Blama¾a Srbije na CNN-u

Started by mikele, 12-01-2007, 00:33:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

mikele

Blama¾a Srbije na CNN-u  

U spotu o promociji Srbije, koji je po mi¹ljenju dela gradjana, ali i struke, ne ba¹ tako ve¹to uradjen, a èije je prikazivanje poèelo na amerièkom televizijskom kanalu Si-En-En, potkrala se i jedna gre¹ka. Od obilja crkava koja na¹a zemlja ima, u jednoj sekvenci spota vidi se i crkva na rumunskoj strani Dunava, pi¹e list "Blic".

"Igrom sluèaja, èesto idem u Kladovo, odakle mi je ¾ena i taèno znam da se crkva, koja se nalazi maltene na ivici provalije pored reke, u stvari nalazi na rumunskoj strani Dunava. Da je barem reè o nekoj staroj crkvi, a ne o novosagradjenoj. Pomenuti objekat se mo¾e lepo videti sa na¹e strane Dunava, odnosno sa poznatog srpskog izleti¹ta Hajduèka vodenica koje se nalazi na pola puta izmedju Kladova i Donjeg Milanovca. Iako se ta crkva, praktièno, vidi samo sa na¹e strane i stvarno predstavlja lep prizor, ipak, ona se ne nalazi na srpskoj strani Dunava", primetio je èitalac "Blica" koji se javio redakciji.

Miodrag Popoviæ, direktor Turistièke organizacije Srbije, potvrdio je za "Blic" da je u pitanju crkva koja se nalazi na rumunskoj strani, smatrajuæi da nema ni¹ta lo¹e u tome ¹to je stavljena u spot koji promovi¹e na¹u zemlju.

"Crkva se nalazi na drugoj strani Dunava, a pola reke je na¹e. ©ta je trebalo da uradimo, da zamaglimo crkvu? Jednostavno, prikazali smo Dunav na èijoj se drugoj strani nalazi crkva. To smo stavili jer je prizor sa tom crkvom prosto lep", izjavio je Miodrag Popoviæ.

Detaljnim pregledom snimka se, ipak, mo¾e videti da je crkva zumirana, kao i to da je prikazana druga polovina Dunava, odnosno rumunska, a ne na¹a strana reke.

(MONDO)
:hm :hm :hm Nisam pametan.Mozda je ovaj citalac mogao da "proguta " sve to,a ne odmah da zove Blic.A mozda...Stvarno ne znam sta da mislim!!!!

Bas me zanima sta ostali misle o ovome?

Smrda

ja sam bas bila na sajtu...
i videla snimak...
nije sjajan,ali daleko da je toliko los da ga svi pljuju...
ne znam...tamo su komentari odvratni...
malo me nerviramo mi...
ko ce koga,ako ne svoj svoga...pa dokle vise!??!
idi vidi snimak,imas link u zanimljivim sajtovima,pa prosudi...

Adonis_Vernalis

Nije mi jasno ko je snimao taj spot? CNN-ova ekipa, ili neko odavde? Izvinjavam se na neobavestenosti: naslov sam ulovio na trafici, a detalje saznao ovde...

Darker

Hvalili smo se kako smo MI snimili reklamu i prosledili ja CNN-u za 500000 evra/dolara.
E sad, koliko je degenski exkluzivno objavljivati ¹ta ka¾e neki levi lik preko cele naslovne u stilu Kurira, toliko, ako ne i vi¹e, je i u reklamu od 30 sekundi o Srbiji staviti crkvu koja nije srpska... mislim, ako se neèim k***èimo, kontam da su to crkve i pravoslavlje i srpstvo:-)

Smrda

kapiram ja tebe...i slazem se..
ali,koliko je provereno da ta crkva nije nasa?

sem toga,jesi li procitao komentare na youtube...pa mislim,svi popljuvase po svom...to mi se tako ne svidja...grrr

Wolf

Mislim da se preteruje sa pljuvanjem, ali to je samo moje misljenje...

hulio_salinas

D
pa tim sto se qrcimo - ne prolazi preko grane... jbga... zabole svet za neku pisljivu balkansku drzavicu...
reklama je bas onakva kakva treba da bude za ciljnu grupu...   :twisted:

darusaz

Та црква се налази близу тачке на којој је Дунав дуж целог свог тока најужи. На румунској страни, наравно. Врло је симпатичан призор, а непосредно поред цркве се налази и људско лице уклесано у стени изнад дунава (негде око 5-10 метара величине). Имам негде и слику тог места са пропутовања по Источној Србији. Ће је нађем.

anaj

snimak i nije toliko los ali zaista bilo je mnog lepsih prizora za prikazivanje a ne ugl verski objekti koliko se secam i njive
a sto se tice te crkve pa dobro sa nase strane se vidi taj pogled
i nasi su poslali 10-ominutni film i i muziku a CNN je sam obradio

Bred

Takodje ono sto je problem, sto rece Mira Adanja jeste sto nigde nema ljudi niti je pokazana nasa gostoprimljivost i prijatnost :wink:

pereca

Ma mozemo mi po ceo dan da pokazujemo nase gostoprimstvo i ljubaznost na CNN-u, ali slika tuce i divljanja iz Melburna ce lagano da potre sve nase napore da se pokazemo u dobrom svetlu.

Darker

Proèitajte ®arkoviæev tekst, stavio sam u temu o njemu...

mikele

Modifikovani spotovi o Srbiji na CNN
Posle bujice negativnih komenatara na raèun spotova o Srbiji koji su nedavno poèeli da se emituju na amerièkoj mre¾i CNN, direktor Turistièke organizacije Srbije (TOS) Miodrag Popoviæ najavio je da æe spotovi biti malo modifikovani.

"Komentari u zemlji bili su, uglavnom, izrazito negativni. Bilo je zluradih komentara, ali i vrlo konstruktivnih i odluèili smo da ipak malo modifikujemo spotove, koje je montirao CNN", rekao je Popoviæ Televiziji Studio B.

On je naglasio da su ti spotovi namenjeni inostranstvu, a ne Srbiji, i da je napravljen odlièan posao sa CNN-om.

"Imamo podatak da je prve nedelje emitovanja spotove videlo 126 miliona ljudi u svetu. To je odlièno! Uradili smo dobru stvar ¹to smo sklopili povoljan ugovor sa CNN-om, jer je to najveæa televizijska mre¾a na svetu", dodao je direktor TOS-a.

Mo¾da i najvi¹e negativnih komentara bilo je na raèun sekvence u spotu u kojoj se vidi i crkva na rumunskoj strani Dunava.

"Bilo je dosta surevnjivosti u nekim komentarima, tipa - ja bih to sigurno bolje. Nemam ni¹ta protiv, ali ta crkva se vidi i na publikaciji Turistièke agencije i niko se do sada nije bunio, niti video tu crkvu. Amerikancima smo dali sve na¹e publikacije i oni su odabrali tu scenu. Taj prizor je zaista lep i zar treba da neko okreæe glavu da ne gleda tu crkvu kad dodje na na¹u stranu Dunava!?", upitao je Popoviæ.

Prema ugovoru sa CNN-om, spotovi, koji su plaæeni 500.000 evra treba da budu emtiovani 507 puta.

Prvi put spot je emitovan 10. januara. Oba video spota traju po 40 sekundi.

Svi vi koji jo¹ niste videli spot to mo¾ete da uèinite ako kliknete na http://www.sumo.tv/video/819026

(MONDO)

AquArius

Nova bruka na¹e zemlje na Si-En-Enu
Ista muzika u spotu Srbije i Kazahstana

Posle gre¹ke u spotu na Si-En-Enu koji reklamira turistièku ponudu Srbije, a u kome se videla crkva iz Rumunije, po svemu sudeæi na pomolu je jo¹ jedna bruka. Naime, na Si-En-Enu se od oktobra pro¹le godine vrti i spot koji reklamira Kazahstan, a muzika koja ide uz taj spot identièna je muzici koja ide uz video klip koji od januara reklamira Srbiju.

- U subotu u 23.15 gledao sam Si-En-En na kablovskoj. Odjednom je poèeo spot sa prepoznatljivom melodijom. U prvi mah mislio sam da su na¹i u spot uneli nove predele, najvi¹e zbog velike reakcije javnosti, koja je jako lo¹e ocenila prvi spot koji se pojavio na Si-En-Enu. I¹li su neki divni predeli, sa vi¹e ljudi, a na kraju spota - vilica mi je ispala kad se pojavio i predsednik, ali ne na¹ Boris Tadiæ, veæ predsednik Kazahstana Nursultan Narzabajev, i to umesto one ptice koja na kraju spota o Srbiji leti u nebo. Tad sam shvatio da nije reè o Srbiji veæ o Kazahstanu - isprièao je za na¹e novine jedan od èitalaca „Blica“.

I zaista, preslu¹avanjem oba spota i novinari „Blica“ su se uverili da je muzika na njima ista. Posle prikazivanja prvog spota o Srbiji na Si-En-Enu, mnogim graðanima je za uvo zapala melodija, smatrajuæi je tipiènom turskom, ali sad je jasno da je u pitanju muzika iz Kazahstana. Pretpostavlja se da je za spot o Kazahstanu i Srbiji radila ista ekipa Si-En-Ena, ali se postavlja pitanje kome je uop¹te palo na pamet da uz Srbiju ide ista melodija kao i za Kazahstan, koji se uzgred nalazi u centralnoj Aziji.

Spot o Kazahstanu na Si-En-Enu pojavio se pre prikazivanja spota o Srbiji, ¹to govori da je na¹a zemlja pokrala muziku iz tuðeg spota. „Blic“ je poku¹ao da doðe do direktora Turistièke organizacije Srbije Miodraga Popoviæa, meðutim, on je ovih dana bio u Beèu na Dunavskoj turistièkoj berzi.

Bojan Dimitrijeviæ,ministar trgovine i turizma je na pitanje „Blica“,mada je bio van zemlje i u priliènoj stisci, odmah je odgovorio:

- Zaista ne znam koja muzika ide u spotu, nisam u svemu tome operativno i direktno uèestvovao. Podiglo se mnogo buke oko tog spota. Mislim da je to sa Si-En-Enom odlièna stvar, a sve ostalo ne mogu da komentari¹em. Ma to je stra¹no korisno za sve nas - rekao je kratko za „Blic“ Dimitrijeviæ.

Za 507 prikazivanja spota na¹a zemlja je Si-En-Enu platila pola miliona evra.

M. C.

BlicOnline

_____________________

Je l' moguce da je ovo samo greska
obican previd?

:hmm


Smrda

ja koliko sam upucena,a mozda gresim,muziku je radio Bregovicev studio,i za jedan i drugi spot....tako da,moguce je da je prodao istu melodiju 2 puta...ili je stavio slicnu.....ni to nije iskljuceno,....bar tako kazu,.....