AMFETAMIN (SPEED), Pomoc u ucenju?

Started by milenko, 03-02-2007, 01:23:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

vladimir

Quote from: Ajvi on 12-02-2007, 14:06:18
I sto je uopste aktuelna ova tema sad, u ispitnom roku??  :F

Cisto ako nekom padne na pamet da koristi amfetamine da bi sto bolje prosao u istom. :wink:
Tema je dovoljno aktuelna i van ispitnog roka i u toku roka, tako da... :happy:

zabica

kad si student farmacije, cini mi e, ova   tema je uvek aktuelna  :lol:

Ajvi

Quote from: vladimir on 12-02-2007, 15:00:53
Quote from: Ajvi on 12-02-2007, 14:06:18
I sto je uopste aktuelna ova tema sad, u ispitnom roku??  :F

Cisto ako nekom padne na pamet da koristi amfetamine da bi sto bolje prosao u istom. :wink:
Tema je dovoljno aktuelna i van ispitnog roka i u toku roka, tako da... :happy:
Quote from: zabica on 13-02-2007, 07:54:03
kad si student farmacije, cini mi e, ova   tema je uvek aktuelna  :lol:

Znam, znam.. To sam i htela da kazem, svi se nesto sete tih stvarcica i pomagala, oko ispitnog roka..  :batina 
A tema je odlicna, to ne sporim..

vladimir

Ja znam neke kojima to ne izlazi iz glave ni kad nema ispitnog roka. :K
Na¾alost... :bljak:

Ajvi

Da, na zalost, i tu si u pravu..  a005  to je tuzno..

Enea

 :ball2:

kada vise nisam znala kako i sta da radim sa far.h...posto sam sve lepo naucila i razumela,a obarali me...uzela sam ginko,tablete..e od njih sam prvo izgubila apetit,potom sam imala nevidjeni tremor..da mi je koncentracija bila bolja,pa i nije..krajnji ishod-krvarenje zeluca,agbaba me oborila.

onda sam uzela akutilfosforo,koncentracija super,spavala po 4 sata dnevno,i vrlo odmorna se budila i ucila po 12h..
pozitivna strana je sto ti je glava vrlo cista...depresiji ni traga.
krajnji ishod-ugojila se 5kg=))
u uputstvu stoji-2 do 6 tableta dnevno..
ja sam uzimala po pola,i najvise 3 tablete..
e sada ne znam..od 2-6,pa da li je placebo ta polovina koja meni sasvim okay drzi paznju?ne mislim da jeste,pre je pitanju nekakva intraindividualna varijabilnost...

e sada malo o speedu..
dragi moji farmaceuti,pa zar se niko od vas nije setio da skrene paznju crnom milenku,
na necistoce prisutne u ulucnim gudrama?pa cemu onda nase obrazovanje,preciznost,pedantnost?
ko sto ti vec rekose-mojne to da radish! :nene:

nA kraju krajeva-it's all in your head,knjiguu ruke,nateraj seeee,SNAGA JE U TEBI!!!
no,najjace od svega je poznavati granice...pa ako ne stignes da spremis ispit(e)za ovaj rok,postoji sledeci..
zar si stvarno u fazonu da sebe nacisto unistis?rece ti vec_d.o.t_u najboljem slucaju ispasce ti zubi!

@stef
gledala sam na bbcu da se parkinsonizam leci mdma...a znamo da je isti jedan od uzrocnika..znas nesto vise o tome?
(princip homeopatije ili sta?)

BK

Upravo gledam emisiju na National geogrphic o amfetaminu tj met-u...kako su ga ljudi lako dobijali u kucnoj proizvodnji iz efedrina iz razlicitih tableta za prehladu...jednostavnim postupkom sa metil alkoholom, Li, NH3...cak iz efedrina koji je bio stocna hrana...mada u postupku ima jedan korak gde isparava HCl i moze explodirati...dejstvo meta traje vise od 12h
Mnogo zanimljiva emisija...

Enea

kako je efedrin bio stochna hrana?  :hmm

MiKy

meni nije jasno kako nekim ljudima alkohol pomaze pri ucenju... :roll

Enea



mozda im smanjuje tenziju, jedno je pripiti se a drugo napiti se.


BK

Quote from: Enea on 20-11-2007, 12:31:37
kako je efedrin bio stochna hrana?  :hmm
I meni je bilo cudno...ali tako su rekli na TV-u ...raspitacu se...
Verovatno samo sastojak nekih vrsta stocne hrane...ali videcemo

Darker

Zanimljivo da je amfetamin nekada bio lek koji se davao hiperaktivnoj deci(dakle deci u speed-u) :K :K

ThymusMedica

Ne, nikako, ali nikako!!!!!!!! Samo prirodno!

pig_am_am

"ako 24 casa ucis,posle ces 24 h i da spavas. ne mozes za***ati organizam" rece profesor farmakologije.