sekta...
a roditelji,pa ako je devojka maloletna-onda ih mozemo kriviti,a ako nije...sta onda?ko moze da zabrani nekom da bude mrsav,jer ipak to se zove mrsavo,a ne kosturavo ili vec nekako....
naravno,tu je i novac nasao svoj udeo...ovi pokreti su sad vrlo unosan biznis,sto kroz organizovanje istih,sto kroz modu...

drago mi jedino sto su sad konacno poceli da se cuju glasovi...i da se ljudi brinu...
trenutno je jako aktivna borba u Engleskoj-"against size zero"...i bogami ima odziva...
a kako ne bi i imala,kad u buticima ne moze nista da se nadje za normalne devojke...
jedina je tuga sto je deficit garderobe naterao ljude da porazmisle...
i gde je tu zdravlje?...ceka,negde u zapecku da ga neko spasi....

Al-Jasmina

Quote from: smrda on 01-02-2007, 22:43:33

jedina je tuga sto je deficit garderobe naterao ljude da porazmisle...
i gde je tu zdravlje?...ceka,negde u zapecku da ga neko spasi....


ma kako god, ako bude delovalo... :)
ali dok se to njihovo ponasanje ne bude tretiralo na mentalnom nivou-
kroz psihoanalizu...nista od izlecenja...
a i tu, opet je krucijalna njihova dobra volja


stef

 Resenje za osvezenje...Pojedes koliko hoces...popijes tekilu dve, zalijes pivom, presecom vodkom (obavezno atlantik), zalijes pivom, popijes jos dve tri tekile...ispeglas sve :bljak:, a ne znas ujutru da ti se to desilo... :luda