ADSL cenovnik

Started by Korisnicko Ime, 12-01-2007, 17:30:11

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vampire 666

Quote from: Korisnicko Ime on 11-06-2007, 19:45:37
sto se tice modema i rutera, def ima smisla to sto je Vamp rekao
samo mislim da se ne treba opterecivati kupovinom sopstvene opreme
cak i oprema koju vam daju provajderi ce raditi posao
kako ce raditi posao? primer: modem koji je neobee davao pre godinu dana je bio to - samo modem; s njim moras uvek sam, rucno da se konektujes, dakle nije ruter; prilikom prekida veze treba dva sata sacekati, inace nece da se konektuje; trosi resurse racunara (RAM, procesorsko vreme) i na kraju bio je sav saren  :K

ulaganje u adsl router od 30 jevreja je spas za mnoge probleme vezane za koriscene adsl-a u srbiji....jedino ga posle treba podesiti da radi kako treba, a za to se uvek moze naci neko ko se pomalo razume u racunarske mreze, a ko nije lenj moze za jedno prepodne i sam sve da nauci...

tarantulica

www.beotel.net

06.06.2007
Velika ADSL akcija!
   
Kad je veæ FREE uzmi ga i ti!

Svi korisnici koji potpi¹u ADSL ugovor tokom juna i jula meseca dobijaju na poklon 1 mesec besplatnog ADSL-a.

- mesec dana besplatnog kori¹æenja ADSL-a
- besplatno uvoðenje ADSL-a
- besplatna oprema

Sve informacije o akciji mo¾ete dobiti na 011/3955 132
ili nam pi¹ite na [email protected].
   

Korisnicko Ime

@ Vamp
slicno iskustvo imao sam sa Siemens (cini mi se) router-om koji sam dobio od Beotela
posle mog moljakanja zamenili su mi za Sagem koji evo vec 10 meseci odlicno sljaka
nisam ga ugasio/restartovao vise od pola godine
samo hocu da kazem da je za nekoga mozda veliki izdatak tih 30 - 35€
ali, da ih vredi uloziti, vredi def

Bred

#33
ADSL prikljuèak
brzine 512 Kb/s

+ pretplata za prva
    3 meseca kori¹æenja
+ besplatan setup
+ Haloplus kartica
+ Halo kartica

za samo 1999 dinara



Napomene:
* u cenu nije uraèunat pdv
* posle tri meseca se plaæa cena po cenovniku

https://www.telekom.nadlanu.com/secure/akcije/PrijavaJubilej.aspx
----
e sad, mene interesuje da li ja nakon ta 3 meseca mogu da predjem i na neki manji paket i da li kod telekoma postoji mogucnost kupovine odredjenog broja mba[ne samo flat]?
Mozemo li mi sami da namestimo ruter i kako?
Mogu li , ako imam telekomov ruter, da zakupim adsl kod nekog drugog provajdera?
p.s. trebao bih ,navodno, do 15.8. da dobijem adsl. :V

------
Sto se tice adsl-ne nasedajte na reklame nego se dobro raspitajte pre nego sto se uopste prijavite a kamoli potpisete ugovor. Prvo morate da se informisete da li vasa centrala i vas broj imaju mogucnosti za adsl a to ce vam ve reci i provajderi kod kojih se prijavljujete. Kod telekooma, bar dok je bila ova promotivna akcija jubilej, obavezivali ste se na koriscenje telekomvih adsl usluga min 1 god [gde svaki mesec MORATE da uplacujete flat za odabranu brzinu pri cemu nema prelaska na manju brzinu]. Kod drugih provajdera je to obicno nekih 3 meseca. Ako zelite kasnije da promenite provajdera, morate vratiti svu opremu koju ste dobili od starog provajdera (to je najcesce sam modem) sem ako nemate svoj.

p.s. prijava za adsl telefonom kod telekoma obavezuje i posle je veoma tesko otkazati uslugu adsl iako niakav ugovor niste potpisali :wall:

nasty girl

od juce su udvostrucene brzine download na adsl , ali je upload osta isti...sto znaci da je odnos 1:8

tarantulica

Quote from: nasty girl on 02-09-2007, 10:47:04
od juce su udvostrucene brzine download na adsl , ali je upload osta isti...sto znaci da je odnos 1:8

Na kog provajdera misli¹?

igrackica

#36
Mi smo cekali 3-4 meseca da nam jave da ima tehnickih mogucnosti i na kraju su se jedva smilovali, a digitalnu centralu imamo vec 10 godina, tako da iskreno zalim onoga ko tek treba da prolazi kroz taj postupak.
Tacno, juce su udvostrucili download, ja sam kod Telekoma, placam valjda 1200 din mesecno.
Osetno je bolja situacija, nema veze sto nisu ubrzali upload, sad dok se uploaduje opusteno mogu da radim i druge stvari sto mi je bio prioritet, a ne brzina uploada.
A sto se tice p2p, mislim da tu imam izvesnih problema, rade mi svi programi, ali nesto je meni tu sumnjivo, neki hub-ovi na dc++ nece da rade, stalno nesto zeza, ne znam u cemu je fora.

nasty girl

Quote from: tarantulica on 02-09-2007, 11:05:32
Quote from: nasty girl on 02-09-2007, 10:47:04
od juce su udvostrucene brzine download na adsl , ali je upload osta isti...sto znaci da je odnos 1:8

Na kog provajdera misli¹?

na svim provajderima, to je telekom doneo odluku da se udvostruce brzine downloada...

nigor022

Nasty, CARICE!!! Znas li ti da ja uopste nisam gledao koja mi je brzina downloada dok nisam procitao ovaj post!!! Jos sam se cudio: "Boze, kako je ovako brzo skinulo celu epizodu, uopste mi nije jasno?!!" Ulepsala si mi dan :loptica: :loptica: :loptica: :loptica: :loptica: :loptica: :loptica: :loptica: :loptica: :loptica: Inace da me ne bi opominjali i brisali post... Koristim Sezam i sasvim su korektni!

Bred

#39
eh pa blago vama  a005
nasty, nema to veze sto je telekom duplirao za svoje korisnike, ostali provajderi su sledili telekom i ponudili duplo vece brzine za download uz istu cenu.

nasty girl

ima veze....

ja nisam uopste pricala da je telokom duplirao za svoje korisnike, nego da je telokom povecao kapacitete i sam je udvostrucio za sve provajdere jer sve ide preko telekoma...

Bred

nista telekom nije duplirao sem brzine za svoje korisnike i time naterao ostale provajdere da to isto urade da im telekom ne bi preoteo sve korisnike.

tarantulica

Meni nije jasno kako svi provajderi idu preko Telekoma, a Telekom i sam nudi tu istu uslugu...
Zar ne bi onda trebalo da bude najjeftinije preko njih?  :hmm

Bred

pa tarantulice, nisi cula za monopol koji telekom ima u fiksnoj telefoniji i u pruzanju internet usluga??
proguglaj malo
:wink:
btw samo verat net od nasih provajdera ima nezavistan internet link ka inostrantsvu. :wink:

tarantulica

Znam da ima monopol, zato i ne znam kako se bilo kome drugom isplati da prodaje ne¹to ¹to je u startu skuplje...  :hmm