Peppers-i u junu u Inðiji

Started by pop, 26-01-2007, 22:33:31

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

zoca

sta mislite drugari da li ce da puste jos karata u prodaju?...ali ozbiljno sta mislite kolike su sanse?

Maslacak

moje misljenje - jako velike

mikele

Ја сам негде прочитао да су организатори тражили дозволу од бенда(или њиховог менаџера) да им дозволе да пусте у продају још 10000 карата.Е сада какав је био одговор,ја то не знам. :hm
Али у сваком случају,требало би да буде још пар хиљада карата,неких месец дана пред концерт,али те карте ће бити по ''специјалним'' ценама.Тако би требало,а и скроз је логично.

AquArius

Inðija - tri meseca pre dolaska slavnih rokera
Kako zaraditi na „Pepersima“

„Naravno da znam ko su ‘Red Hot Chili Peppers’ - to je grupa poznata po tome ¹to æe u junu da gostuje u Inðiji“, ka¾e nam jedan sluèajni prolaznik na pijaci u Inðiji. Nasmejani Mirko Petroviæ prvi put je za grupu èuo ba¹ onog dana kada je objavljena vest da æe u Inðiju „Pepersi“ svirati 26. juna.

Prema broju (ras)prodatih karata, „Pepersi“ æe dovesti u Inðiju tri puta vi¹e ljudi nego ¹to grad ima stanovnika.
„Nije problem tolike ljude smestiti, ugostiti i poèastiti, treba na njima ne¹to i zaraditi“, ka¾e ugostitelj iz Inðije koji ne ¾eli da otkriva ime da ne ispadne kako se koncertu raduje iz koristoljublja, a raduje se, normalno, iz èistog lokalpatriotizma.

Vlada Sapun, vlasnik restorana „Sidro“, potpuno je ravnodu¹an.
- Kad bih ja ¾iveo za posao od tri dana, slaba bi tu vajda bila. Do¹li -ne do¹li, ja sam uvek spreman za goste i kod mene nema iznanaðenja. Sobe su tu, riblji specijaliteti, karaðorðeva, jagnjetina, prasetina - ne menjam ni¹ta zbog koncerta - ka¾e Vlada.

Mesto na kojem æe zasvirati Entoni Kidis i dru¾ina, trenutno je velika polunjiva - polulivada. U okolini, zemljoradnici i dalje imaju svakojake poslove po imanjima. Èovek kome nikako nije svejedno ¹to RHCP dolazi je zamenik direktora Direkcije za izgradnju op¹tine Alen Krljiæ kome se na pleæa svalila organizacija èitave infrastrukturne logistike za predstojeæi koncert.

- Upravo gradimo put pored poljane na kojoj æe biti odr¾an koncert, tako da æemo tu imati èetiri trake, od kojih æe jedna biti rezervisana za parkiranje autobusa. Naravno, ne gradimo taj put zbog koncerta - gradimo ga zbog potreba industrijske zone gde æe koncert i biti odr¾an. Koncert je ubrzao neke poslove koje bismo ionako uradili - ka¾e Krljiæ i dodaje: „Za potrebe koncerta biæe obezbeðeno 5.000 parking mesta za putnièka vozila i 700 parking mesta za VIP goste. Po¹to oèekujemo da æe na koncert stiæi i 500 autobusa u slobodnoj vo¾nji, za njih æemo obezbediti parking na novoizgraðenom putu. Za posetioce koji æe boraviti u Inðiji nekoliko dana, obezbediæemo kamp kod Bezena, a jednu osnovnu ¹kolu pretvoriæemo u hostel sa oko 1.000 le¾ajeva. Raèunamo da æe najveæi broj posetilaca ipak doæi vozovima i autobusima i da æe pe¹ice iæi na koncert. Odrediæemo i javne povr¹ine na kojima æe ljudi moæi da postave tezge za prodaju, za one koji odluèe da koncert iskoriste za biznis.

U samoj Inðiji raspolo¾enje je razlièito. Fanova „Pepersa“ ima, fanova Inðije malo je vi¹e. Inðijci Zlatko Miljanski i njegova supruga Vesna, zdravstveni radnici, ponosni su na to ¹to æe koncert biti u njihovom gradu, ali ka¾u da nemaju nikakvu ideju kakve bi oni koristi mogli da imaju od koncerta.
- Da imamo smisla za biznis, ne bismo bili zdravstveni radnici. Ali, svejedno mi je drago ¹to dolaze - ka¾e Vesna Miljanski, dok njen suprug Zlatko nije iznenaðen ¹to „Pepersi“ dolaze ba¹ u njegov grad.
- Uvek je Inðija bila centar zabavnog ¾ivota u Sremu, pa i ¹ire. Sad je red da postane centar zabavnog ¾ivota Srbije.

Student Vladimir Dimitrijeviæ namerava da ugosti svoje prijatelje iz Bosne, Hrvatske, Valjeva... i da zajedno sa njima - zaradi.
- Otkad je objavljena vest da „Pepersi“ dolaze u Inðiju, neprestano mi se javljaju kolege sa fakulteta koji bi ¾eleli da doðu. Imam kuæu, a mislim da æu da napunim i kuæu mog dede. Podrazumeva se da æu za te potrebe da aktiviram i kamp-prikolice. Doæi æe mi drugari iz svih krajeva Srbije, ali i iz Bosne i Hrvatske. Ni sluèajno neæu propustiti priliku da ne¹to zaradim - prodavaæemo piæe, majice, bed¾eve.... Ja sam se kladio sa drugarima da æu vi¹e da zaradim na majicama sa likom Tome Zdravkoviæa, nego oni na majicama „Pepersa“. Nostalgija je oduvek bila super biznis! Kad nam na koncert „Pepersa“ doðu Slovenci, Hrvati i Bosanci, pa kad ih uhvati nostalgija za Tomom, ima da planu majice - ka¾e Vladimir.

Na izlasku iz Inðije stajemo kod jednog kioska. Gospoða kupuje novine i pita prodavaèicu: „Je li istina da se ne¹to sprema u Inðiji i da æe doæi silan narod? Znaèi, taèno je. Ma, nema veze ¹ta se de¹ava, to me ne interesuje, va¾no je da se ne¹to de¹ava“.



Dobro je za imid¾

- Koncert æe doneti dvostruku korist Inðiji - dodatno æe da istakne imid¾ na¹e op¹tine i ja sam veoma ponosan na to ¹to smo uspeli da se izborimo za takav dogaðaj. Druga korist je ekonomska dobit. Koncert æe posetiti veliki broj stranaca i domaæih turista, a nadam se da æe i mnogi graðani Inðije od koncerta moæi da zarade - ka¾e Goran Je¹iæ, predsednik op¹tine Inðija.


BlicOnline

mikele

Хехехе,занимљивог ли чланка.
Па лепо је то.Коначно ће се нешто спектакуларно десити и у Инђији,па нека људи зараде,што да не.Само ако знају :wink:
А и није мала ствар,један од ретких(мислим да их је укупно 4) градова у Европи где ће Пеперси одржати концерт је Инђија,тако да...
Сада па ко зна када(вероватно никада) :K

AquArius

MTS nagradjuje kupce karata za "Peperse"

Mobilna telefonija Srbije saop¹tila je da æe poèev od utorka svako ko preuzme kartu za koncerte Red Hot Chili Peppers i Chemical Brothers Braders dobiti na poklon pripejd karticu sa 100 dinara kredita.

Ova akcija predstavlja samo poèetak zajednièke saradnje MTS-a i Udru¾enja Exit, koja æe biti nastavljena i tokom trajanja festivala. Da podsetimo, ovogodi¹nji EXIT biæe odr¾an od 12. do 15. jula na Petrovaradinskoj tvrdjavi, a za sada je potvrdjen dolazak Beastie Boys, Wu Tang Clan, Basement Jaxx, LTJ Bukema i drugih.

Dugooèekivani koncert Red Hot Chili Peppers biæe odr¾an 26. juna u blizini Indjije, a kao predgrupe æe nastupiti Kasabian i Edo Maajka.

(MONDO)


Zar vam ne treba jos jedna kartica?  :smekerica:

avgogh

E, to mi nije jasno... Kad misle da nagrade kupce karata za Peperse, kad su karte rasprodate? :K
Inace, prica se o dostampavanju 35000 ulaznica, koje su, kako kazu, vec rezervisane!
Joj, osecam da ce biti mnoooooogo dobro! Jedva cekam!

zoca

e ako cujete da je jos karata pusteno u prodaju pliiizzz odmah obavestite...

AquArius

Mislim da je to neko pomenuo,
ili sam negde procitala,
bice pusteno jos nekoliko hiljada karata pred koncert.
Mislim da je molba upucena bendu (posto i oni se nesto pitaju).

:happy:

@avgogh

ja sam ukapirala, da kad budem preuzimala karte za P.,
a kupila sam preko uplatnice,
da cu tad dobiti poklon.

:)


Darker

U 24h reko¹e da æe biti jo¹ 35 000 karata pu¹teno u prodaju;-)

zoca


mikele

Значи биће бар 100 хиљада људи.Ухууу биће права лудница :loptica

pop

Dodajte tu jos nekoliko hiljada dovitljivih ljubitelja muzike koji ce se provuci kroz ograde i (sto je verovatnije) podmititi obezbedjenje. Sta sam sve video na Exitu, kad su ribe se ribe u shtiklama pentrale 50m uz tvrdjavu, sad kad je sve ravno, svasta ima da bude...

Sole

ma kakvi smo ima da odemo da visimo ispred tog prostora predvidjenog za publiku i binu, samo da ih cujemo. ja sam poludela sto vise nema karata, pa sam morala da se prijavim na listu cekanja, ali mi to bas i ne uliva nadu...

Darker

Ka¾e Je¹iæ, da æe biti ograðen prostor, tako da æe grebatori da izvise... Oprosti mu Bo¾e, ne zna ¹ta prièa, hahahhahahaha