casovi iz farmaceutske

Started by tasha, 22-02-2007, 12:21:53

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ivilija

Casovi nisu potrebni!!! Ja sam (doduse pre2,5 godine) polozila kod Sotea iz prvog puta sa devetkom i ispit mi uopste nije bio strasan!!!A pravo da vam kazem zaista se slatko nasmejem kada cujem da su nekom potrebni casovi iz farmaceutske...pa sta tu ima da se objasnjava...sednes i naucis ...nije to ni matemtika ni fizika...zaista je sve kristalno jasno samo treba par miliona puta napisati 1000 formula i to je to!!!A metabolizam bi do sada trebalo da ukapira neko ko je stigao do trece godine fakulteta,zar ne???
nemojte se naci uvredjenim svi vi koji jos niste polozili ali fakat jeste tako!!!

ivana

Quote from: ivilija on 02-07-2007, 10:07:36
Casovi nisu potrebni!!! Ja sam (doduse pre2,5 godine) polozila kod Sotea iz prvog puta sa devetkom i ispit mi uopste nije bio strasan!!!A pravo da vam kazem zaista se slatko nasmejem kada cujem da su nekom potrebni casovi iz farmaceutske...pa sta tu ima da se objasnjava...sednes i naucis ...nije to ni matemtika ni fizika...zaista je sve kristalno jasno samo treba par miliona puta napisati 1000 formula i to je to!!!A metabolizam bi do sada trebalo da ukapira neko ko je stigao do trece godine fakulteta,zar ne???
nemojte se naci uvredjenim svi vi koji jos niste polozili ali fakat jeste tako!!!
Pa naravno kada si biohemicar! Manje vam je gradivo, i prof su blazi prema vama

ivilija

Devojko draga ja sam ucila ucila i farmaceutsku naucila mnogo bolje vise i temeljnije od 90%farmaceuta tako da prozivke takve vrste uopste ne pale kod mene!!!
Kada sam ja polagala gradivo se razlikovalo za tricave 3 grupe lekova a zamisli mi biohemicari smo imali tada cak i hipolipemike za koje ljudi sa Dfa nisu znali ni za sta sluze,a komali da nabroje predstavnike statina i fibrata!!!
Tako da nemoj da pokusavas da biohemicare spustis jer dok sam ja na ovom fakultetu to ti nece bas ici glatko!!!
A da ne pricam o farmaceutima koji biohemiju ne znaju ni da beknu a biohemija je mnogo vise od besmislenog ucenja 1000 formula napamet...mozes tako nauciti i telefonski imenik sa pola mozda a za biohemiju su ti ipak potrebne obe hemisfere ne bi li nesto skapirao!!!
Tako da se ja pitam (a ne pitam se bilo to dobro ili lose) ja bi farmaceutsku hemiju izbacila jer nicemu ama nicemu ne sluzi i svaka cast onome kome trebaju casovi iz istog kad me vec vuces za jezik!!!
Biohemijski smer je neuporedivo kreativniji i jos mnogo sto sta i nece uspeti niti poci za rukom nikome od Dfovaca da ga svrsta u red ispod opsteg smera!!!
Nadam se da sam bila jasna?!
A ti se duso malo bolje informisi pre nego sto napises ovako nesto!!!
A ako su i tebi trebali casovi mi onda zaista nismo na istoj talasnoj duzini a ni nadmorskoj visini!!!

pig_am_am


ivana

Ne znam sto se toliko uzbudjujes, naravno da je mb bolji i kreativniji smer( sto se vidi i pri upisu, koliko je poena potrebno za mb a koliko za df)Ja nisam isla na casove, polozila sam iz prve, ali mislim da casovi mogu pomoci ljudima kojima je lose isla organska...Mislim da ti nisi merodavna da pricas da li su potrebni casovi ili ne jer kao sto rekoh, lakse vam je gradivo( najbolja drugarica mi je mb, tako da znam)

pig_am_am

ej,bre!  :batina
kakav je to nacin,koleginice,a tako razgovaraju! sram vas bilo, nema vam nista od smera ovog ili smera ovog! :nene: aj sad se lepo pomirite dok se nisam naljutila skroz! ajde,ajde....

ivilija

Moze da se naljui ko god hoce ali ja ne dozvoljavam da se o mom smeru prica bez pokrica!!!
Ivana ako ti je najbolja drugarica MB i ti tako pricas onda ne znam sta ta devojka radi sa tobom ni koji joj je prosek ni kako se upisala na MB smer ni ostale stvari vezane za isto!!!
Ja sam kolegi (DFovcu) uradila na ispitu iz farmaceutske hemije 4 pitanja od 5 i doticni nije nasao za shodno ni da mi se zahvali, ali meni hvala nije ni potrebno to je odraz opste kulture, a ja znam koliko znam!!!Isto se desilo sa jos jednom koleginicom (MB) koja je uradila 2 pitanja kolegi farmaceutu (da ih ne imenujem...),ona ruku na srce jeste dobila "hvala" ali eto toliko o tome kako DFovci spremaju farmaceutsku hemiju(primeri iz stvarnog zivota)!!!
Zaista si smesna!!!
Ja sam otisla u OFF i ovde prekidam!!!
Samo pazi kome stajes na zulj,da se posle ne bi kajala!!!Ja nisam marginalac na fakultetu...tako da ti ne savetujem da se zameras bilo kome narocito ne preko foruma!!! :djavo

Bred

Necemo ovde da se raspravljamo o tome koji smer je "bolji".
Tu je statistika-upisa, ocena a u krajnjem slucaju i plata nakon zaposlenje.
Tako da nek svako izvuce zakljucak za sebe. :wink:
I iskreno mislim da biohemija nikako nije primarno podrucje kojim dipl.farmaceut treba da se bavi.

ivana

Mislim da nema potrebe za bilo kakvim pretnjama...Biohemicari imaju manje gradiva iz farm i to je cinjenica, imate samo jedan semestar i nemate vezbe.A ti si najverovatnije mnogo isfrustrirana, cim reagujes ovako...

yeca

Evo ja da vratim kurs na èasove iz farmaceutske hemije:
Drugarica koja ovih dana sprema tu istu farmaceutsku i koja je uzela nekoliko èasova ka¾e da je sistem takav da ta (kako da je nazovem  :smekerica:) koja dr¾i èasove ustvari simulira ispit - postavlja pitanja tipa "da li je to stabilno?" "za¹to?" "koja je to grupa?" "da li je kisela/bazna?" "za¹to?" itd. ...
Dakle, ko se izvukao na organskoj, koristiæe mu - ko nije, verujem da je dovoljno da se dru¾ite sa Volhardom ili sa skriptama iz organske 2 radi potseæanja jer ovih dana slu¹am ba¹ ispit kod Agbabe i Sotea i pitaju vi¹e nego normalne i oèekivane stvari. Jedina "zaèkoljica" je savladati tih 1044 formule  :K
Ne treba preterivati svakako..

cvjetic

uf,ispadose DF-ovci retardirani... :hmm

iskreno smatram da MB smijer ne treba UOPSTE da bude na ovom faksu,nego na PMF-u recimo ili Medicini...

a to ko se sa kime druzi,njegova je licna stvar...niko ne spori cinjenicu da je biohemija daleko teza na MB smijeru,ali niko ne smije ni da spori cinjenicu da je farmaceutska teza na DF...

a ljudi prepisuju i na svakoj godini i na svakom smijeru...ovakvo omalovazavanje je vrlo nisko...

Bred

ok, rekoh da necemo vise o razlikama medju smerovima... bar ne u ovoj temi!

cvjetic

Quote from: Bred on 02-07-2007, 14:24:35
ok, rekoh da necemo vise o razlikama medju smerovima... bar ne u ovoj temi!
-NH2! :D

ivilija

Ne mogu a da se ne nasmejem sitnim provokacijama...hahahahahahaha....buahahahahahahah
Ivana draga duso rekoh ti da nismo na istoj talasnoj duzini te nema potrebe da i jedna i druga trosimo reci, jer se ocigledno ne razumemo jer ti ne shvatas ono o cemu ja pisem...
A na ono " mnogo isfrustrirane" takodje mogu samo da se nasmejem (hahahahahaha),ja samo ne dozvoljavam da nas VISE prave budalama i tu je TACKA!!!Ni vi ni profani!!!Ja imam odlicno pokrice za ono sto pricam i iskreno bih vise volela da je moj smer na medicini ili PMFu(mada mu na PMFu i nije bas mesto) ali ja o tome ne odlucujem...tako da na zalost jesmo tu gde jesmo...

Roben

Како волим ове "паметне" којима часови нису потребни, зато што на часове иду само "ретардирани". А после ти "паметни" копирају од ових "ретардираних" те скрипте са часова и полажу испите и сад као они су нешто "паметни"  :bljak: Ја сам ишао на часове из Органске два и сматрам да су ми користили. Још више ме нервирају људи који крију да иду на часове да би испали "паметни". Прво није срамота ићи на часове ако сматраш да ће ти то користити и скратити време за учење, а и сигурно ћеш се осећати сигурније, то је бар моје искуство. Ивилија могла би мало да се спустиш на земљу и ево свака ти част што си положила без часова  :pljes: :pljes: :pljes: али схвати да нису сви "паметни" ко ти, има нас доста и "ретардираних". А "ретардирани" смо зато што вам дајемо скрипте са часова да би се ви правили "паметни".