Serbonovi sinovi

Started by Korisnicko Ime, 27-01-2007, 15:11:39

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Al-Jasmina

Politika- uvek tamo gde joj nije mesto... :bljak:

Smrdo- bravo, u srz problema...  :pljes: :pljes: :pljes: :pljes:


Roben

ovo je bas politicka tema    O0

darusaz

Quote from: Darker on 29-01-2007, 00:49:12
Pazi, ja njegov blog nisam do¾iveo kao nekulturan, nego kao izuzetno ironièan... Izazvano time ¹to je prisustvovao takvoj PREDSTAVI...
A divac èisto zbog poreðenja...
Због таквих "иронија" крајње је време да и Република Србија усвоји одредбе кривичног закона којим ће се оштро санкционисати вређање достојанства Републике Србије и српског народа - по моделу чланова који постоје у К.З. Републике Турске. Дакле нема пљувања по цркви, по САНУ-у, нема скидања заставе са општине у тзв. "Прешевској долини", нема звиждања химни и свега осталог што многи припадници тзв. "грађанске опције" обожавају да раде. Е па када будемо имали прави закон, када ураде ићи ће на суд па онда или новчано или у затвор.

wolfeitzckie

 а жене да носе фереџе и да немају право на школовање , ''тзв.'' ''грађане'' на вешала и мозака на испашу.

Smrda

opet cete u vatru i u politiku...ajde nemojte...
rec je o nauci.

Roben

Quote from: smrda on 03-02-2007, 14:53:56
opet cete u vatru i u politiku...ajde nemojte...
rec je o nauci.
o kakvoj nauci  :`?
pa tekst je totalno politicki nesto nisi bas dobro razumela procitaj jos jedanput

lijepa bosanka

Василије Крестић (Ђале, 1932), историчар, професор Филозофског факултета Универзитета у Београду, изабран за дописног члана 1981, за редовног 1991.
Иначе је редован члан одељења историјских наука....

Делатност Одељења историјских наука       
   
Одељење покрива три научне дисциплине: историју, историју уметности и археологију. Има 12 историчара (9 редовних чланова и 4 дописна члана), 3 историчара уметности (2 редовна и 1 дописни) и 3 археолога (2 редовна и 1 дописни). Одељење има 4 члана ван радног састава и 14 иностраних чланова (из Италије, Грчке, Аустрије, САД, Француске, Турске, Холандије, Бугарске и Немачке).

Научне задатке Одељење остварује преко научних пројеката и посредством бројних одбора. Пројектима и одборима покривена су, безмало, сва раздобља и сви периоди и подручја на којем живе Срби. То је случај и са археологијом и са историјом уметности. Свима пројектима и одборима руководе чланови САНУ, а у одборе су укључени и многи научни радници са универзитета и из неколико института. Научне задатке Одељењe остварује и посредством међуодељењских одбора и путем индивидуалних пројеката.
На старању Одељења су три института (Историјски, Византолошки и Балканолошки) и два центра (у Нишу и Крагујевцу).

***
Мени је и ово сасвим довољно за оправдање академика,јер је сигурно био ометан у свом раду од стране поменутих у тексту Г.Марковића,Хрвата... постоји безброј доказа о њиховом угњетавању Срба,само што се увијк ћути о томе...И ако неко,ко вјероватно има ваљане доказе за то,каже тако нешто,он је овакав или онакав... Докле???  :hmm

Darker

Ne, apsolutno ima pravo da ka¾e sve ¹to je u skladu sa zakonom (srpskim, ne turskim ili azerbejd¾anskim, hahah), ALI NE NA TOM MESTU I U TO VREME! Ne zato ¹to je zabranjeno - jednostavno je neukusno i bljutavo... Glupo... Nepotrebno... Jbni OFFTOPIC!!!!A kad neko ide u off-mod treba da ga obri¹e i opomene da se vrati temi...
QuoteUkratko, taj govor se odnosio na njegov muèenièki ¾ivotni put koji je bio posut trnjem zbog njegove neuta¾ive ¾elje da se otkrije prava dimenzija srpskog stradanja od strane Hrvata. Dabome da su sve nedaæe dolazile ba¹ od te opake nacije koja je svim sredstvima poka¹avala da ga omete u njegovoj svetoj misiji. Zatim je usledilo nabrajanje hrvatski smicalica i trikova kojima je poku¹ano da Vasilijev rad nekako zaustavi a istina spreèi da izaðe na videlo.
Dakle on nije govorio o svom nauènom radu o recimo stradanju vekovnom srpskog ognji¹ta od hrvatskog maèa, veæ o njegovim problemima ¾ivotnim za koje su krivi samo i iskljuèivo Hrvati, uz nabrajanje...
KAPI© razliku? :smekerica:

lijepa bosanka

Izvinjavam se za  :OFF..
Slobodno obrisi poruku ako mislis da je off....ja mislim da nije....
Namjerno sam navela cime se bavi....kapis ti???
Niko nije naveo za sta je on dobio nagradu...i obrati paznju da poslednju recenicu dijela texta koji si citirao...
on kada primi nagradu ima pravo da se zahvali i kaze sta hoce....pa je rekao nesto o svom zivotu,a to je naveo i prepreke koje su mu se konstantno pojavljivale u njegovim istrazivanjima...
Izvini,ali moram da ti kazem da ne kapiras to kako je na prostorima gdje su hrvati dominantni,gdje vladaju,gdje im svaki uticajniji srbin smeta,jer nisi zivio u takvim okolnostima....ja jesam... :>

Masha

#54
Potpisujem sve Darkerove i popove postove tako da nema potreba da ponavljam. Mozda bi bilo dobro da neko dokaze da su Srbi stariji i od ameba i da vise ne polemisemo o tome ko je nastao od nas 
Rekla bih da preterana srbofilija nuzno povlaci neukus i primitivizam.

Darker

QuoteRekla bih da preterana srbofilija nuzno povlaci neukus i primitivizam.
Kao i srbofobija :wink: Problem je ¹to je veæini najèe¹æe muka od dugogodi¹njeg trovanja srbofilijom, pa onda odgovara srbofobijom, ¹to je podjednako lo¹e...
LB, plav'¹o, aj sad lagano proèitaj jo¹ jednom ¹ta sam napisao :cvet :cvet  :K :K :K
QuoteNe zato ¹to je zabranjeno - jednostavno je neukusno i bljutavo... Glupo... Nepotrebno... Jbni OFFTOPIC!!!!A kad neko ide u off-mod treba da ga obri¹e i opomene da se vrati temi...
elem, ako je i dalje nejasno, poku¹ao sam da ti pribli¾im na foruma¹ki jezik za¹to je Krestiæeva izjava izazavla toliki revolt kod GM-a... Zato ¹to je na tom mestu, u tom trenutku to bio off... Recimo tako...
Odu¹evljava¹ me :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Masha

Naravno, slazem se i u vezi sa srbofobijom, ali mi kod Krestica imamo slucaj srbofilije i to u poslednjem stadijumu. Evo sta je mnogo mudriji covek od mene rekao o istom problemu:

Ivo Andriæ, "Znakovi pored puta":

"Kad god sam i gde god sam naisao na ljude koji su pokazivali suvise razvijenu brigu za nacionalni ponos i opsti interes ili preteranu osetljivost za licnu cast i dostojanstvo, uvek sam, gotovo po pravilu, nailazio i na ogranicen um, nerazvijene sposobnosti, tvrdo srce i grubu, kratkovidu sebicnost."

Roben

Научне задатке Одељење остварује преко научних пројеката и посредством бројних одбора. Пројектима и одборима покривена су, безмало, сва раздобља и сви периоди и подручја на којем живе Срби.

Covek se bavi upravo ovim sto je LB navela za sta je verovatno i dabio nagradu pa je shodno s tim i komentarisao svoj muèenièki ¾ivotni put koji je bio posut trnjem zbog njegove neuta¾ive ¾elje da se otkrije prava dimenzija srpskog stradanja od strane Hrvata.
Sto za tu nagradu koju je on dobio nije  :OFF ,mozda jeste za nagradu koju je dobio Goran Markovic ali je on komentarisao svoju nagradu a ne Markovicevu.

Dabome da su sve nedaæe dolazile ba¹ od te opake nacije koja je svim sredstvima poka¹avala da ga omete u njegovoj svetoj misiji. Zatim je usledilo nabrajanje hrvatski smicalica i trikova kojima je poku¹ano da Vasilijev rad nekako zaustavi a istina spreèi da izaðe na videlo.
U to potpuno verujem a ako ste zaboravili Hrvati su napravili najveci ustaski logor za ubijanje Srba u Jasenovcu  :djavo

darusaz

Quote from: wolfeitzckie on 03-02-2007, 12:28:52
а жене да носе фереџе и да немају право на школовање , ''тзв.'' ''грађане'' на вешала и мозака на испашу.

Женама у Турској до скора фереџе нису ни биле дозвољене законом. Сада, ако је то ствар њиховог личног убеђења, смеју да их носе, али то носи консеквенце - забрањен приступ свим државним установама. У Турској као и у Србији је укинута смртна казна.

Жалосно је што већина људи, Турску посматра кроз призму епске поезије, а чињенично стање је да је Турска далеко испред и најразвијенијих општина у Србији, но добро ово већ прелази у OFF TOPIC.

Masha

#59
U Istanbulu sam bila vise puta i sto se zena tice, tacno je da ne nose sve zar i feredzu, ali da vecina nosi marame na glavi  - to je tacno. Kada tamo provedes vise vremena vidis da nije sve tako lepo, sjajano i bajno kao kada odes turisticki i vidis Aja Sofiju koja je, by the way, izgradjena za vreme Vizantijskog carstva. I ovo je off i izvinjavam se, ako treba da se brise go ahead!