Prahistorijski Romeo i Julija

Started by Bred, 09-02-2007, 15:20:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Bred


  Prahistorijski Romeo i Julija
U grobu blizu romantiène Verone, u koju je Shakespeare smjestio 'najveæu ljubavnu prièu svih vremena', arheolozi su prona¹li dva kostura iz neolitika u nje¾nom i vjeènom zagrljaju.

"Pokopani prije 5 do 6 tisuæljeæa, za prahistorijske ljubavnike pretpostavljamo da su bili mu¹karac i ¾ena, iako to jo¹ treba potvrditi, te da su umrli mladi jer su im zubi netaknuti i nisu istro¹eni", ka¾e Elena Menotti, arheologinja koja je vodila iskapanje.

"Koliko mi je poznato, to je jedinstveni sluèaj", rekla je Menotti. "Nikada se nije èulo za dvostruki pokop iz neolitika, a ovi se kosturi jo¹ i grle."

"Moram priznati da sam bila vrlo uzbuðena kad smo ih otkrili", rekla je. "Radim ovaj posao veæ 25 godina i iskapala sam u Pompejima i na drugim slavnim nalazi¹tima."


"Ali nikad me ni¹ta nije tako dirnulo. Ovo je otkriæe zaista ne¹to posebno", priznala je.

Grob je otkriven tijekom pripremnih graðevinskih radova za tvornicu koja se gradi kod Mantove. Osim para ljubavnika, arheolozi su prona¹li kameno oruðe, ukljuèujuæi vrhove strijela i no¾.

Menotti je rekla kako struènjaci sada trebaju u laboratoriju prouèiti artefakte i kosture kako bi se toèno odredila starost groba i dob osoba pokopanih u njemu.

Net.hr

stef


hulio_salinas

Simpatikus....

E svasta... Co'ece, sta nas jos ceka na ovom ludom svetu...

Smrda

ovo mi priziva lepe misli...zaista...
biti sa nekim na taj nacin.,...sta znam,rekla nih da je jos i romanticno...no ne bih da me prozovete za morbidnu..

Wolf

Quote from: smrda on 10-02-2007, 03:04:02
ovo mi priziva lepe misli...zaista...
biti sa nekim na taj nacin.,...sta znam,rekla nih da je jos i romanticno...no ne bih da me prozovete za morbidnu..
Ima neke romantike...

Mishica

Ja sam veoma emotivna osoba,a ovako nesto priziva suze!
Ovo je zaista divno!Budi cudna osecanja!

Masha


Darker

Brede ovo je offtopic, treba da ide u temu: ¹ta je ljubav...

Ajvi

Ovo je neverovatno.. Bukvalno forever.. Smrc

Al-Jasmina

jeste, ali ako se uzme u obzir da su mladi umrli- kratko!