Tv reklame

Started by zabica, 30-12-2006, 01:17:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Enea

ooo nisi dzabalesku ucio .org  :lol:

Darker

Quote from: Bred on 18-08-2007, 02:23:17
I negativan marketing je marketing :wink:
To je tako izlizana i lo¹a floskula :wall:

Uop¹te nije :nene:
Evo ti ga ¾iv primer: ako mene iznervira neka rekalma-to automatski postaje ANTIREKLAMA!
Jer cilj ove reklame nije da OBAVESTI(u kom sluèaju bi tvoja floskula imala smisla) veæ da natera nekog da KUPI proizvod...

©to me baèi na razmi¹ljanje, mo¾da telenor i telekom rade zajedno, pa telenoru ne¹to lo¹ije ide, pa su smislili da odbiju ljude od telekoma :hmm

Ivana_89

Quote from: Bred on 17-08-2007, 14:46:47
Quote from: Enea on 17-08-2007, 13:24:57
zar je mogucje da niko od vas ne vristi od smeha na njega?
yeap. on mi nikad nije bio simpatican a mts je upravo ciljao na to-da ga mnogi gotive pa je mislio da ce tako doci do novih korisnika...

sla¾em se sa Bredom
meni je on totalno bezveze i stalno glumi neku budalu, sorry ali je tako...

Bred

Quote from: Darker on 18-08-2007, 11:45:18
Quote from: Bred on 18-08-2007, 02:23:17
I negativan marketing je marketing :wink:
To je tako izlizana i lo¹a floskula :wall:

Uop¹te nije :nene:
Evo ti ga ¾iv primer: ako mene iznervira neka rekalma-to automatski postaje ANTIREKLAMA!
Jer cilj ove reklame nije da OBAVESTI(u kom sluèaju bi tvoja floskula imala smisla) veæ da natera nekog da KUPI proizvod...


nije. kakva god da je reklama tj kakav god da je utisak ostavila, ipak ga je ostavila i to ti je ubelezeno u svesti ili nesvesti :K  :wink:

Darker

aha, ostavila ga je vrlo... Tako da èim vidim dati proizvod izazvaæe u meni nagon za povraæanjem :bljak: i zaobiæi æu ga u ¹irokom luku :run :hm

Bred

zanemarujes znacaj podsvesti  :wink:

Darker

Ok, ali svest utièe vi¹e od podsvesti :hm
Abitno

Ivana_89

#187
Ne bih se složila sa tobom po ovom pitanju Darkeru  :roll:


podsvest daleko više utiče, samo mi toga nismo svesni, te reklame, za koje mislimo da su jako glupe, ipak imaju uticaja na nas i na našu svest i koliko god se trudili da ih ignorišemo one su ipak tu, u našoj podsvesti...

Darker

Neka njih :K Ok uop¹tavate, ali ja kad vidim lo¹u reklamu-zaista izbegavam dotièni proizvod, naravno ako po ostalim karakteristikama nije bolji od konkurencije... Uostalom, reklama vrlo malo utièe na moje kupovne navike, sem negativno :wink: :luda

Ivana_89

ali reklame utièu na veæinu, svako pre kupuje proizvod koji je video na tv-u od onog nepoznatog... to je èinjenica

Bred

[off]aha d ali zato glasas na izborima u skladu sa reklamama koje vidis
?? koja kontradiktornost [/off] :wall:  :luda

Darker

Brate (vrh), ne verujem:
1)©alio sam se za izbore
2)u svakoj ¹ali-pola istine: ti kod stranaka NE KUPUJE© NI©TA!!! Na osnovu njihovog programa, odluèuje¹ se za koga æe¹ da glasa¹, a toj reklami nije cilj da ti KUPI© ne¹to, veæ da POKLONI© glas i predstavlja samo zavr¹ni oblik politièke kampanje! Dakle, to je u skladu sa
QuoteEvo ti ga ¾iv primer: ako mene iznervira neka rekalma-to automatski postaje ANTIREKLAMA!
Jer cilj ove reklame nije da OBAVESTI(u kom sluèaju bi tvoja floskula imala smisla) veæ da natera nekog da KUPI proizvod...
Ovde je cilj reklame upravo da OBAVESTI puæanstvo o svom politièkom programu, te¹ko da ko od njih zaista misli da mo¾e reklamom da privuèe nekog glasaèa :wall: :wall: :wall:
Ne verujem ¹ta me pita¹ :wall: :K

Ivana_89

Quote from: Darker on 19-08-2007, 10:50:58
te¹ko da ko od njih zaista misli da mo¾e reklamom da privuèe nekog glasaèa :wall: :wall: :wall:
Ne verujem ¹ta me pita¹ :wall: :K

mo¾e mo¾e
znam primere  :>

Bred

jao d, nemas ti pojma.
zbog cega bi iko placao bilo kakvu reklamu ako smatra da time nema nikakvog uticaja na potrosaca/glasaca???  :wall:

tarantulica

Eh, koliko para se vrti u marketingu, ja sam fascinirana... :shock
Danas sam i¹la da radim kao neko istra¾ivanje tr¾i¹ta, bilo je nas 60 i svako je dobio po 1000 dinara! A mi smo bili prva grupa danas, znam da ima jo¹ jedna u 12 sigurno, i tri grupe u 6, 7 i 8, ali oni dobijaju duplo manje para... Ako nekog ne mrzi, mo¾e da raèuna  :ball2:

Inaèe, ovo je bilo jedno od interesantnijih istra¾ivanja u kojima sam uèestvovala, 2 i po sata su mi brzo pro¹la i nisu bili dosadni.  :cvet

Ajde da vas pitam, koja reklama vam prva padne na pamet kad razmi¹ljate o reklamama koje viðate na tv-u?