AMFETAMIN (SPEED), Pomoc u ucenju?

Started by milenko, 03-02-2007, 01:23:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

milenko

Ne spavam, Ne jedem, SAMO UCIM i dobijam desetke, Pamcenje, Interpretacija,Vokabular...  Interesuje me samo sta lose moze da me snadje, mislim da ce neko ko se dobro razume u hemiju ( farmaciju) da mi to lepo objasni, kako bih skapirao da li je bolje da poboljsam prosek i zavrsim fax u roku ili da se vratim redovnom ucenju bez stimulansa. :help:

stef

 Da ti ne bi pricao farmakolosko dejstvo , ispricacu ti da ce dejstvo postepeno da slabi, izazvace ti  jaku zavisnost, depresiju, kaforiju, halucinacije, samoubilacke ideje,anoreksiju, Parkinsonizam...Moj savet je da odmah prestanes da uzimas to jako je opasno!!!Pomoglo bi ti mnogo da se obratis  lekaru ili da odes u neku specijalnu ustanovu (Palmoticeva ili Drajzerova) cisto da  lakse ostavis...ne znam koliko dugo to uzimas...Ili ako hoces mogu ti poslati na pm broj nekog privatnog savetnika.

Masha

#2
Za pocetak apelujem na modove da u naslovu teme izmene I u E, ipak smo mi na forumu farmaceutskog fakulteta. Ja sam ti poslala pm pa procitaj, a vidim da ti je i stef ostavio objasnjenje kao i par dobrih saveta. Ako tako nastavis desetke mozes da okacis macku o rep jer od njih nikakvu vajdu neces imati. Pozz

milenko

 :) :)Mislim da ste me pogresno shvatili, i Pozurili sa dijagnostikom, nisu farmaceuti tu da daju dijagnoze i savetuju to rade lekari... Inace Temu sam napisao u ime svih ljudi koji tako misle,cije sm price slusao, a ne u svoje licno ime, ja sam takav nacin ucenja probao tek pre par dana i bas zbog nejasnoca u vezi sa dejstvom i efektima hteo sam samo da mi se objasni da li pomaze pri ucenju i kako? Uostalom Pogledajte naslov teme! 

Smrda

#4
ma nije te niko pogresno shvatio...samo speed tesko da je pomoc,inace bismo ga svi kupovali.... :>
tako je kako je...
takva pomoc u ucenju dovodi do svega sto stef opisa..
no,svako bira svoje...
www.recovery.org.uk/druginfo/amphet.html
www.drugaware.com.au/pages/speed.asp
www.drug-help.net/amphetamines.htm
eto nekih linkova...

Wolf

Ma ne trebaju ti nikakvi "pomocnici".
Sedi, udahni duboko i strebaj :wink:

lycos

guarana tablete.. red bull..energetska pica uglavnom..

Masha

Milenko, ti uposte u svom prvom postu nisi rekao koliko dugo to uzimas. S druge strane, farmaceuti o leku i njegovom delovanju, mogu da te posavetuju mnogo bolje nego lekari. Mnogo je bolje po tebe sto to ne uzimas dugo, ali sve sto smo ti mi napisali ili rekli ceka tebe i svakog ko sa tim nastavi, a ti si to i zeleo da saznas. I nemoj da mislis da smo mi tebe hteli da uputimo na lecenje, stef ti je to pomenuo ne znajuci koliko dugo to konzumiras - sto duze , teze je da sam ostavis i onda ti u pomoc pristupe lekari. Nemoj da se ljutis, zaista niko nije hteo da te uvredi.  :cvet

_d.0.t_

eee milenko, milenko.... crni milenko
predlazhem acutil fosforo ili ginko [imash ih u svakoj apoteci] za poboljshanje koncentracije, ali spid ne.
mozhda brzhe stignesh do diplome, ali u najmanju ruku ostajesh bez zuba, pa ti vidi...  :K

cvjetic

i acutil fosforo i ginko nisu dobri takodje...ja imam druga koji je osjetio simptome zavisnosti posle acutila...covjek je bio pogubljen,nije mogao da spava,tresao se...nista to ne valja,i ne treba to koristiti... :nene:

lycos

off-speed_ucim danju ucim nocu..

bolje je bez toga svakako

zabica

meni je i kafa dovoljna, ove stvari ni u ludilu, bas kao sto kaze cvjetic navuces se i sta onda... :`?
guarana i nema nekog efekta, barem na mene tako da ni nju ne uzimam, a tek su ta energetska pica zlo! bolje litar vina nego casa guarane  :lol:

Masha

Vala dobro zboris zabice, sta je 2 dl prema litru!  :wink:

vladimir

Quote from: cvjetic on 03-02-2007, 22:55:05
i acutil fosforo i ginko nisu dobri takodje...ja imam druga koji je osjetio simptome zavisnosti posle acutila...covjek je bio pogubljen,nije mogao da spava,tresao se...nista to ne valja,i ne treba to koristiti... :nene:

Zavisi od slucaja do slucaja, ali je generalno to sve placebo.Acutil Fosfor su samo aminokiseline koje ni na koji nacin ne mogu da ti na taj nacin izazovu zavisnost. :wink:
Preparati Ginka mogu da se koriste, ali se nakon nekog vremena mora praviti pauza u koriscenju da bi se organizam iscistio od produkata koji zaostaju nakon ekstrakcije (jedino Tanakan ima takav nacin proizvodnje da moze da se koristi bez pravljenja pauze).
Kao diplomirani farmaceut i zdravstveni radnik, savetujem ljude kojima pada na pamet uzimanje amfetaminskih preparata radi poboljsanja koncentracije da NIKAKO NE UZIMAJU AMFETAMINE NI U KOJU SVRHU!!!
Steta je u ovom slucaju mnogo veca od koristi... :wink:

Ajvi

Quote from: cvjetic on 03-02-2007, 22:55:05
i acutil fosforo i ginko nisu dobri takodje...ja imam druga koji je osjetio simptome zavisnosti posle acutila...covjek je bio pogubljen,nije mogao da spava,tresao se...nista to ne valja,i ne treba to koristiti... :nene:
Ja sam bila prisutna kad su neki ljudi pitali prof. Miroslava sa farmakologije za acutil fosforo, on je pregledao detaljno papiric koji je prilozen i rekao "ako ne pomogne, nece ni da skodi" ili nesto slicno.. Ali cemu to? Ako je stvar placeba, onda smirite bubice i zagrejte stolicu..
I ja sam, kao i mnogi drugi na ovom fakultetu, postala kofeinoman.. Sto nije pohvalno.. Ali ako mi je za utehu, retko kad mi se pije kafa kad nije ispitni rok..  :K
I sto je uopste aktuelna ova tema sad, u ispitnom roku??  :F