Tragedija - nema Cece na Pinku!

Started by Masha, 02-02-2007, 01:33:09

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Roben

многи би и мене овде цензурисали  :plez :plez :plez
ја сам увек за право избора

Smrda

pa i ja sam...
slazem se sa tim...
ali poenta je sto nema dovoljno izbora...
jer ovde ima samo Ceca,Ceca...i sl...
li necu da odem ponovo na tu stranu...
trebalo bi da se drzimo sindroma "srpske majke"
odkale uopste to?
zbog njene muzike?
ili neceg drugog?
to je problem po mom misljenju...

Roben

она се врти само на Пинку и понекад на РТС-у а имаш још X канала које можеш гледати
зато ако вам се не свиђа промените канал

а да са Пинка је скинута  :plez :plez :plez

Smrda

hahahha...
ma da...a radio?
nista,a?
i nije problem sto se ona vrti..nego  sto se druge vrste muzike ne vrte...
ali ajde,to je tempo trzista,komercijale...i prodaje..kao sto rekoh,to ne bi trebalo da ima veze sa  sindromom "srpske majke"

Darker

Apsolutno se sla¾em sa Robenom da Witney ne treba ne slu¹ati samo zato ¹to je d¾anki... Kao ni Bala¹eviæa ¹to je èestitao Crnogorcima samostalnost, ni Æosiæa itd...
Ali poJenta je da Cecu ne treba slu¹ati zato ¹to je ¹und i zato ¹to ne zna da peva!
A zbog na¹e politièke situacije, pa i njenog milog pokojnog pileta, takav ¹und je dobio status mainstreama u Srbiji... I danas je stvarno najveæa u regionu... Ali nije se kvalitetom izborila za taj status, nego okolnostima i suprugom...
I nema potrebe vi¹e da bude na Pinku, to sad treba mladim nadama, ona je svoj status dobila i odr¾aæe nesumnjivo, ¹ta god prièali i makar je osudili na do¾ivotnu robiju;-)
I da, slu¹am i ja zapadnu muziku, ali TO ZA MENE NIKAKO NIJE NI MTV ni gorepomenuta vitni, britni itd... To je sve isto smeæe i to je Roben potpuno u pravu... Samo ¹to oni znaju da pevaju;-)

Dukica

#110
Ja ne znam o kojoj vi zpadnoj muzici pricate,al ajde...
Verovatno Bijons i ta ekipa,nemam pojma...
Ne slusam,niti gledam u TO!
Poenta je to da i ako slusam Panteru,ne trudim se
da licim na Phill Anselma.Ta muzika sa zapada je muzika
koja me ni malo ne navodi da pored toga sto je slusam
moram da vodim i takav nacin zivota.
Znaci,nisu svi metalci prljavi,sa masnim kosama i
u kariranim kosuljama i nitnama od koze.To nije
poenta muzike.Muziku slusas,a ne nosis!
A neko ko slusa Cecu,je upravo pomesao te dve stvari...
Zasto? Zato sto je njen fazon upravo to da ti nametne
i nacin razmisljanja.
I to sto slusam Panteru,me ne ogranicava da slusam i nesto drugo...
Al Cecu ne...

I nisam za cenzuru..Svasta nam je ispred nosa,pa
se ti batice bori za sebe i svoj izbor.

A to sto si rekao za Whitney,je upravo ovde i problem
jer su neki tako odreagovali na Cedu!
Jer ista greska se pravi ako se Ceda odbacuje zbog narkomanije
(koja ne znam ni da li posotoji) i odbija Sesa zbog iste te
gudre,kriminala i shunda. S tom razlikom sto je ona pustila
vise korenje u poroke...

Roben

мене је изиритирало то што си рекла да су људи који слушају Цецу заостала популација
покушао сам да ти објасним да свако има право избора мени се можда не свиђају панкери али ја никад нећу да кажем да су они наркомани или заостала популација то је њихово право како ће да се облаче шта ће да слушају
морате да схватите да је ово СРБИЈА и да ће народ увек више волети неку народну певачицу него неку певачицу која пева панк или рок
Даркер уопште се не слажем да је популарност стекла зато што се удала за Аркана она би била популарна и без њега, пошто сви тврдите да је телевизија крива за њену популарност како онда објашњавате то да је мега популарна у Хрватској где је нема ни на једној телевизији и чак је забрањују а сви знамо колико мрзе Аркана тамо
то се веома лако објашњава ово је људи Балкан и то је сасвим нормално
ако вам се не свиђа Цеца ОК, али немојте да говорите да су људи који воле Цецу заостала популација то је сврха свега оног што сам написао нисам имао намеру да је браним а неки су то тако протумачили

Alnus Glutinosa

nemojte da zamerite, ali moram da se nasmejem...

Quoteпевачицу која пева панк

:> :> :>

Masha

Ljudi koji Cecu kuju u zvezde verovatno za bolje i ne znaju. Sad da li je razlog tome zaostalost ili ne, necu komentarisati. Ok, posto je ovo Srbija i vise se slusa narodna muzika, kako se tu Ceca uklapa?

Roben

#114
Quote from: masha on 21-02-2007, 15:32:58
Ljudi koji Cecu kuju u zvezde verovatno za bolje i ne znaju. Sad da li je razlog tome zaostalost ili ne, necu komentarisati. Ok, posto je ovo Srbija i vise se slusa narodna muzika, kako se tu Ceca uklapa?
па не знам коју врсту музике би ти желела да она пева
Quote from: Alnus Glutinosa on 21-02-2007, 15:16:06
nemojte da zamerite, ali moram da se nasmejem...

Quoteпевачицу која пева панк

:> :> :>

ја ту врсту музике не слушам ако сам нешто лупио можете се сви смејати мени свеједно

а и видим да вас суштина моје приче не занима

Vampire 666

ljudi koji slusaju cecu jesu KULTUROLOSKI zaostali...svaka obrazovana osoba moze da razluchishta je kich i shund bilo u srbiji bilo globalno...sad ce neko reci da je sve pitanje ukusa...pa i jeste, ali nije pitanje ukusa da li ti se svidja ceca ili betoven, to je pitanje opste kulture...pitanje ukusa bi bilo mocart ili luis armstrong npr...i da ponovim ono shto je vec recheno ali se opet brka...ceca NIJE narodna muzika vec TORBOFOLK...srpska(mada je odvec velika generalizacija) narodna muzika je nesto sasvim drugachije...to treba razlichiti, zato shto je ponizavajuce neke UMETNIKE koji stvaraju NARODNU muziku trpati u isti kosh sa jednom cecom...

Masha

Robene, ja rekoh sledece osobe koje Cecu kuju u zvezde za bolje ne znaju .A sto se mene tice najbolje bi bilo da ne peva nista. Ja stvarno pokusavam da shatim ponetu tvoje price i ako se ne varam ona se sastoji u tome da tebi smeta to sto se za ljude koji je slusaju ovde govori da su zaostali. Mozda nisu mentalno, ali svakako drugacije jesu jer ako u 21. veku neko ne zna nista drugo sem Cecinih pesama moze se reci da je neprosvecen i neobrazovan. Ako pri tom dodamo i to da ona ni to sto radi, ne radi dobro i to sto je ona moralna 0 onda to, da su ljudi koji je kuju u zvezde, pije vodu.

Roben

Ok, posto je ovo Srbija i vise se slusa narodna muzika, kako se tu Ceca uklapa?
ја сам покушао да одговорим на ово а ти стављаш
Robene, ja rekoh sledece osobe koje Cecu kuju u zvezde za bolje ne znaju .
изгледа да се не контамо  :hmm

Пошто је Бред давно престао да вам одговара и пустио вас, има своје мишљење о њој које се не поклапа с мојим, а кога занима ако није од почетка пратио тему нека погледа и ја ћу да се повучем јер видим да је ово борба са ветрењачама и видим да уопште нећете да гледате суштину моје приче него само вртите неку своју верзију част појединцима који су покушали то мало озбиљније да сагледају
То да ли је неко непросветљен или необразован не одређује се по томе коју музику слуша него по томе колику ширину у гледању на свет има и ширина тема у којима може да учествује.
Ти људи који обожавају неког па тај неко био и Цеца или Павароти они немају никакву ширину и то је по мени врста болести.Да не причам да је то обожавање код нас много мање заступљено него у свету.
И на крају ја више о овој теми нећу говорити јер видим да нема сврхе  :nonono:



Masha

Da sam ostala bez argumenata, i ja bih se povukla sa teme  :wink: Dakle, ako treba gajiti narodnu muziku, Ceci tu mesta nema.

Darker

Ok, ako se ne razumemo, ajde da pro¹irimo temu, dakle ne zbog off-a nego zbog razumevanja... Te¹ko mi je da vodim ovu temu, jer se razvila diskusija o zaostalosti slu¹alaca turbo-folka, a okosnica teme je da je Ceca zbog navodnog stavljanja Mitroviæa na spisak za odstrel, proterana sa televizije koja je glavna i odgovorna za njeno uzdizanje u nebesa...
Roben, Ceca je jedno vreme bila popularna kao Mira ©koriæ, a onda se udala za Arkana... Danas je Srpska majka, a jadna Mira mora da snima spotove sa decom: Mi volimo Miru ©koriæ! Srpska majka nije zbog pesama, da se ne la¾emo, nego upravo zbog Arkana... A jasno je da je Balkan plodna podloga za razvoj takvih klica...

E sad, izuzetno se zaèudim kad skapiram nekog te¹kog ¹trebera koji obo¾ava Cecu i zaklinje se u nju... Ili inteligentnu osobu. A znam i takve... To je kao kad vidim istu takvu osobu koja je radikal...
E to je zbog formiranih stereotipa i predrasuda... A svako mora da se bori sa svojim predrasudama, da bi mogao da gotivi nekog mnogo razlièitog od sebe... Pa mo¾da skapira da i niste toliko razlièiti...