Ko voli slatki¹e, voli i voæe

Started by AquArius, 11-02-2007, 11:28:09

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

AquArius

Ko voli slatki¹e, voli i voæe



Novo istra¾ivanje pokazuje da obo¾avatelji poslastica jedu vi¹e jabuka i drugog voæa nego oni koji èesto pose¾u za slanim grickalicama pa ako je svejedno otkud slatki okus, bolje re¹enje neodoljive potrebe za ¹eæerom je u koprici s voæem nego u poslastièarnici.

Ovo su rezultati istra¾ivanja sprovedenog meðu 14 000 ispitanika, a teorija koju su autori razvili potkrepljena je i rezultatom da vi¹e keksa, kolaèa i èokolade jedu osobe èija prehrana sadr¾i manje povræa nego voæa (voæe je slaðe!).



Izvor: Appetite ( Vitamini.hr (http://www.vitamini.hr/3171.aspx) )

hulio_salinas

O ne. Ja sam u onoj drugoj grupi. Stalno "posezem za slanim grickalicama"!  :roll:

I istina je da jedem vrlo malo voca (osim u letnjim vrucinama).

Masha

#2
Ja sam kao i hulio.  Sad, da li je to bolje ili ne, ne znam, ali zivele povrckice! ,

mikele

Ја воће једем баш доста,у овом периоду су актуелне банане,помаранџе,мандарине и киве.Значи све само тропско воће,мада узмем и по коју јабуку или крушку. :luda :luda
Али моји фаворити су киви и помаранџа

katarina

Ja se od slatkisa ni ne setim da jedem voce...

Mishica

VOCE+SLATKISI=SAVRSEN OBROK
Mozda to nije najpametnije,ali ja obozavam slatkise,ali i voce!
Kada ucim slatkisi su mi najbolji "prijatelji"! :)

mikele

Quote from: Mishica on 11-02-2007, 16:10:54
Kada ucim slatkisi su mi najbolji "prijatelji"! :)
Онда немој много да учиш,неће ти то ваљати :nene: :nene: :nene:

cvjetic

slano,slano,slano i samo slano... :Bog :Bog
jedem slatko,ali ne volim...
prije cu slano jesti...
i tacno je,nemam naviku da jedem voce...

Ajvi

Quote from: katarina on 11-02-2007, 15:48:52
Ja se od slatkisa ni ne setim da jedem voce...
Moj covek, ni ja nemam potreabu za vocem, i retko ga se setim, kad su slatkisi na stolu.. Slaaaatkiiiisi!!!!  :Bog
Ziveli slatkisi..  :loptica

Wolf

Ja spadam u ovu grupu ljudi koji pre izaberu voce i slatkise,
nego nesto slano...

zoe

Мислим да не могу да замислим дан у коме не поједем бар пола килограма воћа! А што сам се примила на ананас, јооој! Воћне салате су закон! :Bog
Често мењам чоколаду за воће кад осетим ту ужасну потребу за слатким... само је некад ипак немогуће издржати...

mikele

Quote from: zoe on 12-02-2007, 11:15:43
А што сам се примила на ананас, јооој! Воћне салате су закон! :Bog
Ееее добро кажеш,ананас је вр'.Само што ме мрзи да га чистим па углавном једем оне колутиће из конзерве који су ,такође, екстра.А и онај сок који остаје у конзерви није за бацање,не не. :nene: :nene: :nene:

zoe

То, Микеле, царе! :igra: Ананас је закон у каквој год варијанти! (А и ја чешће прибегавам конзерви)

BK

Ja volim vise voce nego cokoladu. A i zdravije je, mada ne treba ga jesti uvece.
I ja sam za ananas mada mnogo secera i konzervansa ima u konzervi...pa sad koliko li je zdravo. Ali kad se kupi ceo vise bacis dok ocistis nego sto imas da pojedes.

AquArius

Kod mene u kuci su aktuelni i slatkisi i voce,
kako kad, zavisi od raspolozenja.

Mislim da sto vise citam o dobrobiti voca i povrca,
to mi je svest o tome intenzivnija ... ali i potreba za vocem.
Sto je super.  :happy:

(Autosugestija cuda pravi.  :>)