[edit]Vlada formirana

Started by Bred, 29-01-2007, 10:48:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Roben

Највећи губитиник после свега је Тадић и ДС. Коштуније је доказао да је много бољи политичар од Тадића и извуко је максимум док је Тадић ишо из грешке у грешку и стлно слабио позицију ДС-а. Прва грешка Тадића је његов кандидат за премијера пре избора. Друга грешка је то што Томи није дао мандат за састављање нове владе. Тома би вратио мандат и онда Тадић да мандат Ђелићу. Ако Ђелић вратри мандат, онда да мандат Коштунију и обезбеди позицију да ДС уцењује Коштунија. Самим тим што није дао мандат Томи довео је себе и своју странку у подређени положај и дозволио да Коштуније истера своје. А радикали у целој овој причи нису важни они су само помогли Коштунију и имали су легитимно право да добију председника парламента.

Masha

Pa kad neko dobije potpredsednika vlade i 12 ministarstava ne mislim da je najveci gubitnik. Svakako bih bila srecnija da se Tadic izborio da Kostunica ne ostane premijer. Najveci gubitnik nisu ni radikali jer su bar na par dana imali predsednika skupstine. Po meni, i pored sacuvane premijerske fotelje, najvise gubi Kostunica sa svojom svitom. Bice jos izbora pa cemo videti ko je bolje tipovao  :wink:

Roben

До нових избора ће се многе ствари променити. А то највише министарства то је прича за малу децу свака влада се памти по премијеру а не по министрима

Darker

#168
Mislim da je tadic pametovao, ipak je dobio Bia-u... :wink:

wolfeitzckie

 Упс, не слажем се више са Д. Наставак сарадње са Хашким трибуналом (изручивање Младића тачније)је, не знам да ли се тога сећате, обећана из Тадићевог кабинета. Преговори се настављају чиме се формира нова влада, али на креду, на Тадићеву реч. Баш ме интересује како Тадић планира да одржи обећање уз исте људе у службама и муп-у. Ако сте мислили да је формирање владе било интересантно, чекајте да видите расплет. Ја предвиђам још 4 године замајавања грађана и ЕУ.

Masha

Pa ja prethodnu vise pamtim po Velji nego po Kostunici. Covek se potrudio da ostane upecatljiv  :K. Inace ako ova Vlada uradi nesto dobro Kostunica ce, kao njen premijer, samo dobiti plusice. Dakle, ako ova vlada uradi dobre stvari sigurno nece biti zbog Kostunicinih zasluga. On je svoje pokazao. Zato mi je i zao sto ce i dalje moci da se sepuri.

Roben

Машо прочитај своје постове нешто се не слажу један с другим. У првом нема везе што је Коштуније премијер а у другом ће добити плусиће ако влада ради добро, нешто ми ту не штима :nonono:
Са wolfeitzckie-ом се слажем од изручења Младића хагу нема ништа и Коштуније је ту остварио свој циљ

Bred

Quote from: Roben on 12-05-2007, 22:37:44
Машо прочитај своје постове нешто се не слажу један с другим. У првом нема везе што је Коштуније премијер а у другом ће добити плусиће ако влада ради добро, нешто ми ту не штима :nonono:

:V :hm :K

Masha

Robene, ja mislim da ti nepazljivo citas ili citias pazljivo, ali ne razumes. Dakle, zao mi je sto je Kostunica ostao u svojoj fotelji. Bila bih mnogo srecnija da je otisao u istoriju. Ti si rekao da se vlade pmate po premijerima. Posto je Kostunica kao premijer vec pokazao sta je imao, a nije mnogo pokazao, onda, ako ova vlada uradi nesto dobro za ovu zemlju onda ce i on, kao premijer, pobrati lovorike. E to me nervira. Nervira me da se kiti tudjim perjem. Jasno sad?

Roben

Quote from: masha on 12-05-2007, 21:38:43
Po meni, i pored sacuvane premijerske fotelje, najvise gubi Kostunica sa svojom svitom. Bice jos izbora pa cemo videti ko je bolje tipovao  :wink:
Quote from: masha on 12-05-2007, 22:29:56
Inace ako ova Vlada uradi nesto dobro Kostunica ce, kao njen premijer, samo dobiti plusice. Dakle, ako ova vlada uradi dobre stvari sigurno nece biti zbog Kostunicinih zasluga. On je svoje pokazao. Zato mi je i zao sto ce i dalje moci da se sepuri.
ако ово није противречно ја не знам шта јесте  :hmm

Masha

#175
Gubi ugled i dostojanstvo jer je u roku od tri dana uradio tri potpuno suprotne stvari - podrzao radikala, osnovao vladu sa strankama potpuno suprotne orijantacije i na kraju trazio smenu onoga koga je podrzao. Njegovo mesto sada ce mu samo pomoci da dobije jos neki poen sto ne znaci da ce mu svi njegovi glasaci oprostiti to sto nije prinicipijelan.
I da, izvlacis stvari iz konteksta.

Roben

Коштуница принцпијелан  :hmm
То нити је било, нити ће бити. Његови гласачи зато и гласају за њега. Оваква влада само штети ДС-у а не користи уопште. Тадић је тотално лоше играо игру и није се снашао

Masha

#177
Dobro, je l` bilo bolje da sam rekla ljigav, sebican, egosita, gleda svoje d*pe? Je l` ovako bolje zvuci? Ja sam mislia da je malo kulturnije reci kako sam rekla, ali dobro, sad sam bila jasna, nadam se. Ja nikada nisam ni glasala za njega ( sem 2000. jer izbor nisam ni imala) jer mislim ovo sto sam rekla, ali oni koji glasaju verovatno nisu toga svesni. Eto, mozda ce neki njegovi fanovi sad otvoriti bar jedno oko pa glasati za bilo koga drugog, jer, kao sto rece, Darker, mnogo je casnije.

Roben

Машо то је све политичка борба. Ако мислиш да су остали бољи грдно се вараш  :nonono: Тадић је направио грешке и платио је то тиме што је Коштуније премијер. Да је играо паметније добио би много више 

Vampire 666

Eto jos jednog otvorenog i sramotnog primera nedoslednosti SRS-a i pogotovo Tome Nikolica. Rekao je da ce podneti ostavku cim za to stigne zahtev potpisan od strane 126 poslanika. Naravno da to nije uradio. Kao i vise puta do sada daje bombasticne izjave, a zatim uradi kontra od toga i povuce se u misiju rupu dok se sve ne smiri...