Gradivo za spremanje TESTA i utisci sa predavanja

Started by yeca, 30-05-2006, 11:24:08

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

sandric

Praktikum jeste dovoljan za 6,ali profesorkina predavanja su odlicna tako da ceo drugi semestar treba uciti iz njih.Dobro su napisana,jasna su i ako ih znas znaces da odgovoris i na pitanje......... :`

Dirk

ma moze i vese od 6 ali moras da naucis sve lepo od reci do reci i da povezujes polako 5 str na dan a ne da procitas i odma hoces da polozis

Bred

Tesko samo praktikum posto profesori znaju sta pise u praktikumu i koja je onda verovatnoca da ce dati toliko pitanja iz praktikuma da se nakupi poena za 6?! Nema logike

Maslacak

Pa zato sto profesori nisu sadisti (manje vise), a u praktikumu pise zaista ono najvaznije, pa nije ni fer da nego ko ga nabuba od reci do reci ne moze ni da polozi. Problem je samo sto je meni npr, tesko nabubati ga od reci do reci, a i pomalo je rizicno :K A profesorkina predavanja su bas dobra.
Ja sam cula da je sad test bio bas tezak pa sam se nanervirala jer je 9. juna bio preeelak...bezveze, jun je jun...

Dirk

Pazi ako naucis od reci do reci i proradis testove a tamo vidis jos neke stvari i njih proradis iz recimo neke opsirnije skripte imaces sasvim solidne sanse za prolaz JER ZNAS OSNOVNE STVARI I JOS TA PITANJA KOJA CE SIGURNO BAR JEDNO PONOVITI I JOS BAR jedno u malo izmenjenom obliku i posle samo dodjes i kazes VOZDRA

Darker

Pa onako, svaki ispit koji sam spremao mesec dana sam odradio sedmicom, više se ne nerviram :> :> :>

yeca

Quote from: Darker on 06-07-2006, 01:29:44
Pa onako, svaki ispit koji sam spremao mesec dana sam odradio sedmicom, viÃ...¡e se ne nerviram :> :> :>

I vise od mesec dana.... Isto Darkeru!!! Ista muka!! E od pre neki dan se ne nerviram niti sta ocekujem. :(

mullala

Srecno onima koji izlaze na usmeni sutra, a ja sam htela da dodam jos jednu stvarcicu:
I test iz fiziologije i test iz patoloske fiziologije koncipirani su tako da sa osnovnim znanjem i mnooogo razmisljanja mozes da polozis makar sa sesticom. Osnovno znanje mozes steci iz praktikuma (fiziologija) ili one knjizice profesorke Leposavic (iz patofize), i mislim da cak i nije poenta nauciti od reci do reci, vec dobro savladati mehanizme - sta god nije jasno, razjasniti iz dodatne literature, povezivati sa ostalim predmetima koje smo ucili. Jedino sto vole da stave u testove i pitanja vezana za pojmove/bolesti koji se zovu necijim imenom... pa to mora da se nabuba.
S druge strane, isti taj test jako lepo moze da se polozi (sa visom ocenom) ucenjem iz predavanja (sto je lep nacin nagradjivanja onih koji su bili redovni i hvatali sve beleske) i starih testova (sto i nije bas u redu, jer je to samo precica, bez sticanja pravog znanja).
Toliko od mene, mada opet pricam bezveze, posto tek sutra treba da vidim rezultate iz patofize :lol:

Darker

#53
Nadamo se da će od jeseni postojati saradnja foruma sa institutima, mada su oni jedan od retkih koji imaju svoju prezentaciju na sajtu faxa, mada prilično neažurnu, ali dobro :W :W

sandric

Kada bi vise ljudi dolazilo na predavanja mislim da bi oni dali podrsku forumu i pristali da aktivno ucestvuju....Ali posto se predavanje iz fiziologije svelo na 5 studenata,to ce se tesko ostvariti....

Al-Jasmina

5 sudenata??????
Ja sam isla prosle godine i nisi imao gde da se udenes...????????
Cekaj, jel ovo Forum Fiziologija ili Patofiza????

Mislim da treba juriti profesorku u vezi sa tim prikljucivanjem na net..
Ona je pristupacnija po pitanju intereneta i verovatno saradnje sa studentima...

Bar deluje tako.. :`

sandric

profesorka je sasvim ok,sve pohvale za nju.... :[ :[Ali ove godine je na predavanju bilo jako malo studenata,pa ona verovatno smatra da nema svrhe da se prikljucuje forumu jer se studenti ne interesuju za fiziologiju.A fiziologija je jako lep predmet i neophodan za sve predmete na trecoj godini

yeca

Pa studenti inaèe ne idu na predavanja onih predmeta iz kojih postoji pristupaèna i normalna literatura iz koje æe uèiti. To je sluèaj i sa mikrrobiologijom i sa gnozijom (govorim za treæu..)
Za sve ostalo ih mrzi da se cimaju do faksa - ja znam iz sopstvenog iskustva, mnogi raèunaju na mene jer ja idem na pojedina predavanja, imam super bele¹ke i ja im to kasnije prosledim... Prosta stvar!!

Darker

Znači, prošle godine je bilo krcato, pogotovo kad su se davali potpisi :> :>

Al-Jasmina

Ove to nije bilo? Cekaj, vaze li nam ti potpisi? :`