Rusi kupili selo iznad Svetog Stefana

Started by mikele, 20-02-2007, 00:16:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mikele

Rusi kupili selo iznad Svetog Stefana
(http://nono9.us)
Celo brdo na kome se nalazi selo Kuljaèe, iznad Svetog Stefana, kupili su ruski dr¾avljani, potvrdjeno je u nekoliko agencija za nekretnine u Budvi, èiji su predstavnici zahtevali da ostanu anonimni.

Prema informacijama iz tih agencija, ruski gradjani koji su na Crnogorsko primorje do¹li medju prvima, kupili su vi¹e hiljada kvadratnih metara zemlji¹ta u mestu Kuljaèe. Taj deo u agencijama tretiraju kao seoski prostor, odnosno neurbanizovano podruèje.

Kvadrat zemlji¹ta mo¾e se dobiti za 100 do najvi¹e 300 evra. Cenu je podigao obli¾nji Miloèer, koji je jedna od najatraktivnijih crnogorskih lokacija za strane dr¾avljane, tvrde u agencijama za nekretnine.

Rusi su se nedavno doselili i u selo Tudoroviæi u blizini Svetog Stefana, gde je sagradjeno celo rusko selo.

Veliko interesovanje i dalje pokazuju za poluostrvo Lu¹tica kod Herceg Novog, gde su sagradjene velike luksuzne vile.

Kupuju se i strma brda koja su 70 odsto pod nagibom, jer u Budvi gotovo da i nema slobodnih parcela.
Zabele¾eni su i sluèajevi da Rusi preprodaju stanove i kuæe po vi¹im cenama od onih po kojima su ih kupili prethodne godine na Budvanskoj rivijeri.

Poslovi se uglavnom sklapaju preko ruskih agencija, kojih je u Budvi, odnosno na Budvanskoj rivijeri, sve vi¹e.

(Tanjug)

Smrda

Mislim da je mala greska po sredi,ali verovatno ce neki od djetica da me vec ispravi..
Nije u pitanju selo Kuljace,nego Blizikuce,pleme PASTROVICA,koje je susedno selo do Tudorovica..I tamo su Rusi,bogami vec par godina,samo se sire..
Za sad ima dva hotela izgradjena,na samom brdu...I nije bas da su izgradili celo rusko selo,ali imaju nameru..

darusaz

Ускоро више неће бити туриста из Србије у Црној Гори видим ја. Студент туре и парадајз туризам замениће Руси, Ирци и остали... А ми? Па полако али сигурно и Бугарска ће за нас бити "велики залогај".

Smrda

pa meni to ne smeta...
po principu,plati pa se klati...
sem toga,niko nama nije kriv sto djetici znaju da se prodaju...

Wolf

@ smrda
E tu si u pravu skroz...Oni prodaju i casu cesmuse...

_d.0.t_

... pa celo njihovo primorje za dve - tri godine necje vishe biti njihovo.
rusi odozgo, shiptari odozdo, sve kupuju.

Bred