Peppers-i u junu u Inðiji

Started by pop, 26-01-2007, 22:33:31

Previous topic - Next topic

0 Members and 12 Guests are viewing this topic.

Masha

„Pepersi“ nastupom u Inðiji nisu zadovoljili publiku

Kidis i ekipa odradili tezgu

Amerièka grupa „Red Hot Chili Peppers“ koja je preksinoæ nastupila pred 100.000 ljudi u Inðiji pokazala nam je na konkretnom primeru lice i nalièje rok spektakla.
Nakon èetiri meseca i¹èekivanja, „Pepersi“ su zasvirali u areni (lep¹i naziv za ograðenu livadu), a publika koja je pre¾ivela nesnosnu vruæinu i popodnevnu ki¹u ih je doèekala kao najveæe svetske zvezde.
Umesto u 21 èas, kako je bilo najavljeno, amerièki rokeri su na binu iza¹li tek u 21.50, ¾estok poèetak uz pesmu „Can’t Stop“ je obeæavao nezaboravno veèe. „Pepersi“ sjajno zvuèe u¾ivo. Kidis, Fli, Fru¹ante i Smit su uigrani do perfekcije i pravo ih je u¾ivanje slu¹ati. Meðutim, koliko god dobri bili na sceni, toliko su nezainteresovani za komunikaciju sa publikom, nekoliko ¹turih reèenica tipa: „Hvala ¹to ste do¹li“ i to je sve. Pomislili smo, nema veze, odu¾iæe nam se nezaboravnim koncertom. „Californication“, „By the Way“... fanovi pevaju uglas sa Kidisom, a atmosfera u areni dosti¾e taèku kljuèanja. Odjednom, kraj regularnog dela nastupa. Nakon gromoglasnih ovacija, „Pepersi“ se vraæaju na binu i zapoèinju numeru „Give It Away“, potpuna ludnica, svi skaèu, gore baklje... i kraj! Sat i dvadeset minuta! ©ta bi sa obeæanjima da æe svirati bar dva sata, komentarisali su razoèarani posetioci. Najvatreniji obo¾avaoci ipak nisu gubili nadu, ma, vratiæe se oni, pa neæe valjda da iskuliraju 100.000 ljudi. Na bini uga¹ena svetla, èuje se tutnjanje bubnjeva, masa poèinje da vri¹ti... Desetak sekundi kasnije, svima postaje jasno da je to muzika sa razglasa, a beskrajno razoèarani fanovi koji su u Inðiju do¹li iz svih krajeva Srbije, Hrvatske, Slovenije i Bosne, stoje u èudu kao pokisli i tupo gledaju u pravcu prazne bine. A onda je, naravno, poèeo da deluje Marfijev zakon - ki¹a je poèela da pada kao iz kabla, a posetioci su u roku od nekoliko minuta bili mokri do gaæa.
Ljude koji su prekjuèe bili u Inðiji sigurno zanima za¹to je koncert kasnio, zbog èega je trajao samo sat i dvadeset minuta, a obja¹njenje ljudi iz „Egzita“ koji su bili zadu¾eni za organizaciju koncerta, je, blago reèeno, veoma neubedljivo.
Po njihovim reèima, Entoni Kidis je u Inðiju do¹ao sa povreðenim èlankom, a buduæi da njegova terapija pre koncerta traje sat i po, nastup je kasnio 45 minuta. Kako saznajemo i gitarista D¾on Fru¹iante je imao zdravstvenih problema, lo¹e se oseæao celoga dana i te¹kom mukom iza¹ao na binu. Iako je bilo predviðeno da „Pepersi“ sviraju dva sata, oni su usred koncerta dobili obave¹tenje od svog menad¾menta iz Amerike da moraju da skrate nastup jer se u Inðiji sprema velika oluja!? Kidis i ostala deca iz benda su, naravno, poslu¹ali savet menad¾era, odsvirali su 14 pesama, umesto planiranih 16 (prost raèun ka¾e da èak ni sa te dve numere koncert ne bi trajao du¾e od sat i po), izjavili da su veoma zadovoljni svirkom (èitaj: odraðenom tezgom) i organizacijom i utekli iz Inðije. ©to bi rek’o na¹ narod: „Pa, da li mislite da se ja kopèam na leðima?“.

„Pepersi“ u Srbiji nekoliko sati
„Pepersi“ su u Srbiji boravili svega nekoliko sati. U Beograd su stigli iz Amsterdama, sa aerodroma su policijskim helikopterom prebaèeni u Inðiju. Ispred arene su sleteli u 19.30, a od helidroma do bekstejd¾a su prebaèeni sivim „mercedesom“ sa zatamnjenim staklima. Nepuna dva minuta nakon zavr¹etka koncerta, èlanovi benda su, umesto helikopterom (ta opcija je otpala zbog famozne oluje), d¾ipovima napustili Inðiju i ne¹to kasnije sa beogradskog aerodroma privatnim avionom odleteli u Italiju.

Kako su poznati videli svirku

Rambo Amadeus

- Ohrabren sam gledajuæi jednu od svetskih atrakcija i shvatio sam da nekoliko bendova odavde ne svira mnogo gore od „Pepersa“. „Van Gog“ je, recimo, u „Areni“ sviraèki zvuèao mnogo bolje nego „Pepersi“, ne mislim na produkciju i ozvuèenje, ali sviraèki jeste. Uva¾avam „Peperse“ i vrlo sam ohrabren jer nisam daleko od njih. Gu¾va pri odlasku je normalna, mo¾da je napravljen propust i nije regulisan saobraæaj, ali meni nije smetalo da provedem tih èetiri, pet sati u kolima jer sam bio sa Divcem i sa jo¹ nekim mladim ljudima - ka¾e Rambo.

Petar Janjatoviæ
- Bio je to veliki koncert i to je odlièno. Ipak, mislim da su mogli i du¾e da sviraju po¹to je to bio njihov prvi nastup u Srbiji. Na¾alost, onaj skandal sa kolapsom je bacio senku na sve. Potpuno nepo¹tovanje publike, ljudi da iskisli i promrzli èekaju na nekoj stanici vozove i autobuse koji nisu funkcionisali kao ¹to je obeæano - ka¾e Janjatoviæ.

Igor Laziæ

- Koncert k’o koncert. U veæini sluèajeva, grupe tog formata odrade klasiène tezge bez velikih emocija. Tako se i na ovom nastupu nije osetio fluid izmeðu publike i benda. To je bio obièan festivalski koncert i prilièno sam razoèaran. Nadam se da æe „Stonsi“ biti bolji. Sama organizacija je bila odlièna u poèetku, ali na izlazu je bio kolaps - prièa Nigor.

Dejan Cukiæ
- Odlièan koncert! ©teta samo ¹to nije bio du¾i to je mo¾da jedina zamerka. Takoðe, ¹teta je ¹to su ljudi iz organizacije posle koncerta bacili mrlju na veliki trud koji je oèigledno ulo¾en. Da su isti oni momci koji su nam uzimali pare na parkingu ostali do kraja i usmeravali saobraæaj, sve bi bilo jednostavnije - obja¹njava Dejan Cukiæ.

Gordan Kièiæ
- Nisam se dobro proveo. U Inðiju smo krenuli oko ¹est popodne, a vratili smo se u pet ujutru. Koncert je trajao kraæe nego ¹to je bilo predviðeno. Posle smo stajali u blatu, na ki¹i. Nisam to oèekivao. Mislio sam da æe biti ba¹, ba¹ na onom nivou kako to „Pepersi“ rade svuda u svetu. Ali, nije bilo tako. Oseæala se neka negativna energija i videlo se razoèaranje na licima ljudi. Podelio sam sudbinu sa jo¹ 100.000 ljudi koji su taj svoj dan organizovali i platili veliku sumu novca da bi do¾iveli tako ne¹to. A, svima je ostao gorak ukus u ustima. Izneverena su nam oèekivanja. Ni¹ta nije ispraæeno logistièki. Na poèetku je bilo OK ali, kada je trebalo da se ode... nismo to zaslu¾ili. Lepo je ¹to je uop¹te do¹lo do koncerta, ali da je on bio kako treba ljudima ne bi smetala ni ki¹a ni kolaps na putu. Ostalo mi je oseæanje umora i iscrpljenosti - iskren je Kièiæ.

izvor www.blic.co.yu

aziraphale

Quote from: Bred on 28-06-2007, 12:06:20
----------
[off]kazem ja-Ceca konza [/off]:K

sto?
da nisi mozda bio na peppersima?

pexualis

RHCP su koncert ugovorili za oko 2 miliona eura, a njihova cena u svetu je inace oko 3,5 miliona! Koncerti u punoj ceni traju 2 i po sata, a ugovorom je potpisano da kod nas traje 1 i po sat, i da odsviraju na bis 4 pesme, medju njima i one koje su svi najvise prizeljkivali, “Under the bridge” pre svega! Njima je u ugovoru pisalo da je u pitanju festival, a zbog nize cene od uobicajene, dogovoreno je i da traje krace…

Par nedelja pred sam koncert, organizatori koncerta su zatrazili od Amera da im omoguce prodaju jos 20000 karata, jer je potrazanja zaista velika. Oni su odmah na to pristali, ali su zahtevali da prihod od tih dodatnih karata dele u odnosu 80% prema 20% u korist RHCP! Nasi su to prihvatili, i dodatna prodaja je krenula… Javili su pred koncert da su prodali jos samo 5000 dodatnih karata.

Pocetak je kasnio skoro sat vremena, jer su menadzeri RHCP-a koji su bili u jednoj od letilica, primetili da ima previse ljudi u Areni, i  trebalo im je oko sat vremena da fotografisanjem a onda metodom kvadrata odrede da u Areni ima oko 110000 ljudi!!! Njihova glavna menadzerka je po sletanju ulozila zestok protest zbog vidne prevare, a samu grupu najteze je pogodila cinjenica koju su saznali bukvalno na sam dan koncerta, da su oni predstavljeni lazno kao glavna grupa koja ce odrzati koncertni nastup, dok su karte rasprodavane za samo par dana sirom zemlje i okruzenja sa najavom KONCERTA RHCP-a, a da je tek mesec dana kasnije objavljeno da je u pitanju festival!!! Svesni su bili da ce se ljudi razocarati tako kratkom svirkom, jer su ocekivali koncert, od vise od dva sata, kako je i pisalo u programu na sajtu Exita…

Bezvoljno su odsvirali sve pesme, ali ipak profesionalno, ne moze im se nista zameriti na samoj svirci, jer je bila besprekorna, ali komunikacije sa publikom nije bilo, jer je bes kljucao u njima… IZ REVOLTA PREMA ORGANIZACIJI, NAPUSTILI SU KONCERT POSLE SAMO JEDNE PESME ODSVIRANE NA BIS, IAKO SU TREBALI DA ODSVIRAJU JOS NEKOLIKO, TO JE BILA NJIHOVA OSVETA, I DA’ CE BOG PA CE NEKO OZBILJAN OVO PROCITATI, ISPITATI STVAR DO TANCINA I ORGANIZACIJU TUZITI, JER JE ZBOG NJIHOVE POHLEPE, 90% LJUDI, MUCENIH, KOJI SU DOSLI IZ CELE SRBIJE I POLA EVROPE, OTISLO KUCI ISPIJENO, I POTPUNO RAZOCARANO! ZNACI, KRIVCI SU EXIT ORGANIZACIJA, NE KRIVITE GRUPU KOJU SLUSATE I VOLITE CEO ZIVOT!!!

yeca

Aha, znaèi tako stoje stvari..
Care, odakle ti ove info??

AVENDON

Da, i ja sam cuo da je prodato mnooooogo vise karata nego sto je dogovoreno sa pepersima. Organizacija je bila sasvim solidna do koncerta, ali posle koncerta :djavo. Panduri i ostali redari su se ladno razbezali jer je pocela kisa  :wall:. Na kraju je ispalo da je voz najbolje resenje jer smo mi stigli u 4 u Bg, a neki prijatelji su jos bili u kolima na parkingu :K. Vozovi su kasnili, ali ih je stalno bilo.

Ma ljudi to za voz i tih par kilometara sto smo isli peske do Arene, to stvarno nikom ne zameram, mladi smo, sta nam fali da malo pesacimo, jedino zameram pepersima na odradjenom koncertu. Sta njih zabole sto je prodato vise karata, trebali su da odsviraju koncert kao ljudi, pa lepo posle koncerta da njihov menadzment je.... majku nasim organizatorima. Uvek neduzni ispastaju, a i jedni i drugi su lepo zaradili!!!

AquArius

Quote from: AVENDON on 28-06-2007, 21:48:12
Sta njih zabole sto je prodato vise karata, trebali su da odsviraju koncert kao ljudi, pa lepo posle koncerta da njihov menadzment je.... majku nasim organizatorima.

@AVENDON

nije to komsijska svadja,
ja cu da ti sviram za dzabe,
a posle da ti se na piiip-ti-se-piiip-mile-majke.

skroz je logicno,
i to je i meni u glavi bilo od samog pocetka,
tj. od kraja koncerta,

najavljeni kao grupa,
placeni festivalski,
nasamareni oni (ovo bas ne smem da tvrdim, jer jbg, njima samo u dzep)
nasamareni mi
.



zoca

auu....pa srbi...standard...a odakle vam sve ovo?

Bred

Da, odakle vam te informacije?

----

Koncert „Pepersa“ skraæen zbog bolesti gitariste
Autor: A. Novakoviæ | 29.06.2007 -

Odmah nakon nastupa grupe „Red Hot Chili Peppers“ u Inðiji, poèela su nagaðanja za¹to je koncert trajao samo sat i dvadeset minuta, iako je bilo najavljeno da æe „Pepersi“ svirati du¾e, a Bojan Bo¹koviæ, generalni menad¾er „Egzita“, demantuje prièe da su amerièki rokeri plaæeni za festivalski nastup od sat i petnaest minuta. Bo¹koviæ ka¾e da je dogovor sa menad¾erima benda bio da „Pepersi“ sviraju bar sat i èetrdeset pet minuta, kao i da je koncert skraæen zato ¹to gitarista D¾on Fru¹ante fizièki nije bio u stanju da izdr¾i du¾i nastup.
- U prethodnih nekoliko meseci smo bili u stalnom kontaktu sa mend¾mentom „Pepersa“ i ¾eleli smo da sve proðe u najboljem redu. Sada nam se prebacuju dve stvari. Prvo, kratko trajanje koncerta. U kontaktu sa menad¾erima, èlanovi „Pepersa“ su bili informisani o velièini koncerta u Inðiji i naèelni dogovor je bio da sviraju sat i èetrdeset pet minuta, a mi smo se nadali da æe, podstaknuti atmosferom, koncert mo¾da i produ¾iti. Meðutim, pred sam dolazak benda u Srbiju, stiglo nam je obave¹tenje da u bekstejd¾u obezbedimo bocu sa kiseonikom. Ispostavilo se da se gitarista D¾on Fru¹ante ne oseæa dobro i on, jednostavno, fizièki nije mogao da izdr¾i du¾e, i nastup je skraæen, iako je bilo planirano da „Pepersi“ odsviraju jo¹ nekoliko pesma. Meðutim, bez obzira na sve, oni su shvatili koliko je nama u Srbiji va¾an njihov nastup i ulo¾ili su veliki napor da doðu i tako ispo¹tuju publiku u Inðiji - ka¾e za „Blic“ Bojan Bo¹koviæ, generalni menad¾er „Egzita“, koji je zaslu¾an za dovoðenje „Pepersa“ u Srbiju.
Po njegovim reèima, èlanovi grupe i menad¾eri nakon koncerta nisu imali nikakve zamerke na organizaciju.
- Druga stvar zbog koje nas kritikuju je saobraæajni kolaps posle koncerta. Generalno gledano, èitava infrastruktura u Inðiji je napravljena zbog ovog dogaðaja, ali oluja je pokvarila sve planove. Naime, zbog nevremena smo arenu morali da ispraznimo za 25 minuta, zbog èega su ljudi pokisli, ali su bar svi bezbedno napustili koncert. Pre desetak dana, u Veneciji je na nastupu grupe „Pearl Jam“ poèeo pljusak sa grmljavinom i tornjevi sa ozvuèenjem su padali po ljudima. Da je neko, ne daj bo¾e, nastradao u areni zbog nevremena, ja ne bih mogao da ¾ivim sa tim. Iskreno se izvinjavamo svim posetiocima koji su na ki¹i èekali tri, èetiri sata i mi, kao glavni organizatori, moramo da preuzmemo punu odgovornost, iako parkinzi i saobraæaj nisu bili u na¹oj nadle¾nosti. Dogovor je bio da se posle koncerta na putevima postavi mnogo vi¹e policajaca i zaista ne znam za¹to taj dogovor nije ostvaren - zakljuèio je Bo¹koviæ.
Takoðe, bez obzira na to koliko su fanovi (bar veæina njih) razoèarani kratkim nastupom, èinjenica je da su „Pepersi“ i na prethodna dva koncerta, u Bilbaou i Nijmegenu, svirali izmeðu sat i petnaest i sat i dvadeset pet minuta.

Predviðena tri bisa
„Pepersi“ su u Inðiji otpevali samo 14 pesama: „Can’t Stop“, „Dani California“, „Scar Tissue“, „Charlie“, „Throw Away Your TV“, „Higher Ground“, „Snow“, „She’s Only 18“, „SOS“, „Ready Made“, „Don’t Forget Me“, „Californication“, „By the Way“, „Give It Away“.
Na set-listi se vidi da je trebalo da odsviraju jo¹ dve pesme - „Under the Bridge“ i „C’mon Girl“.

Meðusobne optu¾be policije i Je¹iæa za kolaps
Gradonaèelnik Inðije svu krivicu za kolaps svaljuje na policiju.
- Policija uop¹te ne barata pravim podacima. Na parkinzima je bilo taèno 18.600 vozila, a ne 7.000 kako su oni objavili. Nije taèno da su ulazi na parking bili neadekvatno izraðeni, takoðe, nije istina da parkinzi nisu bili osvetljeni, veæina jeste. Nije taèno da su radnici na parkinzima bili plaæeni samo do poèetka koncerta. Prvo, oni uop¹te nisu plaæeni, to su bili vojnici na civilnom slu¾enju vojnog roka, drugo, oni bi svoj posao odradili i posle koncerta da policija nije preuzela sve na sebe i naredila nam da radnike uklonimo sa parkinga. Kada smo predlo¾ili da se napravi kordon za pe¹ake i oni usmere pe¹aèkom zonom, policija ni to nije uèinila - ka¾e za „Blic“ Goran Je¹iæ, gradonaèelnik Inðije. Po njegovim reèima, da su „Pepersi“ svirali du¾e, da arena nije ispra¾njena zbog oluje, svi bi bili zadovoljni i prièalo bi se samo o koncertu.
- Na svim pres konferencijama smo govorili da æe trebati najmanje tri i po sata da se isprazne parkinzi, i kada je masa nagrnula iz arene, jednostavno vi¹e nije bilo moguæe kontrolisati 18.000 automobila. ©est meseci smo se pripremali za koncert, izgradili infrastrukturu, ali na vreme nismo mogli da utièemo, a sada nas svi kritikuju zbog kolapsa. Pa, valjda je najva¾nije da su se svi bezbedno vratili kuæi - rekao je Je¹iæ.
Sa druge strane, Stojadin Jovanoviæ, naèelnik Uprave saobraæajne policije u MUP-u Srbije, ka¾e za „Blic“ da nije taèno da je policija zabranila ljudima iz organizacije da uèestvuju u pra¾njenju parkinga i da im je naredila da idu kuæi, kako je izjavio Je¹iæ.
- Kako bismo mi to mogli da zabranimo. Oni koji bi trebalo da organizuju izlazak s parkinga su se sklonili od ki¹e. Ljudi su dali tolike pare, a onda su morali toliko da èekaju. Policija nije mogla da tera pe¹ake da idu po blatu - ka¾e Jovanoviæ.
Meðutim, isparkiravanje je trajalo gotovo pet sati. Na pitanje zbog èega nije bilo dovoljno policajaca koji bi regulisali saobraæaj, posebno na izlazima iz parkinga, Jovanoviæ ka¾e da su bila 62 policajca.
- Oni su bili maksimalno anga¾ovani da sve proðe bezbedno. S parkinga se prolazilo bez reda, a red na parkingu po planu nije bio u na¹oj nadle¾nosti - obja¹njava Jovanoviæ.
U saop¹tenju policijske uprave u Sremskoj Mitrovici u sredu je navedeno da se na parkingu nalazilo oko 7.000 vozila, a u juèera¹njem saop¹tenju MUP-a se navodi da je bilo oko 16.000 vozila. Jovanoviæ ka¾e da su to podaci organa lokalne samouprave koje je MUP samo preneo.
- Nije policija naplaæivala niti je brojala vozila. Zna se ko je naplaæivao parking i oni su dali podatak. Zbog èega se sada baca ljaga na policajce koji su tamo satima stajali na ki¹i i u blatu. Ako ste mislili da 7.000 i 16.000 vozila, ¹to je priznajem velika razlika, odu za sat vremena, to nije bilo realno. Na tom uskom parkingu je, prema planu organizatora, trebalo da bude 7.000 vozila. Meðutim, na okolnim njivama je bilo skoro polovina vozila - rekao je Jovanoviæ. Na konstataciju da nije moguæe da je na njivama bilo 8.000 vozila. Jovanoviæ ka¾e da jeste.
Zanimljivo je da je Goran Je¹iæ na svom sajtu odgovarajuæi na pitanje „Kada æete u Inðiji napraviti jo¹ neki festival“, rekao: „Vrlo je interesatno da se samo Beograðanima ne dopada organizacija i to ¹to moraju da èekaju u redu“, tako zakljuèiv¹i da su samo Beograðani bili besni zbog vi¹eèasovnog stajanja u koloni.
N.B.J. - A.N.
blic

aziraphale

#113
Quote from: Bred on 29-06-2007, 15:42:42
„Vrlo je interesatno da se samo Beograðanima ne dopada organizacija i to ¹to moraju da èekaju u redu“, tako zakljuèiv¹i da su samo Beograðani bili besni zbog vi¹eèasovnog stajanja u koloni.

verovatno zato sto beogradjani, za razliku od ljudi iz drugih gradova/sela/naseobina vidjaju malo vishe festivala i drugih slicnih "happeninga", pa umeju da razaznaju dobru od lose organizacije.

mada je covek totalno u pravu, panduracija je skroz zajebala stvar.

AVENDON

Ovi iz organizacije su grdno zeznuli stvar. Prvo su rekli da je koncert trajao krace zbog najavljene oluje, zatim da je zbog Johnove bolesti (to ga nije sprecilo da peva Abbin SOS?), ne mogu da se dogovore kako ce da nas lazu!

Pogledajte ovaj forum, da cujete ljude koji su bili u Udinama u Italiji samo dva dana posle Indjije.

http://www.rhcp.com.hr/forum/viewtopic.php?t=276&postdays=0&postorder=asc&start=105


Baby Jane

Koncert je krace trajao zbog nevremena koje se spremalo,kad su se vratili na bis hteli su da odsviraju jos tri pesme(izmedju ostalog i "UNDER THE BRIDGE") ali im je cak iz Kalifornije javljeno :`? :`? da se sprema veliko nevreme i da sto pre zavrse sa koncertom...a i nasi organizatori su hteli da sto pre sklone 100 000 ljudi od kise da u panici ne bi doslo do nemilih dogadjaja u vecim razmerama...a sto se kasnijeg zastoja u saobracaju tice,jos se ne zna ko je tu glavni krivac :hmm

tarantulica

Ne kapiram, u chemu je problem sa kishom?

Istopili bi se valjda...  :wall:

Baby Jane

Veruj mi ni ja ne kapiram :hmm al Ameri su to,nezna bica i obicna kisa moze itekako da im naudi :K :K :K...

Bred

#118
 :1  :wall: :siza: mis'im...

pig_am_am

pexualis ti treba da radis u kuriru ili press-u,svejedno... :K
odakle ti to sve? a dosta je logicno..