Predstavljeni takmièari „Beovizije

Started by Bred, 09-02-2007, 13:55:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

lijepa bosanka

#30
...ne sviða mi se...lijepa je pjesma....ali nije mi ne¹to neobièno...jer marija stalno pobjeðuje na festivalima i to sa sliènim pjesmicama...
Meni je onaj peca bio interesantan...


*katarina....Da li misli¹ na  Unfaithful-RIHANNA??
                   

johny cage

dobra je Marija. Cini mi se da nije bio tezak izbor. Sta mislite o takmicarima iz bivsih zemalja SFRJ?
  Mislim da su Slovenci najbolji, od Dada sam vise ocekivao. Karolina je najlepsa. Crna Gora je solidna, Bosne se ne secam...

katarina

Lijepa, DA!! Ima izmena, taman posla da nema, ali jako podseca.

philoserbiana

puno srece mariji serifovic.od predstavnika iz bivsis j.republika svidja mi se pesma iz slovenije :lol:

Smrda


darusaz

Napred Marija!!!!!!!!!!!!!!!!  :)  :~

Devojka sjajno peva, i veoma mi je milo da je u ovoj konkurenciji, ona najbolja.

Maslacak

#36
Da, poznato je da na Evroviziji pobedjuju iskljucivo dobri vokali  :lol3:

...boze, koja je sve to budalastina... :K :K

Bred

maslacak, sta hoces da kazes da Marija nije dobar vokal? :hm

Pet uèesnika polufinala tvrdi da je festival u Centru "Sava" name¹ten
"Beovizija" ne mo¾e bez skandala

Na "Beoviziji" opet skandali. Ali ovoga puta nam "nisu krivi Crnogorci" veæ, izgleda, da ni sami sa sobom ne mo¾emo! Petoro takmièara koji nisu u¹li u preksinoæno finale "Beovizije": Mira ©koriæ, grupa "Amadeus", Maja Nikoliæ, Aleksandra Peroviæ i Jelena Kovaèeviæ smatraju da je telefonsko glasanje publike bilo name¹teno, pa su glasovi koji su oni dobili preusmereni na druge takmièare, a da je na ¾iri vr¹en pritisak.

- Ulo¾ili smo ¾albu Odboru za organizaciju festivala, podneli prijavu Javnom tu¾ila¹tvu, MUP-u Srbije, odeljenju za privredni kriminal, a od "Evrosonga" tra¾imo da arbitrira u ovom sluèaju i da ispita regularnost glasanja. Zahtevamo da strana delegacija prebroji telefonske glasove i utvrdi da li je bilo preusmeravanja. Anga¾ovali smo i advokata Ljubi¹u ®ivadinoviæa - isprièala je Maja Nikoliæ i dodala: - Ovo je jedini festival u kom nisam u¹la u finale, a na mnogim sam se takmièila.

Sumnju u regularnost izazvalo je, pored ostalog, i to ¹to su, kako reko¹e, "neki anonimni ljudi sa lo¹im pesmama, koje publika prvi put vidi, dobili vi¹e telefonskih glasova od njih, poznatih pevaèa".

- Na svaki koncert "Amadeusa" doðe 2.000-3.000 devojèica koje ih obo¾avaju. Pa je l' moguæe da nisu glasale za svoje fanove veæ za neke tamo nepoznate?! - pitao je Sa¹a Obradoviæ, menad¾er ove grupe.

Mira ©koriæ je rekla da sumnja u regularnost telefonskog glasanja jer je njenim prijateljima SMS potvrda da su glasali stizala tek oko èetiri ujutru kada se ti njihovi glasovi vi¹e ne mogu uva¾iti jer su kasno stigli. Aleksandra Peroviæ je, praveæi poreðenje sa Izborom za mis, objasnila da su organizatori ovakvim name¹tanjem ostavili u finalu autsajdere, ne bi li u tako lo¹oj konkurenciji publika glasala za najboljeg, odnosno onog za kog se lobira. Maja Nikoliæ je rekla:

- Oèekujem od Aleksandra Tijaniæa, koji je po¹ten èovek, da presudi i stane na put name¹tanju.

- Svi èlanovi ¾irija su ljudi sa velikim integritetom i reæi da je neko vr¹io pritisak na njih je komièno - rekao je za "Blic" Aleksandar Tijaniæ, direktor RTS-a, i dodao: - ®ale se oni koji su navikli na festivale na kojima se muæka, ali ja takav va¹arski pristup neæu dozvoliti. Posle finalne veèeri æe na sajtu RTS-a biti objavljeni listinzi sa glasovima gledalaca, pa ko god hoæe mo¾e da se uveri koliko je ljudi glasalo za nekog izvoðaèa. Uostalom, ako se ispostavi da postoji i traèak sumnje u regularnost takmièenja, detaljno æu ispitati ceo sluèaj. Meðutim, uveren sam da je "Beovizija" organizovana u skladu sa propozicijama.

S. Stankoviæ - A. Novakoviæ

    Japund¾a: Niko nije vr¹io pritisak na nas

    Na pres konferenciji je reèeno i da je Maja Japund¾a-Nikoliæ, èlanica ¾irija, nakon glasanja revoltirano izgovorila: "Nikada vi¹e neæu da budem u ¾iriju", pa se pretpostavlja da je na nju i ostale vr¹en pritisak.

    - Tvrdim da niko nije vr¹io pritisak na ¾iri. Meni su te prièe sme¹ne, buduæi da se do kraja takmièenje nije znalo ko su èlanovi ¾irija - rekla je za "Blic" Maja Japund¾a-Nikoliæ i dodala: - Napominjem, da ja od dolaska u Centar "Sava" ni u jednom trenutku nisam bila sama. Dok su gledaoci glasali, mi smo u tih 20 minuta bili zatvoreni u izolovanoj sobi, bez telefona, nismo smeli ni da razgovaramo o tome za koga æemo glasati. Kada smo iz raèunskog centra dobili listinge sa glasovima gledalaca, svaki od èlanova ¾irija je potpisao svoje liste sa glasovima. Savest mi je potpuno mirna, glasala sam za pesme za koje mislim da su bile najbolje. Te¹ko je biti u ¾iriju jer, kada shvatite da su svi takmièari ulo¾ili mnogo truda, prosto nije zahvalno kada nekome ne date ni jedan glas.
    U Beograd stigli ljubitelji "Evrovizije" iz Evrope
    Navijaju za Mariju ©erifoviæ

    Finale "Beovizije" sinoæ su pratili i obo¾avaoci "Evrosonga" koji su iz Izraela, Belgije, Makedonije, Hrvatske, Holandije i Velike Britanije do¹li u Beograd. Ekipa "Blica" prona¹la ih je ispred Centra "Sava" pred samo finale, a otkrili su nam da vole na¹u muziku, da je grupa "Negativ" najbolji bend, a pesma "Molitva" od Marije ©erifoviæ je njihov favorit.

    Njih tridesetak koji su jo¹ juèe do¹li u na¹u prestonicu kako bi u¾ivali u finalu muzièkog ¹oua, veæ godinama, kako ka¾u, prate "Evroviziju" i putuju svuda po svetu da bi slu¹ali pesme koje se takmièe na ovom muzièkom spektaklu. Razgledanja Beograda omoguæila im je organizacija "Ogae Srbija" preko koje su i stigli.

    - Kada jednom odete na "Evroviziju" prosto se odu¹evite i navuèete na takav provod. Do¾ivljaj je neverovatan. Mi ove smo ove godine veæ posetili Kijev, Istanbul i Atinu, a put zavr¹avamo u Srbiji. Od va¹ih pesama najvi¹e nam se sviða pesma Marije ©erifoviæ, a nikako ne volimo turbofolk - rekao nam je Makedonac Darko koji je sa svojih pet prijatelja skoro deseti put posetio Beograd.

    S druge strane, Izraelac Aviad, koji je veæ èetiri puta bio kod nas, ka¾e da je 2004. po prvi put do¹ao u Beograd i to preko prijatelja koga je upoznao na èetu posveæenom fanovima "Evrovizije". Njemu se najvi¹e sviða Ivana iz grupe "Negativ". Zagrepèani su nam otkrili da najvi¹e vole Mariju ©erifoviæ, ali da im je Bebi Dol, koja inaèe ne uèestvuje na "Beoviziji", najbolja pevaèica. Englezi i Belgijanci su se slo¾ili u jednom, a to je da je grupa "Negativ" najistaknutija i da Marija ©erifoviæ ima fenomenalan glas. Jedan Belgijanac je èak kupio i njen disk, a u svojoj kolekciji ima i pesme ®eljka Joksimoviæa i Zdravka Æoliæa.

    M. Radojkoviæ

blic

katarina

Bred, Maslacak je verovatno mislila na to da dobar vokal mora da prati i upecatljiv scenski nastup, garderoba, ponasanje i izgled samog pevaca...da se sve to gleda na Evroviziji.

Bred

Pa valjda ce sad Marija malo smrsati i zategnuti se mada ne verujem jer je izjavila da joj se vise svideo njen stajlnig na drugoj nego na prvoj veceri. :wall:

katarina

pa o tome ti pricam... mogla bi da smrsa, samo to i bice super!

Bred

i da poradi malo na svojoj zenstvenosti...

besno pile

ma,mogla bi nas odmori malo od svoje pojave,i ona i ostalo smece sa beovizije :bljak:
kakav trash!!!

Darker

Bravo besno pile...
Gledao sam samo Mariju, koji je ono prosek... U¾as...
Biæemo predposlednji, ispred Crne gore:-)

mikele

Песма није за овакве манифестације(мада остале су још горе),а она изгледа катастрофално. :wall: :wall: :wall:
Ајде сви по један еуро за ''улепшавање'' :K :K :K
Ако ништа друго,бар више нема Беовизије на Тв-у,мада ће сада да смарају са овим песмама наредних пар месеци :bljak: