Telekom Srbija za operatera u Crnoj Gori

Started by mikele, 14-02-2007, 21:25:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

mikele

Дај и ми да купимо нешто(или ти некога),а не само код нас сви да купују. :> :> :>
Богами Телеком прави целу империју у региону,није то мала ствар.Ја мислим да је он једини од свих у бившој СФРЈ који је још ''националан'' јер све су покуповали странци. :hmm :hmm :hmm

darusaz

Нисам сигуран, ал мислим да су мудри Словенци задржали сопствени ПТТ систем у целости (и пошту и телефонију).

mikele

Quote from: darusaz on 05-03-2007, 17:13:47
Нисам сигуран, ал мислим да су мудри Словенци задржали сопствени ПТТ систем у целости (и пошту и телефонију).
Могуће,зато сам и написао да ''мислим''. :wink:
Али у сваком случају су једни од ретких који су остали ''национални''.У ЦГ,ХР,МКД и у БИХ све су покуповали странци,а Телеком је међу њима(мислим међу купцима) :K :K :K

darusaz

Мада Микеле, капирам да то људи у РС не доживљавају страним. ;)

Ево када гледам начин организације и рада ЈП "Српске поште" па то је пресликано ЈП ПТТ саобраћаја "Србија". Још тек као филателиста, дође ми да се смејем, јер како се неки тренд појави овде, одмах га прате и у Српској. ;) Мада слично је и са ХП Мостар - пандан хрвастком ХП-у. ;)

Али добро де видим да полако прелазим у  :OFF  8)

mikele

Quote from: darusaz on 06-03-2007, 08:49:59
Мада Микеле, капирам да то људи у РС не доживљавају страним. ;)
У потпуности се слажем,вероватно и у ЦГ велики број људи ће сматрати Телеком као ''својим'',али остатак ће га бојковати,али проверено.Ипак мислим да ће бар 40% корисника користити нашу мрежу,а ови остали нека га дувају :K :K :K

Bred

Telekom Srbije dobio licencu u CG
Izvor: Beta
Podgorica -- Telekom Srbije i holandska firma Ogalar dobili su licencu za novu mre¾u mobilne telefonije u Crnoj Gori, sa brojem 068.

Kako nezvanièno saznaje agenciji Beta u crnogorskoj Agenciji za telekomunikacije, nova mre¾a bi, prema najavama, trebalo da startuje od jeseni.

U Crnoj Gori trenutno postoje dva operatora mobilne telefonije - Pro Monte (069), u vlasni¹tvu norve¹kog Telenora, i Monet (067), u vlasni¹tvu nemaèkog, odnosno, maðarskog Telekoma.

Teritorija Crne Gore je u celini pokrivena signalima mobilne telefonije, a u toj dr¾avi veliki broj graðana poseduje mobilni telefon.

Crnogorci su, prema nekim ranijim podacima, veoma "izda¹ni" korisnici usluga mobilnog telefona.

mikele

Бога ми лепо се они шире :pljes: :pljes: :pljes:
Ја мислим да је Телеком направио добар посао и да ће веома брзо постати број 1 у ЦГ.

Bred

Ali ne zaboravite da ulaze kao treci operater i da su dva postojeca vec prigrabila dobar deo korisnika . Ono sto moze da se desi jeste da ce ljudi "na silu" kupovati i broj novog operatera jer ce im u pocetku uslovi izgledati povoljno. To ce se desiti i kod nas.

mikele

Можда им неће изгледати као повољно,можда ће стварно бити повољније него код остала два оператера.Јер то је једини начин да нови оператер преузме део тржишта.Ја мислим да ће Телеком тако и да уради јер другачије неће моћи да се пробије до корисника.
А надам се да ће исти случај бити и код нас са овим Аустријанцима. :wink:

Bred

Ajd da vidimo i to cudo.
Mada najcrnji scenario bi bio taj da Telekom nece moci da pokrije troskove i vraca kredite sto znaci da propada i u Srbiji a onda korisnici ima da izvise. :wink:

mikele

Quote from: Bred on 15-03-2007, 09:46:56
Ajd da vidimo i to cudo.
Mada najcrnji scenario bi bio taj da Telekom nece moci da pokrije troskove i vraca kredite sto znaci da propada i u Srbiji a onda korisnici ima da izvise. :wink:
Ех и ти одмах идеш на најцрњу варијанту. :K
Дај да видимо која би била најбоља. :smekerica:
Ја само хоћу да кажем ако хоће да успеју на новом тржишту,мораће стварно да буду најбољи.А ако не буду били стварно најбољи,онда наступа твој сценарио :wall: