Pravi prijatelji...Imate li ih??

Started by Coolgemini, 11-01-2007, 11:02:12

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Coolgemini

Da li vise volite da budete sami ili se u svakom delu zivota osvrcete na prijatelje???Sta za vas znace prijatelji??

Da li su to obicni poznanici,ljudi sa kojima se druzite ili ljudi na koje u svakom momentu mozete da racunate???

Mislim da je ova tema veoma bitna jer danas ljudi generalno nemaju prave prijatelje...Zasto se gube prijatelji?Zasto je tesko naci pravog prijatelja??Sta je to sto treba da uradimo na sebi da bi privukli dobre osobe??
Da cujem misljenja.... :happy:

Bred

Ne, ja bih pre zeleo da cujem odgovor na pitanje sta je tj KAKAV bi trebao da bude neko koga biste nazvali PRAVIM prijateljem?

Smrda

e,pa na sta sad da se odgovara...
ja imam i pravih i nepravih...svega po malo...
mislim da dobro znam na cemu sam sa svakim od njih i sta od koga mogu da ocekujem...
a ja...dajem uvek najvise sto mogu...sta cu,kad sam fina...heheh.

stef

 Imam i prijatelje, i drugare...ali probleme ne volim da delim...ono sto me najvise boli i sto me najvise tisti drzim za sebe.Takav sam.I to se naravno nece videti.

Wolf

Imam i prave i lazne prijatelje i tacno znam sa kim mogu da razgovaram i o cemu. Prvo izvagam dobro, jer sam se vise puta opekao o "prijateljstvo", jbg.

jeca87

Ja sam se jednom opekla kao nikad u zivotu, ali hvala Bogu, srela sam ljude koji se mogu nazvati PRAVI, PRAVI, PRAVI prijatelji. Ne ide to preko noci, prijateljstvo se delje i doradjuje godinama!

zabica

ja sam se isto opekla dva put, a jednom je JAKO bolelo!
sada ljudima ne pruzam toliko poverenje, jbg pad sistema...
ALI imam prijatelje i sto kaze wolf prave i lazne mada te lazne volim da nazivam 'poznanicima'!
ima nesto cemu se nadam, a to je da neki od ovih sada ljudi koji su oko mene ostanu do kraja zivota! tada cu reci da su bili pravi bez pogovora!

(poz za  O0)

Coolgemini

Kazete ''lazni'' prijatelji??? :hm
Sta vas je dovelo u situaciju da izgradite takav stav?Zasto mislite da ljudima ne treba pricati ono sto mislite??
QuoteImam i prijatelje, i drugare...ali probleme ne volim da delim...ono sto me najvise boli i sto me najvise tisti drzim za sebe.Takav sam.I to se naravno nece videti.
Zadrzavanje i umirivanje problema samo za sebe nije bas pozitivno...Zasto cuvas samo za sebe?Mislis da ces time spasiti sebe od drugih ljudi ili ces se prosto osecati prijatnim?? :roll:
QuoteJa sam se jednom opekla kao nikad u zivotu, ali hvala Bogu, srela sam ljude koji se mogu nazvati PRAVI, PRAVI, PRAVI prijatelji. Ne ide to preko noci, prijateljstvo se delje i doradjuje godinama!
Jeco,sta je za tebe pravi prijatelj??
Dobro prijateljstvo se jako tesko nalazi..Za tako nesto nije samo potrebno steci pozitivan utisak o nekome,vec i da taj neki buduci prijatelj stekne pozitivni utisak o vama i dozivi lep gest...Zato se uvek prvo mora poci od sebe...Dobar prijatelj na lep gest uzvraca jos boljim..... :!


Wolf

Svakome treba reci ono sto mislis, ali samo sa pravim prijateljem mozes da pricas
o stvarima koje smatras bitnim, koje te muce...

Smrda

je li bre ti?!
a oli ti reci svoje misljenje,
ili ces nas ovako analizirati,a? :hm

ja mislim da ljudima treba reci sve sto mislis,
ali samo onima do kojih ti je stalo...
a oni,koji su ti u prolazu..
ne vidim razlog zasto se baktati sa tim...
"lazni prijatelji"-poznanici,kontakti,itd...vec zabica to objasni...
A sto sam starija,
sve vise verujem u ono-
da ako imas jednog (pravog)prijatelja-ti si srecan covek...
a vise...vec je misija nemoguce...

katarina

DA. Mamu i tatu:)
salim se... imam dve drugarice za koje sam sigurna da ce mi ostati do kraja zivota, a ovo drugo ce zivot pocistiti ili ostaviti...

Jednom sam se opekla i do debelo, i oprostila...ali ta osoba nije znala za granice i lepo ponasanje pa sam je eliminisala!

Jel znate za onu: Ako zelis da izgubis prijatelja, pozajmi mu novac! Strasno, ali istinito...

Smrda

Quote from: katarina on 13-01-2007, 21:20:33

Jel znate za onu: Ako zelis da izgubis prijatelja, pozajmi mu novac! Strasno, ali istinito...
apsolutno tacno...vise puta sam proverila...

stef

 CG: to ti je zbog moje sujete...

AquArius

U stvari i ne mozes da znas da li je osoba vredna tvog vremena i paznje,
sve dok ne dodje do neke grozne, nepredvidjene, ogoljene situacije,
onda saznas u sta si ulagao sve to vreme.

Ja ulazem u nekoliko osoba  :)

Smrda

ja ulazem u one sa kojima sam vec pojela kilo(i vise) soli...
a sa ostalima,
go with the flow...
pa sta bude