Za¹to je seks bolji od masturbacije

Started by Roben, 18-02-2007, 20:50:34

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Roben

Za¹to je seks bolji od masturbacije
(http://nono9.us)
Poznato je da sno¹aj sa orgazmom donosi mnogo vi¹e zadovoljstva od orgazma postignutog masturbacijom, a nauènici su poku¹ali da otkriju i za¹to je to tako.

Prouèavanjem ljudskog organizma nauènici su do¹li do zakljuèka da se prilikom seksualnog uzbudjenja u krvotoku mu¹karaca i ¾ena oslobadja hormon domapin koji samo pospe¹uje ¾elju, dok hormon koji se oslobadja nakon orgazma, prolaktin, zapravo smiruje i sti¹ava nagon za seksualnim odnosom, dakle èini ljubavnike „namirenim“.

Istra¾ivaèi u Cirihu su na dobrovoljcima oba pola, pu¹tali erotske filmove, a zatim ih podelili u dve grupe - jedni su do orgazma do¹li masturbacijom, a drugi sno¹ajem, i onda im merili nivo prolaktina u krvi.

Rezultat - nivo prolaktina nakon sno¹aja bio je 400 puta veæi nego nakon masturbacije.

Tako su do¹li do odgovora za¹to sno¹aj stvara veæe zadovoljstvo nego masturbacija, ali i za¹to je mu¹karcu potrebno nekoliko minuta da se „oporavi“ nakon odnosa. Naime, povi¹en nivo prolaktina u krvi povezan je sa erektivnom disfunkcijom zbog èega su mu¹karci posebno „uzbudjeni“ i posle sno¹aja im treba neko vreme da se povrate.

(MONDO)

AquArius

Quote from: Roben on 18-02-2007, 20:50:34
... prilikom seksualnog uzbudjenja u krvotoku mu¹karaca i ¾ena oslobadja hormon domapin  ...

He he

dopamine moj,
sta si doziveo,

ovo je neko pod uticajem istog i pisao ..

:lol:

stef

 Zar je potrebno komentarisati zasto je bolji?

Darker

Molim vas da se pona¹ate u skaldu sa pravilnikom foruma, barem pristojno, inaèe tema ide pod lock...

Mishica

Jer nisi sam i tako je dobro kada zajedno dodjete do vrhunca!!!!!!

Roben

Quote from: Mishica on 20-02-2007, 17:18:17
Jer nisi sam i tako je dobro kada zajedno dodjete do vrhunca!!!!!!
интересантан закључак  :hmm

cvjetic

pa sta ja znam...kako kome i kako s kim... :luda :luda

Wolf

Jer ti se ne razvija samo ruka, nego celo telo :luda

Darker

Jer sa masturbacijom te¹ko mo¾e¹ da oseti¹ neku ljubav prema teti sa ekrana... Eventualno prema Desanki,ali ja volEm sve delove tela tako da...:-)
Masturbacija je bolja od apstinencije, a od sexa mo¾e da bude samo kada vam je sex ba¹ lo¹, ali to su veæ Goblini bolje objasnili ("bilo mi je lep¹e NEGO S TOBOM!!")

lycos


stef

Meni i poljubac sa pravom osobom ima 500 puta jaci efekat od samozadovoljavanja...
:ljubav: :Lj

Darker

Jeap, apsolutno... Ali ako nisi sa pravom osobom?

Roben

Онда се добро напијеш и особа постаје права   :K :K :K

Darker

Uz du¾no po¹tovanje, kad se dobro napije¹ i ruka ti postaje prava:-)

tarantulica

Quote from: Darker on 21-02-2007, 18:59:14
Jeap, apsolutno... Ali ako nisi sa pravom osobom?

Uz du¾no po¹tovanje, za¹to bi se petljao sa ne-pravim osobama?  :hmm