ADSL cenovnik

Started by Korisnicko Ime, 12-01-2007, 17:30:11

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

nasty girl

sva oprema od main centrale do uticnice u vasem zidu je vlasnistvo telekoma, a svi provajderi sklapaju ugovore sa telekomom i po nasem trenutno vazecem zakonu niko nema dozvolu ka medjunardnom link (tj. linku koji nije preko telekoma.)sem telekoma.

btw a novi zakon je u pripremi....

Bred

#46
tako je nasty.



:news:

Da vidimo kako stvari stoje nakon skoro godinu dana ...

Nakon proslogodisnjeg povecanja protoka tj dupliranja brzine za upload inicirane od telekoma, sada gotovo da nema adsl paketa ispod 512/64 kb/s.

Ako uzimate adsl kod Telekoma , ugovorom se obavezujete da cete min godinu dana koristiti i placati adsl kod njih. To je vise nedostatak nego prednost. Ali ako znate da cete sigurno koristiti adsl bar godinu dana bez menjanja lokacija (tipe premestanja iz jednog stana u drugi) onda je telekom ipak najbolje resenje jer pre ili kansije dodjete u situaciju da ce vam provajderi reci - od telekoma zavisi, kad telekom javi, namesti, posalje, pusti ...  :ball2: :djavo

Ja sam se odlucio za Verat.net
Agregat iskustva njihovih korisnika mozete naci ovde =>http://www.elitesecurity.org/t94320-0-Verat-ADSL-iskustva


Razlozi zbog kojih sam se opredelio za Verat:
1. Ranija pozitivna iskustva sa njima
2. Dobra tehnicka podrska (bar za sada ja nisam imao nekih problema sa njima)
3. Ugovor moze da se raskine kad god hocete bez ikakvih posledica (ne mozete samo u mesecu u kom ste zakljucili ugovor, morate 15dana ranije da najavite raskidanje, svu opremu koju ste dobili, vracate nakon raskida. Kod telekoma ako raskinete ugovor pre onih godinu dana, placate "kaznu" od 6000din. Vodite racuna da se samim raspitivanjem za postojanje tehnickih mogucnosti za vas broj, telekom vec racuna da ste se prijavili i obavezuje vas da platite adsl za mesec u kojem vam ga aktiviraju, ako odustanete u medjuvremenu, placate tih 6000din, ja sam prosle godine imao problema sa njima, jedva sam se iscupao  a005 puc).
4. Nema agregacije (tako bar oni kazu)
5. Nema blokade ni filtriranja portova


Prijavu za proveru tehnickih mogucnosti sam podneo 18.7 popodne (petak), telekom ih je odmah skoro obavestio da postoje mogucnosti ali su mi oni javili tek u ponedeljak  o tome. Nakon sto vam jave da postoje tehnicke mogucnosti, odlazite u veratovu poslovnicu i tu dobijate ugovor i potpisujete neki predugovor/ugovor ili sta vec je. Onda sledi procedura od nekoliko dana (bespotrebno dugo cekanje ali u krajnje birokratskoj drzavi zivimo  :djavo) kada ce vas vas provajder obavestiti da ih je telekom obavestio zvanicno da je na vasem broju instalirano sve sto je potrebno za adsl. Iz insajderskih informacija iz telekoma znam da su oni sve zavrsili vec 23.7 a verat je telekom tek danas, navodno, zvanicno obavestio da je na mom broju adsl prikljucen.

:face:

Nakon toga odlazite u veratovu filijalu i placate, uzimate opremu i istu montirate. Ako u vasem mestu nema veratova filijala, placate uplatnicom na broj racuna 180-2857800101020-84, s pozivom na broj vaseg fixnog telefona, uplatnicu saljete veratu faxom ili emailom ([email protected]), odlazite do njihovog partnera, zaduzujete opremu, oni salju veratu serijski broj vaseg rutera i onda bi trebalo da vas prikljuce.

Opremu instalirane sami, sto po defaultu ne bi trebalo da bude komplikovano ali moze da se iskomplikuje.  :K Problem je i ako imate praistorijsku centralu i praistorijsku uticnicu za telefonu (tzv sa 3 noza), onda je morate menjati ili zice prespajati da biste ukopcali kablove. Vodite racuna u koju rupu stavljate koji kabl na spliteru.  :K Imate jedan kabl koji ide iz uticnice na zidu do splitera i po jedan iz splitera za telefon, a drugi za komp. Takodje ruter sa kompom mozete povezati preko usb kabla.Dalje treba da instalirate drajvere za ruter ipodesite ruter sto sve dobijate u uputstvu uz ruter (na srpskom naravno a sema je na engleskom).
:wink:

Ako ste sve uradilil kao sto treba, mozete da surfujete bez ogranicenja i znatno brze nego na dial upu. Ali neke spektakularne rezultate ne ocekujte iako brzina od 512/64 kb/s izgleda veliko naspram one na dial upu ...
:wink:

--
I da, za uplatu 1 meseca adsl-a dobio sam besplatno koriscenje za ovih par dana jula kao i za ceo septembar plus sam dobio usb flash od 1gb.

:wink:

---
http://www.verat.net/?q=sh/node/824