[edit]Vlada formirana

Started by Bred, 29-01-2007, 10:48:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

mikele

На какав смо је начин добили,боље да је нисмо ни добили :wall:
Слепци.
Они ће овако око сваке одлуке да се крљају,па ће у минут до 12 да се договоре :bljak:

pop

Prvo da vam svima chestitam izbor Vlade, i da okadim malo usput  :abso: :abso: :abso:
Mislim da je parlament bas onakav kakav nam je narod, sto u mnogim zemljama bas i nije slucaj jer treba elita da vodi zemlju, a ne mediokriteti. Ovako, ne cudi me sto je Grobar pre sat vremena rekao novim (starim) funkcionerima "IDIOTI" sa govornice. Ne sumnjam da bi vecina onih koji su glasali za njega isto to uradila kad bi se dokopala mikrofona.
Ne zelim u startu da budem negativan prema 'novim' vlastima, dacu im malo vremena, ali sam veeeliki pesimista povodom svega ovoga. Sad sam uporedjivao ekspozee premijera od pre skoro 4 godine i sada, i moram da priznam da je sve isto obecavao osim toga sto je pre obecavao da ce resiti sva neresena ubistva i zlocine, a sad je to nekako promrmljao u bradu. Valjda su ga obavestili da je  :police: Jocko opet na istom zadatku, pa ne sumnja u ishod.

Vampire 666

Iako imam blago pozitivan stav o ovoj vladi, mislim da "Jocko"-v reizbor na istu funkciju ogromna greska 
i da je on svakako najslabiji element nove vlade...

mikele

U novoj vladi 11 doktora nauka
(http://nono9.us)

U novoj vladi premijera Vojislava Ko¹tunica je 11 doktora nauka i èetiri magistra iz razlièitih oblasti, a svi ostali èlanovi kabineta imaju akademsko obrazovanje.

Proseèna starost èlanova nove vlade je 44,2 godine.

Najstariji èlanovi kabineta su premijer Ko¹tunica (63) i ministar vera Radomir Naumov (61), a najmladji èlan je ministar spoljnih poslova Vuk Jeremiæ (32).

Novi kabinet ima i èetirti ministarke - Sne¾anu Samard¾iæ-Markoviæ (omladina i sport), Anu Pe¹ikan (nauka), Milcu Èubrilo (dijaspora) i Aleksandru Smiljaniæ (telekomunikacije i informatièko dru¹tvo).

Najvi¹e ministara po profesiji su pravnici i ekonomisti, a ima i in¾enjera elektrotehnike i ma¹instva, po jedan doktor psihologije i medicinskih nauka, jedan fizièar, kao i po jedan doktor hemijskih nauka i poljoprivrede, politièkih nauka, ali i po jedan glumac, tehnolog, lekar i profesor knji¾evnosti.

Medju najmladjim ministrima je i Aleksandar Popoviæ (37), kome je ovo drugi mandat.

U prethodnom kabinetu, Popoviæ je bio ministar nauke i ekologije, a u novom æe voditi resor energetike.
I njegove kolege Zoran Lonèar, Dragan Joèiæ, Predrag Bubalo i Radomir Naumov takodje su bili èlanovi prethodne vlade.

Joèiæ je i u novoj, kao i u prethodnoj vladi ministar policije, dok je Lonèar umesto resora dr¾avne uprave i lokalne samouprave na upravljenje dobio resor prosvete.

Bubalo je bio ministar privrede, a u novoj vladi vodi resor trgovine i turizma

Naumov je, koji je bio na èelu resora energetike, u novom kabinetu je zadu¾en za ministarstvo vera.
U novoj vladi su i dva ministra iz prve demokratske vlade Zorana Djindjiæa od kojih je jedan biv¹i ministar finansija i sada¹nji potpredsednik vlade Bo¾idar Djeliæ, a drugi je biv¹i ministar trgovine i turizma Slobodan Milosavljeviæ, koji sada vodi resor poljoprivrede.

(Tanjug)

Bred

pope a koja i kakva vlada bi tebi odgovarala? pretpostavljam kombinacija ldpa i dsa?

Vampire 666

Quote from: Bred on 16-05-2007, 14:32:33
pope a koja i kakva vlada bi tebi odgovarala? pretpostavljam kombinacija ldpa i dsa?

...cisto teorijski gledano, takva vlada bi bila nesto najbolje sto moze da zadesi Srbiju, ili bolje je reci, najmanje lose...

Bred


pop

Pa kako iko da bude realni optimista da ce trio Jocic-Bulatovic-Mihajlov ista razresiti u ovoj zemlji?!  :wall:
Ima u dss-u solidnih kadrova (npr. Aca Popovic ili Vladeta Jankovic), ali dzaba im kad 'tvrdo krilo' sve odlucuje. Dokaz za to je da je prof. Jankovic bukvalno zavrsio na infuzijama posle dss-ove podrske Grobaru. Kao sto rekoh u nekom od prethodnih postova, dss nema jasnu politiku sta hoce, a ljudi koji glasaju za njih projektuju neke svoje stavove u njihovu amorfnu masu sa sloganom 'nismo kao radikali, a nismo ni kao ds'. Zato vise cenim radikale, ljudi kad glasaju za njih, znaju sta ce dobiti. Uporedite ekspozee koje je Kostunjavi podneo pred izbor prethodne Vlade i ove sad, i videcete umetnost kako covek za 45min. price apsolutno nista ne kaze. I ono sto je stavio kao prioritete prosli put - 1.Ocuvanje SCG 2.Zaposljavanje 3.Resavanje zlocina 4.Evropske integracije , nista nije ispunio. Ako hocete, mozemo stavku po stavku da raspravimo, i videcete da je za skoro 4 godine samo unazadio sve pomenuto.

Stizemo i do toga kakvu bih Vladu ja voleo da vidim na delu, a to je ona koja bi, bez obzira ko sedi u njoj, jednom za svagda otvorila perspektivu nasoj Srbiji kao jednoj zdravoj, ekonomski razvijenoj zemlji, u kojoj nisu ljudi bez skole i manira direktori televizija, u kojoj jedan grobar nije predsednik parlamenta (pa makar i na nekoliko dana) i koja ima pasosh takav da mozes bilo gde da odes, ali da pozelis da se vratis. I sve to dok sam jos mlad. Znam, zvuci kao Utopija, ali verujte, nije to toliko tesko.

Masha

Odr¾ana prva sednica nove vlade

Vlada Srbije odr¾ala je danas svoju prvu sednicu, kojom je predsedavao premijer Srbije Vojislav Ko¹tunica.
Na sednici novoizabrane Vlade donet je Zakljuèak kojim se daje ovla¹æenje Ministarstvu finansija da izvr¹ava rashode i izdatke za ministarstva i posebne organizacije koji poèinju sa radom, a obrazovani su Zakonom o ministarstvima.
Donev¹i re¹enja o prestanku du¾nosti dr¾avnih sekretara iz prethodnog saziva, Vlada je postavila Dejana Mihajlova za generalnog sekretara Vlade. Takoðe, odluèeno je da se i ubuduæe sednice Vlade odr¾avaju èetvrtkom sa poèetkom u 13 sati.
Prva sednica novoformirane vlade poèela je sa 15 minuta zaka¹njenja. Predsednik vlade Vojislav Ko¹tunica sedeo je u sredini stola, a sa njegove leve strane bili su potpredsednik Bo¾idar Ðeliæ i ministar finansija Mirko Cvetkoviæ. Sa desne strane bili su dosada¹nji generalni sekretar vlade Dejan Mihajlov i ministar unutra¹njih poslova Dragan Joèiæ.
Èlanovi Vlade Srbije iz Demokratske stranke danas su, neposredno pre sednice, polo¾ili cveæe na mesto gde je ubijen premijer Zoran Ðinðiæ.

izvor www.blic.co.yu

malena


lycos

Quote from: pop on 16-05-2007, 16:21:28
a to je ona koja bi, bez obzira ko sedi u njoj, jednom za svagda otvorila perspektivu nasoj Srbiji kao jednoj zdravoj, ekonomski razvijenoj zemlji, u kojoj nisu ljudi bez skole i manira direktori televizija... I sve to dok sam jos mlad.
xocemo li to ikada docekati?!... :(

mikele

Quote from: pop on 16-05-2007, 16:21:28
a to je ona koja bi, bez obzira ko sedi u njoj, jednom za svagda otvorila perspektivu nasoj Srbiji kao jednoj zdravoj, ekonomski razvijenoj zemlji, u kojoj nisu ljudi bez skole i manira direktori televizija... I sve to dok sam jos mlad.
Такве Владе,на жалост,неће бити у скорије време. :nonono:
И само хоћу још да нагласим да ни Влада у којој би учествовао ЛДП не би била ништа боља од ове,чак напротив.То је моје мишљење,а надам се да нећемо имати прилику да се у то уверимо.Јер искрено не волим ''екстремисте'' ни у једну страну.Надам се да ме разумете.

Maslacak

Quote from: pop on 16-05-2007, 16:21:28
i koja ima pasosh takav da mozes bilo gde da odes, ali da pozelis da se vratis.

:pljes: e ovo je sustina!

tarantulica


Bred

jao buahahahahahahahahaha extra! :siza: