[edit]Vlada formirana

Started by Bred, 29-01-2007, 10:48:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Vampire 666


dirigent

Ja cu da prespavam ovo vanredno stanje.

      Ako budu krenuli mitinzi vi me probudite odma` cu da dodjem.
     Na mitinge demokratskih stranaka cu rado otici , a na Tomine mitinge samo ako bas mora (on ionako uvek moze skupiti ).
     Ako nema mitinga onda nek bidne kako je , ako ne ocekujemo nista dobro, bar se necemo razocarati.
    Ja ne mrdam nikud odavde uglavnom.

Roben

Машо ти баш добро сабираш. Гласачи ДСС-а би пре са радикалима него с ДС-ом. СРС и ДСС сами имају већину без СПС-а. Коштуније није преговарао са радикалима само због притиска из иностранства. Колико ја видим у свим остолим државама бивше Југославије владају националисти, добро не баш у свим али нпр. у Хрватској је ХДЗ на власти. Што ХДЗ ником из ЕУ не смета него сарађују с њима и праве се луди. Да не причам да су у Босни сменили све легитимно изабране представнике Срба али зато против Силајџића немају ништа против. Е у томе је ствар ако су радикали победили нека владају а не да нам ови дебили из ЕУ и Америке одређују ко ће да формира владу. Од 2000-те године смо као демократска земља па што нам та Америка и Европска унија нису помагале него су нас стално условљавале. Кад смо изручили Слобу тражили су генерале, кад смо изручили генерале траже Младића, па докле бре више. Ми смо демократска земља а они нам узимају Косово па шта хоће више. Зато нека дођу радикали па кад ме је*у знам бар зашто

wolfeitzckie

 Браво за Робена, кренуо је да користи интерпункцијске знаке и то баш прија. Е сад, јесу националисти на власти у многим земљама, али ови (СРС) за разлику од данашњег ХДЗ-а нису ни 2 дана на власти, а већ најављују ванреднои стање (читај, диктатуру). Желе да пренебрегну демократску процедуру и тако избегну , тренутно једини легитимни демократски поступак, а то су нови избори. Прете нам непоштовањем закона кријући се иза наводне борбе за давно изгубљено Косово. А зна се како се зову они који газе основне постулате демократије е да би стекли што ширу, потенцијално неограничену власт. Не, није стока безрепа, већ АУТОКРАТЕ, ТИРАНИ, ДИКТАТОРИ итд ...

Masha

#139
Ja sam lepo sabrala i rekla sledece - radikali su posle izbora u januaru dobili 82 mandata, a stranke drugacijih orijentacija su dobile 99 ( sabarala mandate DS, G17+ i LDP-a). 82 je manje od 99 sto znaci da je zabluda odn. nije tacno da vecina ljudi u Srbiji glasa za radikale. Ja ovde govorim ne koliko je koja stranka dobila vec govorim o tome da svi koji su radikalno nastrojeni glasaju za jednu stranku, a svi koji imaju drugacije poglede glasaju na vise mesta. Radikali mogu reci da su dobili najveci broj mandata, ali ne i da ih vecina podrzava. Medju glasacima DSS-a ima onih koji ce, ukoliko do novih izbora dodje, opet glasati za DSS cak i da su vise nastrojeni radikalima nego DS jer da su hteli da glasaju za radikale vec bi to uradili, ali ima i onih koji vise nece glasati za DSS bas zbog ovoga sto bi u skupstini. Dakle, SRS se nece mnogo ovajditi od Kostunicinih glasaca, DSS ce sigurno izgubiti neki procenat, a taj neki procenat ce preci na neku stranku demokratske orijentacije. Ljudi koji prosli put nisu bili na izborima bi ovog puta sigurno izasli i verujem da ne bi glasali za nove 90e.

Vampire 666

ja samo cekam da prodje jos ovo par dana pa da krenem u mnogo ozbiljniju kampanju nego za januarske izbore...nema sale...ili normalan proevropski zivot ili radikalska inkvizicija...

Roben

Машо онда сабери гласове СРС-а и СПС-а.А не радикали сами а остало све сабираш како теби одговара. Наведи ми бар три разлога зашто ДСС убрајаш у демократски блок. ДС,ЛДП и Г17 могу само да плачу имају само 99 гласова без Коштунија га ду*ају

Darker

Skroz se sla¾em sa Robenom: ako sabira¹ radikale, raèunaj tu i SPS, a boga mi i DSS... E sad, sla¾em se i sa onim drugiom ¹to je rekao, a to je povodom HDZ-a, sa tom razlikom, ¹to je HDZ izvr¹io preobra¾aj, pa je sad slièniji DSS-u nekad nego radikalima, a kod nas DSS kreæe ka radikalima, a radikali ostaju radikalni kao i uvek... Dakle, umesto normalne evolucije od nacionalistièke stranke, sa velikim upori¹tem u narodu, ka proevropskoj i demokratskoj, kao HDZ, mi imamo obrnut proces... E zato je vandredno S***nje, zato su se ljudi upla¹ili i uspanièili...
Seæate se Dejana Mihajlova, pred predsednièke izbore, kad je hteo da uzj**e Tadiæa, tako ¹to je insinuirao, kako su DS-ovci odgovorni za smrt Ðinðiæa? epilog: neviðeni popu¹aj Mar¹iæanina, mada njemu sada fino, hasa milku u ©vjacarskoj...
Pla¹im se( u stvari, radujem se, ali dobro) da æe ovo biti jo¹ veæi DSS-ov popu¹aj... praktièno zavisi od DS-a, samo...

dirigent

Ne svidja mi se ideja polarizacije DS i SRS na dve razlicite Srbije . Srbija nije metafizicka kategorija u okviru koje se dogadja borba izmedju dobra i zla , vec zemlja razlicitih ljudi koji razmisljaju svojim stomacima.

   Ako nekom intelektualcu i akademcu pre odgovara politika DS no SRS to je u redu , ali nekom tamo jadnom radniku neke fabrike ili poljoprivredniku su mozda prijemciviji radikali i to treba postovati.
    Reci da je ova ili ona stranka losa je diskreditacija interesa njenih glasaca- tipa vi ne znate za koga glasate i sta su VAsi interesi ali (neki tamo) MI to znamo bolje od vas.(zvuci poznato ali iz neke druge price)
    Jedino sto treba da odredjuje politicki trenutak je (ne)odgovornost onih koji su na vlasti ili u ovom slucaju koji na vlast pretenduju.
     Propao je Sloba, propao je Vuk , propasce Kostunica , a jednog dana i TAdic i Nikolic ne zarad oltara pravednosti , casti ,demokratije ili autokratije , vec zarad interesa `nas` malih ljudi koji su ih birali.

Korisnicko Ime

Dogovor DS-DSS-G17 plus o vladi

Beograd -- Boris Tadiæ i Vojislav Ko¹tunica sastali se sinoæ oko 21.30 i postigli kompromisno re¹enje o formiranju vlade demokratskog bloka.

Kako saznaje B92, predsednik Srbije Boris Tadiæ biæe predsednik Saveta za nacionalnu bezbednost, koji koordini¹e sve slu¾be bezbednosti. Agencijom BIA rukovodiæe nestranaèka liènost, Dragan Joèiæ iz DSS-a æe ostati ministar policije, a Ministarstvo odbrane i agencija VBA æe pripasti Demokratskoj stranci. U toku je zavr¹ni sastanak trojice lidera, saznaje B92.

Kako saznaje B92, dva lidera postigla su sporazum u roku od dva sata, kada im se prikljuèio i lider G17 plus Mlaðan Dinkiæ.

Nakon toga su tri lidera sve do 4 ujutro usagla¹avala jo¹ neke detalje oko sastava buduæe vlade. Postignut je dogovor da se izabere i novi predsednik Skup¹tine.

Vojislav Ko¹tunica je jutros oko 10 sati u Skup¹tini sa Tomislavom Nikoliæem razgovarao o sazivanju sednice srpskog parlamenta.

Nastavak konstitutivne sednice Skup¹tine Srbije jo¹ nije zakazan, ali se oèekuje da to bude uèinjeno u ¹to kraæem roku, odnosno, odmah po¹to u parlament stigne Predlog zakon o ministarstvima.

Kako je za B92 nezvanièno reèeno u Skup¹tini Srbije, sednica æe najverovatnije biti zakazana danas. Da bi do kraja roka za izbor vlade bio izabran novi kabinet, sednica bi morala da poène najkasnije sutra, jer je Poslovnikom o radu predviðeno da od naèelne rasprave do rasprave o amandmanima na predlog zakona mora da protekne najmanje 24 sata.

Taj rok ne mora da bude ispo¹tovan samo u sluèaju da na Predlog zakona o ministarstvima nijedna stranka ne podnese amandmane, ¹to do sada nije bio sluèaj.

Rok za izbor vlade utorak uveèe, a ne ponedeljak


Rok za izbor nove Vlade Srbije istièe u utorak 15. maja uveèe u ponoæ, a ne dan ranije, kako je pominjano prethodnih dana, izjavio je agenciji Beta do¹kora¹nji predsednik Ustavnog suda Slobodan Vuèetiæ.

Ustav propisuje da se Narodna skup¹tina rapu¹ta ako u roku od 90 dana od dana konstituisanja ne izabere vladu.

Vuèetiæ je ukazao da se u rokove nikada ne ukljuèuje dan kada se ne¹to desi, pa rok teèe od 15. februara i od tog dana, ukljuèujuæi 15. februar izbroji se 90 dana, ¹to znaèi da je krajnji rok, 90. dan, 15. maj uveèe u ponoæ.

Do ponoæi vlada mora da se izabere, odnosno izglasa, a nije dovoljno da samo poène rasprava, kazao je Vuèetiæ.

Sporazum kao uzajamno ogranièavanje


Profesor FPN-a Zoran Stojiljkoviæ izjavio je za B92 da je dogovor DS-a i DSS-a bio oèekivan i da je njim uspostavljena ravnote¾a, odnosno uzajamno ogranièavanje dve vodeæe demokratske stranke.

"Oèito su ovi aran¾mani napravljeni tako da je bezbedonosni sistem ipak u krajnjoj instanci pod ingerencijama predsednika Srbije, ali da je u su¹tini kljuèni uticaj na ministarstvo policije saèuvao DSS. To je ne¹to ¹to je potencijalni i realni okvir Sporazuma izmeðu ove dve stranke. Ovo je ne¹to ¹to je postignuto kao dogovor, treba to kritièno reæi, ne samo voljom politièkih aktera, odnosno lidera dve demokratske stranke, veæ i pritiskom meðunarodne zajednice i ¹okirane demokratske javnosti", rekao je Stojiljkoviæ.

b92

lijepa bosanka

Jesam rekla da odustanete od pakovanja kofera....
Zar vam nije poznat ovaj scenario lizanja DSS-a i DS-a?! :bljak: :bljak: :bljak: :bljak:
Rekla bih kako se ovo u narodu ka¾e,ali sa zvjezdicama i kukicama nije to TO...

Ostajte ovdje...braæo mila...  :>

lycos

politicari su promaseni ! 3 meseca im nije dovoljno da se dogovore ko ce na kojoj stolici sedeti..!  odvratno ! ! !

mikele

#147
Tadiæ predlo¾io da Ko¹tunica bude premijer
(http://nono9.us)

Predsednik Srbije Boris Tadiæ uputio je Skup¹tini Srbije predlog da kandidat za predsednika Vlade Srbije bude Vojislav Ko¹tunica, saop¹teno je iz kabineta predsednika.

Tadiæ je u petak uveèe, saop¹tio da je postignut sporazum izmedju Demokratske stranke, koalicije Demokratska stranka Srbije - Nova Srbija i G17 plus o izboru nove vlade Srbije.

"Predsednik Tadiæ saop¹tava da je postignut dogovor da novi predsednik Narodne skup¹tine Srbije bude iz DS-a i da su poslanièke grupe DS, DSS-Nova Srbija i G17 plus uputile Predlog zakona o ministarstvima" Skup¹tini Srbije, navodi se u saop¹tenju.

Tadiæ je saop¹tio i da oèekuje da æe nova demokratska i proevropska Vlada Republike Srbije biti izabrana u zakonskom roku.

Radio-televizija Srbije je neposredno posle ovog saop¹tenja javila da je u Skup¹tini Srbije stigao predlog predsednika Tadiæa da Vojislav Ko¹tunica bude mandatar za sastav nove vlade.

U Skup¹tinu je stigao i predlog Zakona o ministarstvima, kao i zahtev za smenjivanje predsednika parlamenta Tomisalva Nikoliæa.

Zahtev za Nikoliæevo smenjivanje potpisali su poslanici Demokratske stranke, Demokratske stranke Srbije i G17 plus.

Ptrethodno je agenciji Beta u Srpskoj radikalnoj stranci reèeno da æe poslanici te stranke, po poslovniku o radu parlamenta, otvoriti raspravu o razlozima za smenjivanje Nikoliæa.

Predsednik Skup¹tine Srbije Tomislav Nikoliæ zakazao je za petak u 21.15 konusltacije sa ¹efovima svih poslanièkih grupa u parlamentu, saznaje Beta.

DS-u odbrana i finansije, DSS-u policija


U buduæoj Vladi Srbije Demokratska stranka (DS) preuzeæe odgovornost za 13 resora u vladi, predsednika Skupstine Srbije i koordinaciju svih slu¾bi bezbednosti, saznaje agencija Beta.

Predsednik Srbije i DS-a Boris Tadiæ koordiniraæe slu¾bama bezbednosti u okviru Saveta za nacionalnu bezbenost, kojim æe predsedavati.

U podeli resora, DS-u je pripalo mesto potpredsednika vlade zadu¾enog za evropske integracije, kao i resori finansija, odbrane, spoljnih poslova, pravde, poljoprivrede, telekominikacija i informatièkog dru¹tva, rada i socijalne politike, dr¾avne uprave i lokalne samouprave, za¹tite ¾ivotne sredine, kulture, dijaspore, kao i jedno ministrarstvo bez portfelja za sprovodjenje Nacionalnog investicionog plana.

Stranci G17 plus æe pripasti ministarstvo ekonomije, koje obuhvata i trgovinu i turizam, kao i ministarstva zdravlja, omladine i sporta i nauke.

Agencija Beta saznaje i da æe koaliciji Demokratske stranke Srbije i Nove Srbije æe pripasti, izmedju ostalih, resori unutra¹njih poslova, energetike i saobraæaj i gradjevine.

(agencije/MONDO)

lijepa bosanka

#148
Kakva je ovo ciganija!!!! Neèuveno!!! Gade mi se!!! :bljak: :bljak: :bljak:
Kako to da za samo dan-dva DSS totalno promjeni mi¹ljenje?! :hmm
Mislim da æe ovo uticati na poveæanje broja glasova i simpatija SRS!!! Bar su dostojanstveni!!! :pljes:

NIKOLIÆ: PODNEÆU OSTAVKU KADA 126 POSLANIKA BUDE TRA®ILO MOJU SMENU

Predsednik Skup¹tine Srbije Tomislav Nikoliæ najavio je da æe podneti ostavku na tu fukciju ako skup¹tinska veæina od 126 poslanika bude zatra¾ila njegovu smenu sa mesta prvog èoveka parlamenta.

Onog èasa kada budem imao dokaza da 126 poslanika u Narodnoj skup¹tini tra¾i da budem razre¹en, taj æu zahtev da uvrstim u dnevni red i, pre otvaranja rasprave, podneæu ostavku na funkciju predsednika Narodne skup¹tine”, izjavio je Nikoliæ.

On je podsetio da ga je za predsednika parlamenta izabrala skup¹tinska veæina i da bi ona trebalo da podnese zahtev za njegovo razre¹enje.

Nikoliæ je rekao da je jutros razgovarao s premijerom i liderom Demokratske stranke Srbije Vojislavom Ko¹tunicom, ukazav¹i da ga je predsednik vlade obavestio da je formirana vladajuæa veæina u Narodnoj skup¹tini i da æe predsednik Republike danas poveriti mandat za sastav vlade.

Obavestio sam ga (Ko¹tunicu) da u tom sluèaju za sutra sazivam sednicu Narodne skup¹tine, na kojoj æe moæi da budu doneti zakoni o vladi i o ministarstvima i da bude obavljen izbor vlade Srbije. Time bi se zavr¹ila konstitutivna sednica Narodne skup¹tine”, kazao je on.

Nikoliæ je rekao da sednica mo¾e da bude odr¾ana najranije 24 sata od momenta kada predsednik Skup¹tine po¹alje parlamentarnim strankama obave¹tenje o toj sednici.

Onog èasa kada dobijem od predsednika Republike zahtev za sazivanje sednice Narodne skup¹tine, od tog èasa, u roku od 24 sata, biæe sazvana sednica Narodne skup¹tine”, najavio je Nikoliæ. (RTS)


****

Nikoliæ: Evropa ucenjuje, Rusija poma¾e
11. maj 2007.


Tomislav Nikoliæ rekao je da bi izmeðu „Srbije kao EU kolonije ili dela Ruske federacije, glasao za drugu varijantu”. Predsednik Skup¹tine Srbije Tomislav Nikoliæ je upozorenja zvaniènika EU da njegov izbor za predsednika parlamenta za Beograd mo¾e biti „opasna odluka” ocenio kao „njihovu ¾elju da se me¹aju u unutra¹nje stvari na¹e dr¾ave, dok na ruske èestitke gleda kao na dokaz podr¹ke samostalnom, demokratskom odluèivanju”. Nikoliæ je kazao da postoji i skup¹tinska odluka da ¾elimo saradnju sa EU i da ona va¾i. „Bilo bi idealno da budemo i sa Rusijom i sa EU, ali ta dva saveza se mnogo razlikuju. EU samo ucenjuje, poni¾ava, otima teritoriju, dok Rusija poma¾e. Pa ja ne bih bio predsednik Skup¹tine da nam Rusija nije pomagala”, rekao je Nikoliæ, dodav¹i da to ne znaèi da se Rusija ume¹ala i uticala na taj izbor. „Mene ne bi interesovala ta funkcija da nas je Rusija pustila niz vodu, a reakcija na moj izbor pokazala je da Srbija uvek ima podr¹ku Rusije kad dela demokratski, patriotski, u skladu s Poveljom UN. Meni to treba, ja sam bio za to da u na¹em Ustavu pi¹e da smo privr¾eni evropskim tradicijama. Meðutim, ne onim iz vremena krsta¹kih ratova”, kazao je Nikoliæ. (Beta)

wolfeitzckie

Od srs-a je dostojanstveniji otirac za noge ispred skupstinkih vrata.