Treba li tuci dete?

Started by nasty girl, 13-06-2006, 21:51:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Darker

E mnogo mi filozofiramo... Videæu nas kad budemo imali svoje dete :twisted: :twisted: :twisted:

Blesava*

 
Quote from: Darker on 18-06-2006, 11:00:01
E mnogo mi filozofiramo... Vide浠nas kad budemo imali svoje dete :twisted: :twisted: :twisted:

I to sto kazes  :` ....Nije lako biti roditelj... :/


yeca

Ljudi, mo¾da vi niste bili u kontaktu sa klincima koji nemaju ni 3 godine a vidi se da rastu u pakosnu decu
Tada ne vrede ni najbolje reèi..
Valja po malo po turu kad zaslu¾i..
Meni bar nije bilo ni¹ta stra¹no u trenucima kad sam bila nedokazana  O0

Vampire 666

Quote from: yeca on 18-06-2006, 13:54:30
Ljudi, mo¾da vi niste bili u kontaktu sa klincima koji nemaju ni 3 godine a vidi se da rastu u pakosnu decu
Tada ne vrede ni najbolje reèi..
Valja po malo po turu kad zaslu¾i..
Meni bar nije bilo ni¹ta stra¹no u trenucima kad sam bila nedokazana  O0


troo!

Bred

Nista nema gore ni tuznije kad vidim dete od 3-4 god kooje, kako vi rekoste, raste u pakosnu osobu, imam njuh za te stvari posto sam dugo u komsiluku imao pravo malo obdaniste, ili kad vidim da se dete izivljava neprirodno nad drugom decom ili kad muci zivotinje onako sadisticki ali pitanje je mogu li tu batine pomoci? I koliko smo mi napravljeni takvi kakvi jesmo tj koliko imamo kpaciteta da sebe spoznamo i menjamo. Nije offtopic nego jednostavno razmisljanje da li
se neke nase osobine i "nesvesne radnje" najociglednije ispoljavaju u detinjsvu?

Blesava*

 Dete kad se rodi ono je najlepse i nejnevinije stvorenje..   :> A u sta se ono posle pretvori zavisi od njegovog okruzenja,prvo od roditelja,a potom tu su i drugi socijalni i obrazovno-vaspitni cinioci.. :`

yeca

Quote from: Bred on 19-06-2006, 10:47:29
Nista nema gore ni tuznije kad vidim dete od 3-4 god kooje, kako vi rekoste, raste u pakosnu osobu, imam njuh za te stvari posto sam dugo u komsiluku imao pravo malo obdaniste, ili kad vidim da se dete izivljava neprirodno nad drugom decom ili kad muci zivotinje onako sadisticki ali pitanje je mogu li tu batine pomoci? I koliko smo mi napravljeni takvi kakvi jesmo tj koliko imamo kpaciteta da sebe spoznamo i menjamo. Nije offtopic nego jednostavno razmisljanje da li
se neke nase osobine i "nesvesne radnje" najociglednije ispoljavaju u detinjsvu?

Potencijali se svakako ispoljavaju tokom detinjstva..
Mora nenormalno puno da se prièa sa decom, da ih roditelji upuæuju, dokazuju, pokazuju, ubedjuju i da im se i ono malo slobodnog vremena posveæuje na najbolji moguæi naèin

nasty girl

#37
Quote from: Blesava* on 19-06-2006, 14:56:38
Dete kad se rodi ono je najlepse i nejnevinije stvorenje.. :> A u sta se ono posle pretvori zavisi od njegovog okruzenja,prvo od roditelja,a potom tu su i drugi socijalni i obrazovno-vaspitni cinioci.. :`

slazem se... i kao sto je rekla blesava* samo su roditelji odgovorni za razvoj i ponasanje deteta...

Blesava*

Eto,neko se slaze sa mnom...PozZz nasty  :*

AquArius

Quoteili kad vidim da se dete izivljava neprirodno nad drugom decom ili kad muci zivotinje onako sadisticki

Takve stvari idu iz porodice.
Veoma retko se ljudi radjaju sa tim kodom. A ne znaci da ce uvek da se ispolji.  :loptica



vladimir

Јесте, а то је зато што наша деца могу да гледају како се коље прасе или пиле и тако то... :run

Bred

Ali sta sa onima kod kojih se kod ispolji? Licno mislim da su tu male sanse za korekciju

Darker

Ma, gvo¾ðe se kuje dok je vruæe... Nisu svi Cartmeni... Dok ne krene u ¹kolu(pa bogami do srednje) ima da ga oblikuje¹ kako o¹, samo ako zna¹ i hoæe¹...

AquArius

QuoteЈесте, а то је зато што наша деца могу да гледају како се коље прасе или пиле и тако то

A u Americi, gledaju kako su pilici i prasici zasticeni od klanja (kolju se u humanim uslovima), ali zato brate, filmovi sa klanjem ljudi na sve strane, o igricama da i ne pricamo. I onda lepo uzmu pusku i odu u skolu (sa drugarom) i pobiju jedno 12-13 skolskih... Eto, doslo im.  :`


nasty girl

pa i to sto kazes danasnje filmovi i igrice mogu da upropaste decu...zato bi roditelji trebalo da ih drze na uzici dok se ne nauce pravim vrednostima i ponasanju... :`