Koji digitalni fotoaparat kupiti - Preporuke

Started by xxx, 14-01-2007, 15:41:57

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mikele

Quote from: Al-Jasmina on 29-01-2007, 00:15:24
I ja sam cula za Canon da su najbolji
samo ne znam ... trebalo bi da se odlucim koji a ja...u rebusu !!!!!

e da, kad se uzima telefon
kakve su baterije najbolje,
malo se ne razumem
imaju neke Li-jon
i valjda ove obicne AA sa punjacem????

Tи си грешком написала телефон,али то сада није ни битно.
За апарат ако купујеш обавезно узми са Ли-јонском батеријом,тј да можеш стално да је пуниш,а не стално да се штрецаш да ли ће ти нестати батерија.А и доста је економичније јер дигитални апарати гутају АА батерије ко од шале,зато ти се нешто и не исплати да их пуниш.
Olympus је одличан,уз Canon најбољи,тако да су у питању нијансе.Који год да купиш нећеш погрешити.

Al-Jasmina

E sori... prebacujem se stalno sa koloseka na kolosek..
ali Li JOn baterija uvek asocira na telefone :)

Hvala :cvet

zabica

ja imam sony-ev digitalac oznaka mu je s600, i super je! nemam ali bas ni jednu zamerku... ima 6 mega piksela ali ljudi tu se ne zalecite! ionako za ove amaterske slike koristi se 3-4 mp, i slike su extra kvaliteta! tako da to nije neko merilo..
ovaaj moj nije ni skup!

Vampire 666

u klasi kucnih korisnika, kojoj ti svakako pripadas Canon je neprikosnoveni lider, svaka preporuka.

Enea

#19
Olympus je keva, ali za isto novca moze da se pazari Canon  daleko napredniji, mada se sve to svede na isto.. osim ako aparat nije neki  ultra profi.

Moja preporuka - Canon Power Shot ... svi su dobri.. da li ima 7.1 , 3, ili 5 MP uopste nije bitno, mislim ko ima monitor od 21 inch kod kuce, a da nije projektant?

Dobri su Canon Ixus, mada se Canon Ixus Wirless  vise ne proizvodi. Cena: malo skuplji, precenjenog dizajna.

Al-Jasmina

#20
Sta znam, ja sam se na kraju odlucila za SD800 iliti IXUS 850
bolji je nego IXUS 900 kad se sve oduzme i sabere :>

a evo gde su navedeni i razlozi why je bolja opcija
http://www.dcresource.com/reviews/canon/powershot_sd800-review/


Enea

^ hej tek sam sada pogledala review

veruj mi ovom  sd 800 apsolutno parira powershot a55o... a ixus bi mi ispao iz ruke, a da ni ne primetim..

Al-Jasmina


xxx

 ja imam 850 i nije bas toliko mali kao sto pricate...ima manjih...medjutim, kad sam kupovala u toj klasi nije bio bolji, a tanji

Adonis_Vernalis

Da imam para, kupio bih dSLR Lajku, bilo koju.

Lajka je Lajka. Leica.

Posto nemam, kupio sam Canon Power Shot A630. I uzivam!

Ali, svoju Minoltu i smotani film, po mogucstvu c/b, eventualno razvijen u kucnoj radinosti nikada ne zaboravljam...

bladebre

Pozdrav iz Novog Sada. Pisao sam text za chasopis Virus, (chasopis medicinskog fakulteta u Novom Sadu), a posto vidim da je tema dotaknuta i ovde, zeleo bih da podelim ovo sa vama:

Zelite Digitalni foto-aparat? –vecinja ljudi ide logikom ->  Sto vise megapiksela to bolje. –GRESKA! Evo I zasto:

Prvo moramo razjasniti neke osnovne stvari. Dakle, gore pomenuti digitalni fotoaparat u svom sklopu ima neke elemente –

Objektiv – to je opticki deo, takoreci “oko (eye) fotoaparata”, I upravo je on  NAJVAZNIJI  deo cele skalamerije! Ako imate srece u zivotu, vas objektiv ce biti od stakla, i ceo aparat ce biti tezak (to je Dobro!), a ako nemate bas srece, onda ce biti od nekih tamo bezveze materijala I ceo aparat ce biti lagan (sto Nije dobro).

Chip (senzor) - to je "elektronski" film na digitalnim fotoaparatima koji prakticno dobija informacije od objektiva I prebacuje sledecem delu (CPU) na obradu…

Procesor (CPU) dobije tu neke informacije, radi nesto sa njima, I salje ih na mali ekran na poledjini aparata – kvalitet slike u ovom delu zavisi od ugradjenog Softvera (programa)! Ovo je DRUGA po bitnosti stvar koja ce uciniti fotografiju Kvalitetnom!

Daklem - dobar objektiv, chip I softver su kombinacija koja ce vam doneti kvalitetnu fotografiju.

A sta su onda ti megapikseli?
Najjednostavnije receno VELICINA slike! Znaci visina puta duzina slike (a puta b).
Ako zelite sliku velicine sesnaesterca - Onda vam treba puuno megapiksela, ali ako zelite samo fotke sa zurke, letovanja, ili sta vec, 2 mpx su dovoljna za standardnu fotografiju.

Na sta josh treba obratiti paznju?

Zoom. Ili ti uvecanje.
Postoje Digitalni I Opticki zum.
Opticki zum je bitan, onaj drugi nije. Jer pomeranjem sociva (fizika!) I malom igrom svetlosti se predmet uvelicava bez gubitka na kvalitetu. Digitalni zum – aparat jednostavno “uzme” sliku, I isece je, I daje vam onaj deo kadra koji zelite. Velicina necije glave ce u pikselima biti ista I na originalnoj slici, I na slici uvecanom digitalnim zumom 10 puta, sto znaci da ce na istoj povrsini gledano u mernim jedinicama, biti razvucena I ruzna!
Daklem – nebitan je taj digitalni zum! Zaboravite ga.

Ekran. Lepo je imati veliki ekran, i gledati tj. Pregledati slike na njemu, ALI, veliki ekran takodje trosi vise struje (baterija) od malog, a s druge strane vecina ljudi gleda slike na racunaru. Daklem, ekrancic na fotoaparatu treba da posluzi za proveru fotke, da li je mutna, svetla, mracna, da li je ono sto je slikano u opste u kadru. Znaci imajte mere, sasvim je dovoljna neka osrednja velicina.

Stabilizator slike – da bi slika bila lepa sjajna bajna I ostra, aparat mora biti u sto mirnijem polozaju u momentu “okidanja”. Posto je malo nezgodno vuci onaj tronozac (stativ) za sobom, a chovek nije bas najstabilniji oslonac, pozeljno je imati neki tamo Stabilizator slike na listi opcija odstampanoj u specifikaciji aparata….

Od srca savet – zaobidjite (u sirokom luku) one mau mau proizvodjace (ne smem da imenujem), kupujte SAMO aparate sa “zvucnim” imenom jer ce vam oni garantovati gore pomenute stvarcice.

Detalj – postoji preko 10 vrsta memorijsih kartica, razni aparati (proizvodjaci) koriste razne jel’ formate - najjeftinije su SD (Secure Digital) memorijske kartice, te je pozeljno da vas novi aparat potrazuje Bash te.



mikele

Лепо вам је човек реко ''избегавајте ''банана'' марке''.
Зна се које су марке нај,нај.То су никон,олимпус,кенон,минолта.(извињавам се што је писано ћирилицом) :stid:
А ово ХП,самсунг,сони и остале заје*****је,до виђења. :wink:

Vampire 666

svrstao si soni u banane! opasno gresis...

bladebre

Dada, gresis. Sony mozda nije bolji od Nikona, ali eeeej!

Al-Jasmina

Canon je keva
iako me ponekad tretira kao moja rodjena
(Cuti i uci sine)
:116: