Zaljubljivanje preko interneta

Started by Coolgemini, 20-01-2007, 11:42:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Da li ste ikad bili u vezi sa osobom putem interneta??

Da,mislim da je to danas normalna i cesta pojava
22 (34.9%)
Ne,to je bljutavo,vestacki i glupo
15 (23.8%)
Nemam komentar
26 (41.3%)

Total Members Voted: 63

tarantulica

Ova tema je ba¹ aktuelna...  :V

Izbegnite zamke onlajn muvanja

Niko ne mo¾e da garantuje da je osoba s „druge strane” zaista onakva kakva se predstavlja u virtuelnom svetu...
Èinjenica da internet sajtovi za upoznavanje okupljaju desetine hiljada èlanova svedoèi da je tra¾enje deèka ili devojke onlajn za mnoge postalo lak¹e nego susreti oèi u oèi. Nije ni èudo kad je sve „na izvol’te”: izgled, navike, interesovanja... Ipak, niko ne mo¾e da garantuje da je osoba s „druge strane” sebe opisala iskreno, da izgleda kao na slici, da nije u braku, niti da je punoletna.

Oni koji odluèe da upoznaju osobu preko interneta lako æe „surfovanjem" pronaæi sajtove, èak i na srpskom jeziku. Tu su, izmeðu ostalih, i „e-muvanje.com", „slobodni.com" i „lovnadecka.com".
Op¹ta pravila za njihovo kori¹æenje uglavnom su ista - prvo se treba uèlaniti i ostaviti podatke: ime, prezime, pol, visina, te¾ina, boja kose, oèiju, seksualno opredeljenje, omiljeni film, knjiga, ali i podatke tipa koje ste vere, imate li decu, da li ste pu¹aè... Ko hoæe mo¾e da doda i fotografiju, ali nije obavezno. Neki sajtovi naplaæuju èlanarinu, a neki ne.
A onda kreæe èetovanje - dopisivanje. Na nekim sajtovima mogu da se vide komentari koje zainteresovani jedni drugima ¹alju, a negde to ide iskljuèivo preko mejlova i zatvoreno je za ¹iru publiku.
Sajt „lovnadecka.com" malo je drugaèiji od ostalih. Tamo su devojke „lovci" a mu¹karci „plen". Dame prve uspostavljaju kontakt s mu¹karcima koji im se svide, dok sve ¹to mu¹karci mogu da urade jeste da popune svoj profil i galeriju slika i nadaju se da æe neko krenuti u lov na njih. Za devojke je èlanstvo besplatno dok mu¹karci plaæaju 100 dinara meseèno.
Dame pretra¾uju „lovi¹te" i ako naðu „plen", poèinju slanjem poruke. Mu¹karci imaju pravo da „namignu" lovcu i to je jedini naèin da ga obaveste da su zainteresovani da budu ulovljeni.

Obratite pa¾nju!
Sajtove poseæujte upotrebom servisa ili programa koji maskira IP adresu
Izbegavajte ostavljanje pravog imena, adrese ili broja telefona
Ne ostavljajte liène fotografije
Koristite alternativni mejl i broj mobilnog, nikako kuæni
Ne pristajte na sastanak u kuæi sagovornika s èeta
J. Subotiæ ||||

(24sata)

ivilija

I moja drugarica je nasla savrsenog muskarca na sajtu koji sam joj preporucila...pa vi vidite... :ljubav:

Al-Jasmina

 :lol: :lol: :lol:

Nasla sam i ja nekoga preko neta, jednom davno- i slucajno...ne preko specijalizovanog sajta
Zapravo net je bio indirektni svodnik,
kao ona knjiga iz Bozanstvene komedije :cvet

Bilo je bozanstveno divno i bolno.  :happy:


ivilija


Al-Jasmina

 :)): Zbog nacina na koji je zavrseno  :1

elem, back to the topic  :cvet

minica

 Ja se nisam bas zaljubila preko interneta, ali jesam se tako muvala sa jednim tipom koji mi se prethodno dopadao. I jeste bilo jako zanimljivo, mislila sam da se samo luzeri tako muvaju, ali sam se debelo prevarila. Osvojio me, maltene preko interneta, kad sam ga videla uzivo ponovo posle tog muvanja, imala sam zelju da mu se cela predam :ljubav:. Dodalo je jednu posebnu notu u nasem udvaranju. :igra:

alexica

Quote from: minica on 17-08-2007, 20:32:12
Ja se nisam bas zaljubila preko interneta, ali jesam se tako muvala sa jednim tipom koji mi se prethodno dopadao. I jeste bilo jako zanimljivo, mislila sam da se samo luzeri tako muvaju, ali sam se debelo prevarila. Osvojio me, maltene preko interneta, kad sam ga videla uzivo ponovo posle tog muvanja, imala sam zelju da mu se cela predam :ljubav:. Dodalo je jednu posebnu notu u nasem udvaranju. :igra:
ista situacija kod mene
upoznala sam ga ranije ali posto nismo iz istih gradova ostao nam je samo msn...
prvi put u zivotu sam se zaljubila i to preko neta! nisam mogla da verujem da sam to ja koja je o tome mislila i govorila sve najgore...stalno ranije kad sam mislila o tome su mi u glavi bili oni americki filmovi u kojima neki jadnici traze partnera preko neta onih ofucanih sajtova za takve stvari...
ja sam i dalje srecno zaljubljena u istog decka i s njim u srecnoj i najlepsoj vezi koju sam do sada imala :wink:

milica88

ne mogu op¹te da razumem ljude koji se zaljubljuju preko interneta,bre,ljudi to nije normalno.¹to bi to radio kad mo¾e¹ lepo i lièno da se upozna¹ sa nekim.ma ukinula bi internet zbog toga!

rodiæ

ma to nije normalno.ljudi se zaljubljuju preko interneta!?ma njima ne¹to fali.hvala Bogu pa nemam internet

Masha

Quote from: rodiæ on 14-01-2008, 15:22:57
ma to nije normalno.ljudi se zaljubljuju preko interneta!?ma njima ne¹to fali.hvala Bogu pa nemam internet
A vidim i ne koristis ga  :K.

Cecilly

U pocetku nisam verovala da je moguce!
A onda mi je cale rekao da se zaljubio u Indijku, poreklom iz Bangladesa koja zivi i radi u Japanu!  :>
Upoznali se tako sto je on isprobavao Skype.
I eno ga sad u Japanu! Svadba uskoro... :happy:

Pedja

Quote from: Cecilly on 14-01-2008, 15:30:05
U pocetku nisam verovala da je moguce!
A onda mi je cale rekao da se zaljubio u Indijku, poreklom iz Bangladesa koja zivi i radi u Japanu!  :>
Upoznali se tako sto je on isprobavao Skype.
I eno ga sad u Japanu! Svadba uskoro... :happy:
А свит ђапаниз грл  :hmm   :>

шалим се,све је могуће,знам људе који су се преко нета упознали и венчали.  :ljubav:

Али наравно,лепше је уживо  :smekerica:  :>

pig_am_am

 :shock ja sam bas old school...
kako da se u nekoga zaljubim dok ga ne onjusim?

mozda se zaljubljujem nosem,ne znam...ali ovo ne razumem...

doduse,netom se nisam ni bavila dok nisam dosla ovde  :roll:

*

Quote from: Pedja on 14-01-2008, 20:00:04
Али наравно,лепше је уживо  :smekerica:  :>

Pa, dobro, neke stvari se rade uzivo :ljubav: :K :K

Al-Jasmina

 :cvet

Internet omogucava ljudima da se zaljubljuju prvo mislima...

Nekada su se mladi upoznavali preko pisama koja su putovala mesecima...Tako su pocele neke od fatalnijih ali i romanticnijih ljubavi(srednjeg veka?)  :cvet
Naravno Pigi has a strong point! Njushkanje je odlucujuce  :happy: