[edit]Vlada formirana

Started by Bred, 29-01-2007, 10:48:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Darker

Je l' mo¾e neko, molim vas, da mi objasni dve stvari!?
1. ©ta znaèi ono D u DSS?
2. Koja je razlika izmeðu DSS-a i Radikala?

Hvala.

darusaz

Quote from: Darker on 08-05-2007, 13:31:05
Je l' mo¾e neko, molim vas, da mi objasni dve stvari!?
1. ©ta znaèi ono D u DSS?
2. Koja je razlika izmeðu DSS-a i Radikala?

Hvala.
1. Исто што и у називу "Демократске" странке Бориса Тадића. У начелу значи нешто, у пракси ништа. Празна реч је и код једних и код других. Демократија је умрла када су изворну праву Демократску странка, од чијих оснивача је у њој сада само Драгољуб Мићуновић, напустили остали истакнути оснивачи.
2. Разлика између СРС и ДСС јесте та што је
а. ДСС био на маргини политичког живота до државног удара 2000. год.
б. ДСС је настао када је једна групица оснивача ДС напустила исту, јер је ДС одступила од свог изворног програма (а писао га је ни мање ни више него Коста Чавошки!)
в. ДСС је за тзв. "европске интеграције".

wolfeitzckie

 ДСС је за 'тзв.' европске интеграције као што је демократија умрла (чуј) када су 'изворну праву' ДС напустили остали 'истакнути' оснивачи.

Girl

Nije mi niko odgovorio na pitanje, a stvarno me zanima. Inace, sta ima novo u 'pregovorima' o formiranju vlade? Cula sam - Nikolic predsednik skupstine...

Vampire 666

Quote from: Girl on 08-05-2007, 07:45:13
Je l' mozete da mi kazete, posto ja stvarno ne znam, kakvi ( ili koji ) mladi ljudi glasaju za DSS?

Ja takve ne poznajem...

willie the scot

valjda vam je jasno da ce posle ovoga vlada sigurno biti formirana.ovo kazem apsolutno bez ironije.

dirigent

Najbolja je bila Dinkiceva konstatacija ,

    ne mogu da verujem
  Borka Vucic predsedava
  Toma Nikolic se bira
  a demokretske stranke se svadjaju

  mi smo zemlja cuda

Vampire 666

Ono malo volje koje sam imao za ostajanje u Srbiji je isparilo...Da dobijem diplomu i bezim odavde da se nikad ne vratim...

darusaz

Можда до петка и буде име мандатара. Ја верујем да је Војислав Коштуница довољно свестан тренутка. Барем га Марко Јанковић толико добро зна, и он сматра да Коштуница мора да пружи руку сарадње Томи и Радикалима.

Добиће Србија стабилну Владу народног јединства на 4 године! А "демократе" нека све оду у ЕУ кад је тако воле.  :smekerica:

katarina

Quote from: Vampire 666 on 09-05-2007, 06:42:08
Ono malo volje koje sam imao za ostajanje u Srbiji je isparilo...Da dobijem diplomu i bezim odavde da se nikad ne vratim...

Vamp, ja to izgovorih na dan kad su ubili Djikija, pa ti vidi! Meni stvarno krenu suze kad pomislim da se posle 7 godina ovo desava! Kao da gledam pocetak devedesetih, kao da nikako da se izvucemo iz tog kruga...Sve moj do mojega...  :(

lijepa bosanka

Konaèno se ne¹to de¹ava!!
Èestitke novom predsjedniku NS!!! Logièno je da bude èovjek iz stranke koja je osvojila najvi¹e glasova na izborima!!!

Quote from: darusaz on 09-05-2007, 07:08:31
А "демократе" нека све оду у ЕУ кад је тако воле.  :smekerica:

:pljes: :pljes:

Sreæan put onima ¹to odlaze...
Ali znajte,nama gore biti ne mo¾e... :ohwell:

Korisnicko Ime

ovih dana slusam pesmu grupe "Dibidus"
zove se "di da begamo"

odlicno opisuje stanje u mojoj glavi

mozda se desi i da ostanemo
verovatno ce EU podici jedan veliki zid oko Srbije

Vampire 666

Na ulazu u Majdanpek, na tabli koja pokazuje ime grada, stoji dopisano: "ko poslednji izadje nek ugasi svetlo"...izgleda da dolaze dani kada ce to biti aktuelno za celu Srbiju...

Masha

U celoj prici oko izbora predsednika skupstine meni uopste ne smetaju radikali jer oni su legitimno imali svog kandidata, ali zato ovi iz DSS  :bljak:. I da, ne da moze, nego ce nam sigurno biti gore. Kako je Kostunica krenuo i Sloba ce biti mala beba.

willie the scot

nista to nije...kostunjavi lupio samar ds-u...bice sve u redu.da cika velja bonu... :K
a to za departure odavlen...putuj igumane...