Bomba ispod automobila Cedomira Jovanovica?

Started by mikele, 19-01-2007, 23:49:55

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

mikele

Bomba ispod automobila Èedomira Jovanoviæa?
(http://nono9.us)

Pod vozilo lidera Liberalno demokratske partije Èedomira Jovanoviæa postavljena je eksplozivna naprava koja nije eksplodirala, izjavila je Tanjugu predstavnica za ¹tampu koalicije LDP-GSS-SDU-LSV Vera Didanoviæ.

Medjutim, policija jo¹ ne mo¾e da potvrdi da li je reè o eksplozivnoj napravi.

"Ispod zadnjeg desnog toèka automobila Micubi¹i Pajero koje su koristili èlanovi obezbedjenja Èedomira Jovanoviæa, pronadjen je jedan prdmet - vla¾an, o¹teæen, sa pra¹astom sadr¾inom boje cigle, bez detonatorske kapisle tako da nije mogao da eksplodira", rekao je za televiziju B92 Rodoljub Milojeviæ, naèelnik SUP-a Beograd

Policija je nastavila uvidjaj u Birèaninovoj ulici gde je bilo Jovanoviæevo vozilo, dok je on prisustvovao sastanku sa liderom SDU ®arkom Koraæem, predsednicom Helsin¹kog odbora za ljudska prava Sonjom Biserko i predstavnicima drugih nevladinih organizacija.

Ranije u petak, Demohri¹æanska stranka Srbije Vladana Batiæa saop¹tila je da su prozori na njegovoj kuæi razbijeni tokom noæi.

(MONDO)

stef


Wolf


lijepa bosanka

Pa dokle vise neuspjesno?!  :djavo
I sta ocekuje ?? S kim je bio na sastanku??!!! :namcor
.... puc....

Korisnicko Ime

"Bez eksploziva ispod d¾ipa LDP-a"

Beograd -- MUP Srbije saop¹tio da ispod d¾ipa koji koristi obezbeðenje lidera LDP-a Èedomira Jovanoviæa nije bio eksploziv.

U saop¹tenju se navodi da je Jovanoviæevo obezbeðenje obavestilo MUP kako sumnja da se ispod njihovog d¾ipa nalazi eksplozivna naprava. Iz MUP-a navode da su njihovi operativci obavili uviðaj i konstatovali da se ne radi o bombi ili predmetu koji je mogao da eksplodira.

"U zamotanom kartonu je bila crvena smesa, a posle fizièko-hemijskih analiza i spektro-fotometrijskih analiza je utvrðeno da nema tragova eksplozivnih èestica, niti barutnih tragova, veæ da se radi o upotrebljenim patronima za vatromet”, pi¹e u saop¹tenju.

Liberalno-demokratska partija saop¹tila je da je ogorèena zbog saop¹tenja MUP-a Srbije.

U saop¹tenju se navodi da æe biv¹i zamenik ministra policije i èlan predsedni¹tva LDP-a Nenad Miliæ u toku dana tra¾iti prijem kod ministra Joæiæa i naèelnika SUP-a Beograd Milorada Simiæa, sa zahtevom da mu se, u skladu sa zakonom, omoguæi uvid u zapisnik o izvr¹enom uviðaju, ve¹taèenju eksploziva i foto- dokumentaciji, kako bi se ti podaci uporedili sa foto- dokumentacijom koju LDP poseduje, a koja je napravljena na licu mesta.

Èedomir Jovanoviæ æe na pitanja novinara o celom sluèaju odgovarati po zavr¹etku izbora, a do tada neæe davati izjave, saop¹tava LDP.

B92

Wolf


hulio_salinas


jeca87

JAo, jadan Cedica, mogla je da ga ubije upotrebljena patrola.........................................

mikele

Мени једно није јасно,како је могло то да му се деси у Бирчаниновој улици?То се десило баш преко пута конзуларног одељења Немачке амбасаде,а и Италијанско одељење није далеко.Па зар ту није стално присутна полиција која чува та конзуларна одељења? :hmm :hmm :hmm

darusaz

Quote from: mikele on 20-01-2007, 18:31:21
Мени једно није јасно,како је могло то да му се деси у Бирчаниновој улици?То се десило баш преко пута конзуларног одељења Немачке амбасаде,а и Италијанско одељење није далеко.Па зар ту није стално присутна полиција која чува та конзуларна одељења? :hmm :hmm :hmm

Микеле, мај брадер, гледај вамо. :) Сваки дан "од куће до школе, од школе до куће" идем баш Бирчаниновом. И ситу(в)ација је следећа: кренувши од Милоша Великог, стиже се до италијанске и бугарске Амбасаде, које чува један припадник Управе МУП РС (кућица код главног улаза у италијанску Амбасаду). Ове објекте чувају припадници снага безбезности Италије и Бугарске (изнутра). Затим следи конзулат Немачке, бивша зграда Амбасаде Д.Р. Немачке која има своју "кућицу" са једним припадником Управе МУП РС, радницима обезбеђења Конзулата (држављани Србије) и наравно немачка полиција и војска унутра. Последње у низу, али за овај "инцидент" и најважније су Амбасаде Швајцарске и Финске. Швајцарци и Финци имају свако своју "кућицу", али Финска је одавно напуштена, а Швајцарска све зависи како када. Вероватно да ове државе нису стриктно захтевале наше обезбеђење. Швајцарци, као и њима врло блиски Немци, имају раднике обезбеђења Србијанце, као и своје људе по службеној дужности унутра. Видео надзор имају само неке Амбасаде/конзулати у улици, али оно покрива само простор испред, а на и преку страну улице.

<a href="http://www.putfile.com/pic.php?img=4559801" target="_blank">Click to enlarge</a>

Припадници Управе МУП РС за обезбеђење страних ДПК и мисија у Србији, имају само један задатак, спољно обезбеђење споменутих објеката и лица упослених у њима. Може прекопута и да се сруши зграда, то се њих не тиче. Послове опште безбедности обављају позорници и патрола СУП Савски венац и патрола Интервентне бригаде СУП Београд. Чак да ситуација буде још интересантнија, командири у Управи веома често негодују када полицајци из Управе прекраћују време у причи са колегама из "Савског", као и да ови из "Савског" тешко могу да се огреју у "кућицама". То довољно говори.

А ово што се десило јуче, је највероватније НИШТА. Друг био на лицу места, баш му данас објавили репортажу у новинама....

Darker

Quote from: lijepa bosanka on 20-01-2007, 09:47:23
Pa dokle vise neuspjesno?!  :djavo
I sta ocekuje ?? S kim je bio na sastanku??!!! :namcor
.... puc....
Drago mi je da se ponavlja retorika posle Bagzijevog poku¹aja atentata na Ðinðiæa... To ne¹to govori da su stvari ostale iste i da æu pametno iskoristiti svoj glas...;-)

Roben

Darker bi mogao da pogleda ko je napisao citat, "lijepa bosanka", a da je preziveo ono sto je ona ne bi nikad glasao za izdajice i strane placenike kao sto su Ceda, Sonja Biserko i Natasa Kandic  :djavo :djavo :djavo

dissolved girl

Quote from: Darker on 21-01-2007, 00:00:09
Drago mi je da se ponavlja retorika posle Bagzijevog poku¹aja atentata na Ðinðiæa... To ne¹to govori da su stvari ostale iste i da æu pametno iskoristiti svoj glas...;-)

to da,svakako...samo sto u mom slucaju ovo drago mi je treba da stoji pod navodnicima...

Darker

#13
 :police:Hoæete prestati vas dvoje? Obrisao sam vam postove... Mir, mice male... :igra: :police:

Quote from: Roben on 21-01-2007, 00:10:42
Darker bi mogao da pogleda ko je napisao citat, "lijepa bosanka", a da je preziveo ono sto je ona ne bi nikad glasao za izdajice i strane placenike kao sto su Ceda, Sonja Biserko i Natasa Kandic  :djavo :djavo :djavo
Verovatno ne bih... O tome smo nadugaèko i na¹iroko raspredali ovde... Ali ne znam da li bih se sprdao sa tim stvarima(koliko god bile neozbiljne) posle ubistva Æuruvije, Stamboliæa, 2 atentata na Dra¹koviæa i ubistva Ðinðiæa... Kapi¹ razliku?

Alnus Glutinosa

Quote from: Roben on 21-01-2007, 00:10:42
Darker bi mogao da pogleda ko je napisao citat, "lijepa bosanka", a da je preziveo ono sto je ona ne bi nikad glasao za izdajice i strane placenike kao sto su Ceda, Sonja Biserko i Natasa Kandic  :djavo :djavo :djavo

e, ovo sam cekala...nije mi jasno kako neko ko je preziveo to sto je preziveo moze tako da razmislja...to mi je najstrasnije!
napomena: ja sam u jednom trenutku ostala bez svega materijalnog, i bez detinjstva!
i glasam za "strane placenike", "pedere" i "narkomane"!   .grins.