Skinhedsi napali dvoje u centru Beograda

Started by mikele, 22-01-2007, 10:23:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Korisnicko Ime

Mog drugara sa faxa su skinsi olesili bez ikakvog razloga.
Lik je setao sa drugaricom, prisla im grupica, malo ga premlatili i otisli bez reci.
To su najobicniji kreteni i niko me ne moze ubediti u suprotno.

cvjetic

O tome i ja pricam! Oni ce pretuci nekoga bez ikakvog ociglednog razloga!Meni se ne svidja to sto se pompa dize oko toga sto je to bila gej osoba! A da sam ,na primjer, ja se setala sa svojim drugom,i mi popili batine,to ne bi ni doslo u novine! Njima je totalno nebitno razlog zbog kog ce to uciniti...zbog loseg izbora majice,pogresne boje kose i sl. Ali zato sto je on gej,to je sada big deal!A sta cemo sa onim silnim jadnicima sto su dobili  batine bezrazlozno! Surovo i otuzno je to sto se nesto pokusava iskorjeniti samo zato sto utice na odredjenu manjinu! A sta sa onom manjinom u vecini? Naravno da ce fasisti da tuku ljude po ulici kad se ne vodi briga o tome kada je u pitanju mali,obicni covjek! Vodi se racuna samo kada je neko istaknut u pitanju,recimo gej!

Coolgemini

Cvjetic,to je i logicno...Kako ce onda drugacije zaraditi ili dobiti na popularnosti u javnosti....Ipak je gej osoba vise intrigantna od ''obicne'' osobe,a nas narod vise voli da se bavi intrigama onih koji nisu poput njih...Obicni ljudi koji su iole normalniji po njihovom kriterijumu nisu interesantni...Ja znam slucaj da su skinsi iskoristili situaciju da je neki covek pao na zemlju jer se sapleo i da su mu prisli i gazili ga po glavi....O tome se uopste nije pricalo,niti pominjalo u javnosti... :roll:

Korisnicko Ime

Ma o njima se ispredaju urbane legende.

Jedna stvar je sigurna, dokle god gej populacija kuka i koristi svaku priliku da promovise svoje "opredeljenje" bice ovako prihvacena u javnosti.

stef

 Cvjetko slazemo se...rekoh ja cist marketnig, samo sto je to njima kontrareklama.Ono sto me vise zabrinjava je stav koji se proteze da su homoseksualci bolesni, i da su ovi i oni takvi...Po cemu? Predasude, i tvrdoglavost...Sta treba praviti rezervate za gejeve? Po meni su bolesni bas ti neandertalci, koji zbog nesigurnosti u sebe i svoju seksualnost ispoljavaju agresiju prema homosesksualcima...njima treba lecenje.Ni verbalna agresija nije dobra, pokazuje odredeni vid nekulture i neobrazovanja i netolerancije...Pa zar su oni krivi sto su takvi? To se ne leci, nije to grip! Slazem se u nekim kontekstima, sama pomisao na dva muskarca me zgrozava...ali zar sam ja bolji covek ako mi se dize na zene?

cvjetic

Ja jednostavno ne mogu da se pomirim sa takvim stvarima,i to je to! Ako treba da se bunim protiv gej populacije zarad malog covjeka,e pa uradicu to! Iako sam u fazonu sve da tolerisem,i protiv sam bilo kakvog nasilja,i uvijek sam za razlicitost!Ali smanjivanje vaznosti ''obicnog'' covjeka,i podrivanje njegovog integriteta zarad isticanja vaznosti prihvatanja homosexualnosti i svake druge razlicitosti je za mene krajnje jadno!
Coolg,ja tebe kapiram,ali je nemoguce zivjeti u takvom svijetu...Ja bih voljela da moze tako kao sto ti kazes,ali ne vidim to iskreno...nazalost

Coolgemini

Cvjetic,a zasto mislis da je zanemarivanje homoseksualno opredeljene populacije manje bitno u odnosu na ''obicnu'' populaciju?? :roll:...Da li je uopste normalno da se neke stvari toliko naglasavaju i isticu??
Danas je obican svet puno naglasen....i sve vise zivot obicnog pojedinca postaje manji...Mislis da je njima svejedno sto ih niko ne prihvata i sto svi smatraju da su bolesni,a oni su skroz normalni po njihovim shavatnjima i ne remete nikom zivot.?..ako se mozda bune,to je zbog toga sto im brane slobodu misljenja i zivota...Slicno bi se desilo kad bi i ''obicnog '' nevinog coveka zatvorili u celiju bez razloga....
Ne mislim da su oni bitniji....Gnevan sam na one koji uopste ne misle sta je bitno a sta ne,nego pustaju da se neke stvari same resavaju simultano....O homoseksualnosti smo dosta pricali u posebnoj temi....

cvjetic

Ne mislim da treba uopste bilo koga isticati kao bitnijeg! Svi ljudi su podjednako bitni,ali to ocigledno u nasem drustvu ne moze da se shvati.A mislim da treba postovati svaciji izbor,i ja postujem svaciji izbor...druzim se sa ljudima svakakvih zivotnih opredjeljenja... Ali u zemlji Srbiji jedan gej par koji se u sred Njegoseve ulice ljubi sve u sesnaest ne moze da ocekuje da svi lagano prolaze pored njih!Ja sam na tu scenu naletila neko vece,i meni je bilo relativno normalno da to vidim jer sam vec vidjala! Da su se ljubili momak i djevojka svi bi prosli i rekli kako su slatki,a njih dvojicu bi popljuvali...E sad kao ovde bih trebala da branim njih,ali necu ni to da radim! Jednostavno mislim da svako mora biti postovan na isti nacin, samim tim sto je razumno zivo bice! I gej osobe zbog svoje specificnosti,i ''obicni'' ljudi zbog svoje nespecificnosti...

dissolved girl

Quote from: Dukica on 25-01-2007, 16:35:30
Vest sam tako dozivela na osnovu prvih postova,posle same vesti.
Jao strasno,dokle ce vise ti odvratni skinsi da maltretiraju te jadne gejeve.
To je prvo sto sam naslutila iz postova.

ok.da su pretukli vampa,pricali bismo 'jadni' metalci:) nije bitno sto je gej. rasprava se nastavila jer su ljudi to podrzali,kao sto rece darker.

To da li ce te neko pretuci na ulici,mislim da je kod nas najmanji prbl.
u bilo kom vecem gradu u Zap.Evropi,gradjani imaju problem sa
sigurnoscu,i to i od silovatelja i pedofila i mnogo gorih ljudi
nego sto su skinsi.

Al nema veze,pa i oni su ljudi,treba i njih razumeti.
Poludeli jadni,pa siluju po ulici i malu decu..
Oni vec moraju na lecenje..... 

naravno da treba da se lece. . i ako neko siluje malu decu treba da ide u zatvor.i ako gej siluje malu decu treba da ide u zatvor.i ako je gej prljavi perverznjak koji savatava malu decu treba da ide u zatvor.ali,gle cuda,nisu svi takvi.ende.
i mislim da kod nas postoji jos veci problem silovanja i premlacivanja.tamo kad naletis na budalu bar imas drzavu iza sebe koja ce stati na tvoju stranu i zastititi te.daleko od toga da smo mi iskljuceni iz te price posto zivimo u srbiji. o pedofilima da ne govorim. samo je pitanje kojoj 'grupaciji' pripadas. ako si zena,vece su sanse da te neko siluje, ako si rom, tuci ce te,a ako si dete,preplasice te manijak u holu zgrade u sred belog dana. i nikom nista.

@coolgemini

slazem se skroz.

@cvjetic

uglavnom se slazem i sa tobom.samo mislim da su homoseksualci ugnjetavani i da cim probaju nesto da kazu u svoju odbranu to izgleda kao njihovo reklamiranje i statijaznam. ipak je to u nasem drustvu jos uvek tabu tema. ne smes da pisnes jer ako pisnes dizu se i kuke i motike. imamo takvih primera koliko hoces u nasem drustvu ( :ninja: srebrenica :ninja:). eto toliko. i naravno slazem se skroz da ako su prebili 'obicnog' da itekako treba  i o tome da se prica.

cvjetic

u nasem drustvu jeste tabu tema,i cinjenica je da ne smiju da pisnu,cak i kad treba!ali u ovoj konkretnoj situaciji mislim da nije bilo potrebe za isticanjem toga. a ne razumijem sta mislis kad kazes srebrenica? i mislim da to nije za ovu temu...

dissolved girl

nije nikako za ovu temu.al' ja ne bih bila ja,kad ne bih isla u off:).dala sam samo kao primer tabu teme o kojoj se malo prica a onaj ko prica o tome je predstavljen kao najgori olos.no,nevermind.
da,slazem se za ovu situaciju da mozda to nije trebalo da se naglasava ali je pokrenuta rasprava zbog nekolicine koji su bili u fazonu udri bagru, k'o sto je darker vec spomenuo.

AquArius

diskriminacija

popularizacija

sukobljene,
rabljene.

kad su neke stvari u pitanju ne valjaju
ni jedna, a ni druga




Smrda

ala si to naslikala svaka cast Aqua!!!!!!!!!!!!
mislim da gayeve treba izuzeti iz teme,jer odosmo u debeli offffffffff
sem toga,stef je lepo rekao...dokle god se prica...
zar ne moze sve da se zavrsi na tome ti si gay,ja sam strejt...i kraj...
ne smetas mi,ne smetam ti....a stavovi su privatna stvar...
zivi mirno i pusti druge da disu.....
idiotski je tuci bilo koga na osnovu njegovog stava i opredeljenja,
a jos idiotski je to iskoristiti za propagandu,no to je vec tudj obraz i mislim da ne vredi raspravljati o tome....jer ako krenemo tako,mozda je novinarska greska,ukoliko je novinar hteo da prenapumpa vest...a mozda i nije...uostalom da li je bitno?
poenta je da nasilje nije resenje!!!!!!!!!!!!!

Dukica

Ja vidim sledece:
Niko ovde nije za nasilje.
Niko ne podrzava skinse.
Svi smo tolerantni.
Razlikujemo se u tome sto:
Je nas nekoliko smorio gej maketing,a neke nije.

Moj drgug gej,prvo sto sto jer ekao kad je video
moju roze-plavu tabakeru,bilo je:"Jao,kako je
dobra!Kako je gej!"
Sta jel gejizam pravac u umetnosti?
Treba da stavimo Dzordz Majkla pored Betovena?

I da,vise bi pljuvala po skinsima sada,da je neko drugi
bio u pitanju,a ne Zena u crnom i gej.
Da su obicni ljudi,vise bi mi smetalo.

I da,trebalo bi izostaviti gejeve iz ove price i voditi normalan
razgovor,ali kako kad je to HOT NEWS!
Vrlo je bitno sto je pretucen gej!
Bar se iz vesti tako naslucuje....

Darker

A mene samo zanima otkud gejevi u ovoj temi kad imamo posebnu, ali vidim sve vrvi od smodova, ai bred je tu, pa reko' neæu da se me¹am... Ja sam rekao ¹ta sam imao...