Peppers-i u junu u Inðiji

Started by pop, 26-01-2007, 22:33:31

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

pop

�Pepersi� u junu dolaze u Beograd?

Tokom juèera�njeg dana poput munje se pro�irila vest da grupa �Red Hot Chili Peppers� dolazi u Beograd, kao i da æe koncert odr�ati najverovatnije 26. juna! Meðutim, kada smo ovu informaciju proverili kod na�ih organizatora koncerata na�li smo se u æorsokaku - svi su poslali ponude menad�mentu benda, ali potvrde nema, a da li æe je biti, niko ne zna.

Poznato je da su �Pepersi� veoma skupi, tako da u Srbiji nema mnogo promotera koji bi mogli da organizuju ovakav megaspektakl.

- Mi smo menad�mentu benda poslali ponudu koja je na istom (finansijskom) nivou kao �to su to ponude drugih evropskih promotera. Meðutim, nedavno smo dobili obave�tenje da æe �Pepersi� ovoga leta nastupiti u 12 gradova u Evropi, ali i da Beograd nije meðu njima. Menad�eri grupe su nam obeæali da æe, ako bend produ�i turneju, sigurno doæi u Beograd. Prema tome, ako je taèna informacija da �Pepersi� 26. juna dolaze u Srbiju, to samo mo�e da znaèi da je, na insistiranje èlanova benda, Beograd naknadno ubaèen na prvobitnu listu 12 evropskih gradova u kojima æe RHCP svirati ovog leta, kao i da kod nas dolaze po nekoj prijateljskoj ili politièkoj liniji. U svakom sluèaju, �Komuna� ne organizuje njihov koncert - rekao je za �Blic� Maksa Æatoviæ, direktor �Komune�.

I u producentskoj kuæi �Mjuzik star prodak�n� ka�u da su, naravno, zainteresovani za dovoðenje amerièkog benda, ali i da nemaju bilo kakve informacije da li æe �Pepersi� uop�te doæi u Beograd.

Nije tajna ni da su organizatori �Egzita� u nekoliko navrata poku�avali da dovedu RHCP, ali, i oni tvrde da ova prièa nema nikakve veze sa njima.

Sa druge strane, Volfgang Klinger iz beèke agencije �Rock and more�, sa kojom saraðuju neki od na�ih organizatora koncerata, ka�e:

- Po informacijama koje ja imam, �Pepersi� sigurno dolaze u Srbiju, ali ne znam datum, niti ko ih dovodi.

Potpuna konfuzija... Ostaje nam samo da grickamo nokte i nadamo se...


izvor www.blic.co.yu

Dace Bog!!!

dissolved girl

Quote from: pop on 26-01-2007, 22:33:31
- Po informacijama koje ja imam, ,,Pepersi" sigurno dolaze u Srbiju, ali ne znam datum, niti ko ih dovodi.

sto je sigurno, sigurno je.  :ninja:




pop

Gledao sam malo pre nekoliko pesama sa njihovog koncerta iz Moskve od pre 3 godine  :T   milion ljudi, totalno ludilo...
Nikad necu zaboraviti kad je moj komshija isao '95. na koncert RHCP u Budimpesti, kad sam samo gledao slike, pao sam u nesvest koliko je bilo dobro. Posle tog nastupa su dali intervju VJ Jadranki sa Studija B (ona metalka ako se secate) u kome su obecali da na sledecoj turneji obavezno doci u BGD. Ispunjavaju obecanja k'o ministri posle izbora.

Smrda

ja i dalje ne verujem...
ne,ne...dok ih ne vidim ovde,nista ne verujem

Darker

Macane, i Brus Dikinson je dao intervju dotiènoj, gde je rekao da sledeæe godine dolaze(pre nekih 7 godina) i vidi¹ da dolaze!!
Pravda je spora, ali dosti¾na;-)
A ne¹to nisam odu¹evljen kako Peppersi zvuèe u¾ivo... Mislim, ovi svirkaju ok, ali Anthony malko fal¹ira, rekao bih?

pop

Dark, znas kako se kaze - krivom k**** i dlaka smeta  :K
Da mi je samo da ih cujem, pa makar i samo Flea odfalshirao. Setih se i njihovog nastupa na 30-ogodishnjici Woodstocka, sa sve kostimom od srebrne folije i ogromnim sijalicama na glavama. Loodilo  :Bog

dissolved girl

meni se toliko smucila cela ta dugogodisnja prica o njihovom (ne)dolasku i ne samo njihovom..ima tu brdo izvodjaca sa kojima se svake godine 'pregovara'. ne znam ni da li bih otisla da ih slusam i da dodju iako su mi jako drag bend. pre bih otisla na frusciante-ov koncert al' to tek nema sanse da se odrzi.
sta da vam kazem, srecno:)

AquArius

Izvor:  Mondo  (http://www.mtsmondo.com/entertainment/music/story.php?vest=46787)

Red Hot Chili Peppers i Metallica u Beogradu?
Petak, 9. februar 2007. 15:13

Po ko zna koji put u beogradskoj ¹tampi je osvanuo naslov koji najavljuje dolazak èuvenih bendova Red Hot Chili Peppers i Metallica u Beograd, i to ovog leta.

"Datumi oko kojih se pregovara u vezi sa nastupom Pepersa su 26. jun ili 1. jul, dok je koncert Metalike zakazan za 28. jun, na Vidovdan. Mesto odr¾avanja koncerata jo¹ nije precizirano, kao ni cena ulaznica, pi¹u "Veèernje novosti".

Na zvaniènim sajtovima ovih bendova, medjutim, jo¹ nema informacija u vezi sa njihovim dolaskom u Beograd, mada Pepersi planiraju evropsku turneju - 24. juna sviraju u Holandiji, a 3. jula u Poljskoj.

Metallica je u Beogradu veæ svirala, 15. juna 2004. godine, u organizaciji producentske kuce "Komuna". Ko æe, i da li æe ih uop¹ete neko ponovo dovesti kod nas, videæemo.


mikele

Red Hot Chili Peppers” 1. juna u Srbiji
Izvor:24 sata
(http://www.putfile.com/pic.php?img=4755821)
Kako saznaju „24 sata” koncert æe biti odr¾an u Inðiji, bend dobija 1.500.000 $
“Red hot èili pepers”, jedna od najveæih svetskih rok atrakcija, nastupiæe prvi put u Srbiji 1. juna, i to u Inðiji, saznaju “24 sata” iz izvora bliskih organizatorima koncerta. “Pepersi” su za ovaj nastup tra¾ili i dobili milion i po dolara.

SPEKTAKL - To æe biti regionalni koncert na koji æe, kako se oèekuje, doæi izmeðu 200.000 i 300.000 ljudi iz ovog dela Evrope. Koncert æe biti odr¾an u industrijskoj zoni Inðije, na poljima uz autoput, kako bi posetioci imali ¹to lak¹i prilaz - obja¹njava na¹ izvor.

Jo¹ nije poznato koliko æe ko¹tati karte. Informacija o dolasku "Pepersa" zvanièno æe biti saop¹tena na konferenciji za novinare 1. marta, na kojoj æe biti obznanjeni i svi detalji organizacije. Veæi deo tro¹kova snosiæe sponzori, od kojih æe najvi¹e izdvojiti jedan veliki svetski proizvoðaè piva. Deo novca obezbediæe i op¹tina Inðija s obzirom na to da, obja¹njava sagovornik "24 sata", ovaj dogaðaj ima veliki ekonomski, kulturni i turistièki znaèaj za celu op¹tinu.

Interesantno je da æe za ovaj spektakl biti pripremljena specijalna podloga od trave koja se koristi za fudbalska igrali¹ta, kako se publika ne bi "valjala" u blatu.

Inaèe, "Pepersi" æe u Srbiji svirati u sklopu evropske turneje. U Holandiju sti¾u 24. juna, 1. jula su u Hamburgu, a 4. jula u Drezdenu.

Retko koja svetska grupa je ostala zajedno du¾e od 20 godina, a da njihove albume i posle toliko vremena fanovi jedva èekaju da èuju, kao ¹to je to sluèaj s "Pepersima". Izmeðu prvog albuma nazvanog „Red Hot Chili Peppers", i pro¹logodi¹njeg „Stadium Arcadium", prodali su vi¹e od 60 miliona ploèa u SAD.

I bend i ime bili su ideja pevaèa Entonija Kidisa i basiste Majkla Balzarija, poznatog pod nadimkom „Flea", odnosno „Buva".

Vole da sviraju na novim mestima

TURNEJA Posle 15 objavljenih albuma i bezbroj pohvala kritike, ukljuèujuæi i nedavnu nominaciju za Amerièke muzièke nagrade, RHCP su zapoèeli svoju amerièku i svetsku turneju. Uvek im je bilo uzbudljivo da odu na nova mesta, gde ih ljudi nisu videli do tada. Svirali su u Rusiji i bili impresionirani ¹to je 100.000 ljudi znalo njihove pesme napamet.

avgogh

dace bog pa da dodju...

Smrda

bas bi bilo super..
samo me zanima..gde u Indjiji...bas ce to biti zanimljivo...
doduse kad razmislim..koliko se naroda ocekuje,polja im ne ginu...
hehhe

Darker

Mislim da su ne¹to pobrkali, pa umesto U INDIJI, oni napisali-u Inðiji...

zoca

e i nije 1.06 vec 26.06...koliko sam ja cula...i gde bas nadjose indjiju....

Smrda

dobro bi bilo..da mogi na RHCP i na INXS..hehe..znaci da pocnem da skupljam parice...
jaoooo

zoca

sta mislite koliko ce biti karta za peperse?