Tadiæ o planu Ahtisarija: Nezavisnost moguæa

Started by Roben, 02-02-2007, 15:21:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dirigent

Treba igrati na kartu ekonomske nezavisnosti Kosova od Beograda u zamenu za ocuvanje granica. To je prica prijemciva za svet buduci da je njima free market osnova demokratije mnog vise nego neka nacionalna i ljudska prava (iako se uvek doduse pozivaju na to kao primarno).
Da mogu da dizu kredite i zaduzuju se ko bilo koja drzava kod medjunarodnih fondova i vode svoju politiku (koja povlaci iskljucivo njihovu odgovornost pred istim institucijama), a sve ostalo da bude pod nasim ingerencijama i da dole ne ulazemo ni marjasa , osim kao pomoc Srbima  ako ovi budu rasipali.

Bred

ma nece Albanci ni to, s njima se jednostavno ne moze ni razgovarati ni dogovarati...
Quote from: Darker on 09-06-2007, 16:30:33
I ceo svet, ¹to je mnogo va¾nije;-)
Da, i zato treba da taj isti svet ima argumentaciju-evo vidite i ovi LDPovci su Srbi[bar na papiru] i oni misle da su Srbi krivi za sve?
Kakva ti je to logika D?

Girl

Ima Balasevic pesmu 'Krivi smo mi'... LDP hoce da preuzme odgovornost celog naroda ( iako nisu SVI ( bili ) genocidni ), da priznamo sta 'smo' uradili i konacno krenemo dalje. Sta ti je tu nelogicno?

Bred

Aha, a ko su oni da preuzimaju odgovornost za bilo koga sa 5% glasova?
nevermind, skrecemo time u offtopik.

elem:

Protiæ: Arogantan stav lo¹
Izvor: Beta
Beograd -- Milan St. Protiæ ka¾e da æe se "arogantan stav" Srbije prema SAD zbog zalaganja za nezavisno Kosovo lo¹e zavr¹iti po Srbiju.

Biv¹i ambasador Srbije i Crne Gore u Va¹ingtonu Milan St. Protiæ ocenio je da æe se "arogantan stav" Vlade Srbije prema SAD zbog zagovaranja nezavisnog Kosova "lo¹e zavr¹iti" po Srbiju i da o¹tre reakcije iz Vlade na izjave predsednika SAD D¾ord¾a Bu¹a Srbiji ni¹ta dobro ne mogu doneti.

"Srbija je, zahvaljujuæi Ko¹tunièinoj kratkovidoj politici, prepustila sudbinu Kosova u ruke Rusije. Veoma je lo¹e to ¹to je Srbija sebe dovela u situaciju da zavisi od toga da li æe se Rusija dogovoriti sa SAD i EU, pogotovo kada se zna da je veæ nekoliko puta u istoriji zbog takvih aran¾mana ostala kratkih rukava", ocenio je Protiæ.

"Sukobi sa SAD nikada nisu dobri i treba uvek te¾iti dobrim odnosima s tom moænom zemljom", ka¾e Protiæ za Graðanski list.

b92
---
ne, jos treba da im se sagnemo.......... :wall:

Girl

Samo jos ovo da dodam - kod nas je skoro uvek manjina bila u pravu. Sad je samo ova vecina podivljala i hoce da ugusi na bilo koji nacin i ovaj mali broj razumnih.

Darker

Ma ja mislim da je najbolje Ko¹tunjavog sa sve Palmom i Betovenom da pustimo da re¹e pitanje Kosova...
A meni jedno logièno pitanje, na koje svi izbegavaju odgovor, a samo se nameæe: dakle, ok, Kosovo je srce Srbije... I biæe jo¹ to godina, Ameri popu¹ili, sve je extra... A ©iptari se i dalje kote (da ne nastavljam Èorbin stih)...
Radikali i Ko¹tunjavi ba¹ zapeli, pa hoæe ©iptare u Srbiji?
E recimo, ja neæu;-)
a poenta je u tome ¹to mislim, da ih ONI HOÆE JO© MANJE...
A vreme hladnjaèa je pro¹lo;-)

Bred

Srecom pa se ti i ostali Cedonisti ne pitate :plez :K

dirigent

Darkeru , i da hoces da imas drzavu bez siptara doci ce ti sutra kinezi , tako ce biti hteli ili ne , pa sad ako su ovi ili oni , ne znaci da moramo da parcamo drzavu kako koja kurta i murta dodje i ode.
     Da je Amerika tako radila sada bi imali ne 50 nego 500 drzavica...

Al-Jasmina


Bred

Quote from: dirigent on 13-06-2007, 21:09:20
Darkeru , i da hoces da imas drzavu bez siptara doci ce ti sutra kinezi , tako ce biti hteli ili ne , pa sad ako su ovi ili oni , ne znaci da moramo da parcamo drzavu kako koja kurta i murta dodje i ode.
     Da je Amerika tako radila sada bi imali ne 50 nego 500 drzavica...
:pljes: :pljes: :pljes:

Darker

Quote from: dirigent on 13-06-2007, 21:09:20
Darkeru , i da hoces da imas drzavu bez siptara doci ce ti sutra kinezi , tako ce biti hteli ili ne , pa sad ako su ovi ili oni , ne znaci da moramo da parcamo drzavu kako koja kurta i murta dodje i ode.
     Da je Amerika tako radila sada bi imali ne 50 nego 500 drzavica...
Americi je to jeftina radna snaga :wink:
Nama je to gomilanje socijalno ugro¾enog stanovni¹tva...
Ameri to rade planski, a kod nas to Kinezi rade planski...
ne me¹ajte babe i ¾abe...

Da neæu ¹iptare u srbiji ne govorim ja, govre radikali+ ko¹tunjavi, tj njihovi glasaèi;-)
Meni ne smetaju, samo ako tako isplaniramo;-)

wolfeitzckie

O ekonomskim potencijalima Kosova
16. jun 2007. | 15:23 | Izvor: B92 
Beograd -- B92 istra¾uje koji su ekonomski potencijali Kosova, a koliku cenu Srbija plaæa na ime otplate dugova pokrajine.


Svi se sla¾u da je najveæi ekonomski potencija Kosova energetika. U EPS-u ka¾u da zaliha uglja ima oko 14 milijardi tona. Time se mo¾e proizvesti pet puta vi¹e struje neko sada na Kosovu, a to je dovoljno za 170 godina.

Na Kosovu radi 540 preduzeæa, od kojih je 120 "Kosovo trust" agencija prodala, uprkos protivljenju srpskih vlasti. O tome je za emisiju "B92 istra¾uje" govorio Nenad Popoviæ, ¹ef ekonomskog tima za Kosovo.

"Ceo model privatizacije koji se sprovodi na Kosovu i Metohiji je nazakonit jer UNMIK, kao privremeni organ, nije imao pravo da vr¹i trajnu promenu vlasni¹tva. Takoðe je nelegitiman, i on je o¹tetio one koji su ulagali na Kosovu, a to su uglavnom bila preduzeæa sa teritorije centralne Srbije i Vojvodine", rekao je Popoviæ.

Sa tim se ne sla¾e Isa Mustafa, savetnik predsednika Kosova za ekonomiju. "Mislim da Srbija uop¹te nije o¹teæena, tu smo mi bili o¹teæeni. Ostalo je da se kasnije, preko meðunarodnih institucija, re¹ava taj problem. Mi smo privatizovali na¹a preduzeæa", smatra Mustafa.

Podsetimo, poreski obveznici Srbije, dakle svi graðani, svakoga dana otplaæuju 100.000 dolara kosovskog duga. Ukupan dug Kosova je je skoro dve milijarde dolara, a do sada je Srbija otplatila 130 miliona.

Poljoprivreda je takoðe jedan od velikih potencijala za privredni rast Kosova. Meðutim, struènjaci ka¾u da do sada nisu iskori¹æeni ti resursi jer je skoro 70 odsto stanovni¹tva bez posla, a  najveæim delom se ¾ivi od sive ekonomije.


dirigent

Darkeru, postoji jedna diskrepanca u tvojim promisljanjima - s jedne strane pozivas se na ultranacionalisticki stav nema da bidne siptara u Srbiji , a s druge strane zbilja `globalnog sela` svi idu svuda - Ubi bene ibi patria (gde mi je dobro tu mi je dom).
    Pri tom je presudno sto na ovo drugo ne samo mi , nego niko zivi u svetu ne moze vise uticati. Ne bi Ameri uvozili jeftinu radnu snagu da ne moraju. To sto ti kazes `planski` to je zlehuda nuznost od koje ni oni ne mogu pobeci.       
        A sto se tice toga da bi imali gomilu socijalnih slucajeva dole , potpuno se slazem da bi Srbija morala na neki nacin da zastiti svoj budzet od onih koji ne izmiruju poreze , ne placaju struju i sl.
        Ali od Kosova ne treba odustajati u svakom slucaju. Ako hoce drzavu neka Albanci dokazuju da su ozbiljan evropski narod , mozda ce ih neko ozbiljno shvatiti...

tarantulica

Zashto bi dokazivali da su ozbiljan evropski narod kad i ovako dobijaju ono shto hoce?  :wall:

Darker

Quote from: dirigent on 16-06-2007, 19:51:58
Darkeru, postoji jedna diskrepanca u tvojim promisljanjima - s jedne strane pozivas se na ultranacionalisticki stav nema da bidne siptara u Srbiji , a s druge strane zbilja `globalnog sela` svi idu svuda - Ubi bene ibi patria (gde mi je dobro tu mi je dom).
    Pri tom je presudno sto na ovo drugo ne samo mi , nego niko zivi u svetu ne moze vise uticati. Ne bi Ameri uvozili jeftinu radnu snagu da ne moraju. To sto ti kazes `planski` to je zlehuda nuznost od koje ni oni ne mogu pobeci.       
        A sto se tice toga da bi imali gomilu socijalnih slucajeva dole , potpuno se slazem da bi Srbija morala na neki nacin da zastiti svoj budzet od onih koji ne izmiruju poreze , ne placaju struju i sl.
        Ali od Kosova ne treba odustajati u svakom slucaju. Ako hoce drzavu neka Albanci dokazuju da su ozbiljan evropski narod , mozda ce ih neko ozbiljno shvatiti...
Mo¾e uticati;-)
Kao ¹to Francuzi sada poèinju da utièu;-)
Kao Nemci;-)
Kao Ameri prema Mexikancima recimo...
Zao¹travanjem imigrantske politike;-)
ali ©iptari nisu imigranti, MI SMO DOLE IMIGRANTI  i to je surova realnost, kojoj smo sami kumovali... je l' nas bio neko po u¹ima da prodajemo kuæe dole i da ovde za te pare kupujemo dve?
A sad se takvi najvi¹e bune... Uz povike: kosovo je Srbija...
Meni ne smetaju ©iptari. meni smetaju nedobronamerni stanovnici neke zemlje. Postoje naèini da se to re¹i, ali je nama na ¾alost ostao samo jedan...
prihvatam da mo¾da gre¹im, ali dajte mi argumentovano odgovor na pitanje, ©TA AKO KOSOVO OSTANE SRCE SRBIJE?