Bora Djordjevic-Ep o Cedi

Started by Phenomenon, 15-01-2007, 14:43:39

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dissolved girl

#15
Quote from: Roben on 20-01-2007, 23:16:05
on nije odavno ni savetnik bar toliko treba da znate,bio je nesto malo na pocetku
:roll:

Napisala sam u proslom vremenu :P


Editovao sam ti post da ne bi izazivao uvredljive odgovore :wink:

Darker

Pa ne èudi me to od Èorbe uop¹te... Problem je ¹to neko, za koga se prièa da je LEGENDA, i dalje bivstvuje na sceni... A potrebna su m**a da se tako ne¹to ka¾e, ali mnogo malecnija od onih koja su bila potrebna za baba- julu... A neæemo o umetnièkim slobodama, po¹to to nije umetnost nego zafrkancija... I uop¹te ne bi bio problem ¹to je to rekao, da taj koncert nije organizovao DSS...

dissolved girl

moram i ovde da reagujem,moderatoru,mislim da ti to bas i nije na mestu,zato sto moj komentar nije izazvao uvredljive komentare a i da jeste valjda treba da brises te uvredljive.mislim da moj nije,ima cak i smajlija:)al ajt' ,tvoj posao...

izvinjavam se na offu.

Phenomenon

#18
Ljudi, bora je kralj!!!
Kad niko nije smeo rec da kaze o tadasnjoj vlasti, on je smeo. Uvek je predstavljao bunt, a vi sada pravite frku sto je narkomanu rekao da je narkoman. Stvarno smesno! Ta pesma je napisana 2005. i sto tada niko nije odreagovao na nju, nego sada svi ke***te, kao predizborna euforija...
Ma dajte, bre! Uvek je takav bio i bice, uvek ce javno reci ono sto misli.



Okili, a ti pripazi malo na reènik :wink:

dissolved girl

#19
nije problem to sto je on uvek pricao sta je mislio, vec je problem nacin na koji to radi..da sam je cula 2005. odreagovala bih tada a posto sam je prvi put procitala sad na forumu reagujem (ili sto bi ti rekao 'k***m') sada..

Phenomenon

Sry, na recniku, nece se ponoviti!

Ovo je tema na podforumu Zabava, tako da je glupo raspravljati da o pesmi na ovaj nacin.
Samo zelim da kazem da Bora nije napisao ovu pesmu kao neko predizborno oruzje, nego samo da nasmeje narod.
Da vas potsetim, on je izleteo sa politicke scene bas zbog toga sto nije mogao da se suzdrzi od ovakvih komentara. Setimo se samo pesama kao sto su Clan mafije, Baba Jula, Diktator, Care, zatim mnogo ozbiljnije kao sto su Decu ti necu oprostiti ili Andjeo, i vreme kada ih je on pisao. Jednostavno, to je njegov stil, pa cak na Filoloskom fakultetu u Bg, napisan je jednom diplomski rad na temu Poezija Bore Djodjevica.
A recitovanje ove pesme ce kao Cedi smanjiti broj glasaca. Pa dajte ljudi i ovako ce ih imati na nivou statisticke greske.

Al-Jasmina

Andjeo je prelepa pesma..i nije u rangu sa pesmom o Cedi
koja se peva na manifestaciji koju sponzorisu politicki protivnici tog istog...
Nebitno je dakle ko je otpevao...
malo je smesno da odrasli na taj nacin jedni drugima smestaju...
Mogli su komotno da izadju na binu i pevaju UTA TA, Cedo, Uta Ta...

E sad, mene iskreno briga za sve njih generalno,
jer je i njih za mene tako da...

Bora je uvek imao ostre pesmice
ali mislim da gotivim pesme u kojima je ozbiljniji i dostojastveniji
makar otpevao i socnu psovku...  :happy:

Phenomenon

Naveo sam da je andjeo mnogo ozbiljnija pesma od ove.
Ponovo kazem da ja ne verujem da iza svega toga postoji neka politicka podloga, ajde da je prozivao nekog drugog, ozbiljnijeg kandidata, ali Cedu... I dalje verujem da je to rekao samo da bi zabavio narod.

dissolved girl

Quote from: Phenomenon on 21-01-2007, 11:45:10
Pa dajte ljudi i ovako ce ih imati na nivou statisticke greske.

pogledaj semafor:P

Al-Jasmina

Glupa pesma ko sto je i politika glupa...

Bred

Quote from: Roben on 19-01-2007, 17:29:37
Dok je Bora pisao o BABA JULI svima je bilo simpaticno a sada ga svi osudjuju, mislim da svi treba da shvate da je to jednostavno Bora Djordjevic i da je to njegov nacin izrazavanja.Posto B92 lize Cedi guz..u morali su od toga da naprave skandal
Da, zato licemerstvo mrzim. Nakon onoga "kostunice spasi srbiju i ubij se" cedonisti i duzebrizinici treba da :pst.
Pesma nije glupa nego krajnje simaticna. I sami ste napisali da je otisao sa scene pa se vratio i da nije mogao da izdrzi a da ne izrecituje pesmu sto je totalno u njegovom fazonu i to cenim. Ne zaboravite da je prva njegova pesma bila "danas kresu samo sponzori" i to dok je tako bio Kostunije, Dodik i drugi politicari. Jednostavno, to je Corbin stil.

Al-Jasmina

Meni je glupa cim peva o Cedi koji me ne interesuje...

mikele

Quote from: Al-Jasmina on 22-01-2007, 12:15:30
Meni je glupa cim peva o Cedi koji me ne interesuje...
:Bog :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog
Ти си мој човек.Док ови остали не могу да схвате да што се пре ратосиљају политике,то ће им живот бити лакши и лепши.
Ја понекад прокоментаришем нешто,али у суштини сам баталио политику још пре пар година.
Тако да ПОЛИТИКА-OUT

Al-Jasmina

he he :lol:
ja se samo pitam koja li je politicka brljotina zabasurena
pomocu ''exsesne pesmice" ili neke druge afere...
OK sad su izbori ali...IPAK!

Phenomenon

Quote from: Bred on 22-01-2007, 12:07:26
Quote from: Roben on 19-01-2007, 17:29:37
Dok je Bora pisao o BABA JULI svima je bilo simpaticno a sada ga svi osudjuju, mislim da svi treba da shvate da je to jednostavno Bora Djordjevic i da je to njegov nacin izrazavanja.Posto B92 lize Cedi guz..u morali su od toga da naprave skandal
Da, zato licemerstvo mrzim. Nakon onoga "kostunice spasi srbiju i ubij se" cedonisti i duzebrizinici treba da :pst.
Pesma nije glupa nego krajnje simaticna. I sami ste napisali da je otisao sa scene pa se vratio i da nije mogao da izdrzi a da ne izrecituje pesmu sto je totalno u njegovom fazonu i to cenim. Ne zaboravite da je prva njegova pesma bila "danas kresu samo sponzori" i to dok je tako bio Kostunije, Dodik i drugi politicari. Jednostavno, to je Corbin stil.


Nije da ja gotivim kostunicu, cak sta vise ga ne podnosim, ali ti isti ljudi koji su sinoc pevali to pre par godina su pevali "spasi Srbiju iz ludnice, kostunice".