Pravi prijatelji...Imate li ih??

Started by Coolgemini, 11-01-2007, 11:02:12

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

katarina

Smrdo, samo kilo? Dok ne dodjes do dzaka, nista!:)

LJudi ustvari zamrze svedoke svoje nemoci...pa makar im to bili i najblizi prijatelji:(

zabica

Quote from: katarina on 13-01-2007, 21:20:33

Jel znate za onu: Ako zelis da izgubis prijatelja, pozajmi mu novac! Strasno, ali istinito...

ovo je meni zamalo unistilo jedno divno prijateljstvo! naime, pozajmila sam pare drugaricinom decku preko nje zasta je ona na kraju ispastala a i ja zajedno sa njom... srecom bile smo jace od toga a izvesnog kretena vise ni ne spominjemo!

pravi prijatelji znaju kad treba da su tu a kad da se sklone...

Smrda

apsolutno se slazem sa tobom,
katarina
samo,bez obzira sto sam prihvatila to kao cinjenicu,ne razumem..
sta ima lose u tome?
x puta mi se desilo da lupim glavom o zid jer sam rekla istinu
(posto se to zahtevalo u odnosu sa prijateljem)...
i posle se sve okrene protiv mene,jer,eto-znam nesto sto ne bi trebalo..
ja sam novac ranije pozajmljivala,i opekla se...
ne zbog nevracenog duga,nego price koja ide,tj ne ide uz to,okretanje glave na drugu stranu..itd..
danas,ne pozajmljujem vise,mogu da dam i da zaboravim...

cvjetic

ne bih puno sirila...prave prijatelje imam,a to znam jer su uz mene bili kad mi je lose,ali i dobro...smatram da je za prijateljstvo vece iskusenje kada se desavaju uspijesi...ljudska sujeta je mnogo jaka...a kad su prijatelji uz tebe dok guras,znaci da nema zavisti i ljubomore...i to je istinsko prijateljstvo...
 

Smrda

kako god okrenes,prijateljstvo se iskusava,
bilo nevoljama,bilo pobedama..
tvojim ili njegovim/njenim....

zabica

cvjetic - u pravu si, kada te neko podrzava dok uspevas taj ti stvarno zeli najbolje, mada i kada te dize iz bede makar i na svoju stetu pokazuje koliko mu je stalo do tebe!

cvjetic

da,da,ja se slazem i za patnju i suze i muku...htjela sam samo da istaknem i drugu stranu medalje...mislim da je jako bitno razmisljati i o tome... :cvet

AquArius

skroz si u pravu cvjetic,
jos je  gore kad glavu okrene od tebe kad pobedjujes!

Smrda

meni se nije desilo to...
doduse,tada sam bila uobrazena :> :>
salim se,ali jeste...
treba izdrzati tudji uspeh,pogotovu ako svoj nemas...

katarina

....i pogotovo u zemlji Srbiji...:)

Darker

Svi treeeeeeeeeeba da znajuuuuuuuu ¹ta drugarstvo znaèiiiiiii, zajedno smo lep¹i, zajedno smo jaèi!
"Prijatelji su kurvini sinovi..." G.G.Markes

trinity

Ja imam tacno 11 pravih prijatelja...
malo previse???
I ja to sebi nekada kazem kad im svima dodju rodjendani... :)
I za sve njih sam se uverila da su pravi.
Imala sam par teskih situacija u zivotu i svi oni su bili uz mene
To su osobe kojima ja mogu sve da kazem i oni meni...
Takodje, kada je njima bilo tesko ja sam bila jedna od prvih osoba koju su pozvali i to mnogo znaci,
Zapitajte se i kada bitne odluke donosite s kim se posavetujete, to su vam takodje pravi prijatelji...
Naravno tu smo jedni za druge i u radosnim situacijama, ali cinjenica je da se pravi prijatelji u nesreci prepoznaju...
I verujte da biste imali pravog prijatelja morate prvenstveno vi da budete pravi prijatelj...
Mozda ih ja i puno imam jer verujem ljudima, kod mene se poverenje samo gubi, sto mi se desilo par puta, stegnes zube, dignes glavu i ides dalje, trudim se da mi prethodna iskustva ne budu prepreka u otvaranju srca za druge ljude...

P.S. Pereco kazi nesto  :loptica :loptica

leila_bgd


Dobrih prijatelja, pod kojima podrazumevam one na koje sam do sada uvek mogla da se oslonim, imam 6
Ali samo dve drugarice me poznaju toliko dugo i tako dobro, da uvek same znaju i mogu da osete kada nesto nije uredu....
To su osobe koje su mali milion puta dokazale da su pravi prijatelji, posto su plakale sa mnom, umele da mi predoce istinu pa makar i po cenu toga da me ta istina povredi ili zaboli, ali sto je jos vaznije, uvek su znale i da se smeju sa mnom, kao i da se raduju svemu sto u zivotu postignem, bez trunke ljubomore ili zavisti

Coolgemini

#28
Quoteje li bre ti?!
a oli ti reci svoje misljenje,
ili ces nas ovako analizirati,a?

ja mislim da ljudima treba reci sve sto mislis,
ali samo onima do kojih ti je stalo...
a oni,koji su ti u prolazu..
ne vidim razlog zasto se baktati sa tim.

hahahaha...Smrdice,ovu temu sam i postavio da bih stekao utisak kako ljudi gledaju na prijatelje i da li ih tesko(lako) nalaze...mozda je meni potrebno neko misljenje(tudje)...nije sve u analizi :wink:...i zato prestani vishe da me analizirash.. :F..  :luda:luda
Puno ljudi je proslo kroz moj socijalni zivot,sto prijatelja,sto poznanika,ali do sada tu listu cine samo troje ljudi>dva druga i drugarica..Najinteresantnije je sto sa tim ljudima ja ne izlazim preterano...cak se i ne vidjamo povremeno...Najbitnija realnost je ta sto ja sa njima mogu o svemu da pricam,sve da im poverim i bilo kada da im se obratim za pomoc znam da ce ta pomoc biti uzvracena...Ja te ljude nikada nisam razocarao,kao ni oni mene..ne smatram da je za dobro prijateljstvo neophodno druzenje i upoznavanje medjusobnih osobina...Dobar prijatelj je upravo onaj koji je totalno razlicit od tebe,ali koji te ceni i postuje do krajnje mere...Taj prijatelj ce uvek biti tu kad ti je potreban i uvek ce pronaci nesto zbog cega si negativan..Mislim da je u tome kljuc dobrog prijateljstva... :!
Nasuprot tome,ljudi sa kojima sam provodio dosta vremena,nisu se pokazali kao dobri prijatelji...mozda je i za njih prijateljstvo bilo osnovano na druzenju,izlascima,zezanju i ubijanju vremena,kao i za mene...a i neki razlog za nedruzeljubivost se uvek nadje kad se neke granice poremete... :ohwell:

pereca

Quote from: trinity on 15-01-2007, 13:59:29
Ja imam tacno 11 pravih prijatelja...
malo previse???
I ja to sebi nekada kazem kad im svima dodju rodjendani... :)
I za sve njih sam se uverila da su pravi.
Imala sam par teskih situacija u zivotu i svi oni su bili uz mene
To su osobe kojima ja mogu sve da kazem i oni meni...
Takodje, kada je njima bilo tesko ja sam bila jedna od prvih osoba koju su pozvali i to mnogo znaci,
Zapitajte se i kada bitne odluke donosite s kim se posavetujete, to su vam takodje pravi prijatelji...
Naravno tu smo jedni za druge i u radosnim situacijama, ali cinjenica je da se pravi prijatelji u nesreci prepoznaju...
I verujte da biste imali pravog prijatelja morate prvenstveno vi da budete pravi prijatelj...
Mozda ih ja i puno imam jer verujem ljudima, kod mene se poverenje samo gubi, sto mi se desilo par puta, stegnes zube, dignes glavu i ides dalje, trudim se da mi prethodna iskustva ne budu prepreka u otvaranju srca za druge ljude...

P.S. Pereco kazi nesto  :loptica :loptica

Neeeesto!   :plez

Ja prave prijatelje mogu nabrojati na prste jedne ruke. Na malom prstu i na palcu je Trinity, jer vredi za dvoje  :cvet