Koliko su stranke potro¹ile u kampanji

Started by mikele, 23-02-2007, 23:23:03

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

mikele

Koliko su stranke potro¹ile u kampanji


Republièka izborna komisija (RIK) odluèila je da objavi izve¹taje sa iznosima koje su stranke prikupile i potro¹ile u kampanji za parlamentarne izbore odr¾ane 21. januara, ali ne i podatke o donatorima.

Veæina èlanova RIK-a bila je protiv toga da se javnosti da "sirov" materijal sa informacijama o imenima fizièkih i pravnih lica i iznosima koje su prilo¾ili za kampanje stranaka, dok ti podaci ne budu provereni u procesu revizije.

RIK u petak nije doneo odluku o anga¾ovanju revizora koji æe proveravati verodostojnost izve¹taja o finansiranju predizbornih kampanja, ¹to bi trebalo da bude uèinjeno na narednoj sednici.

Za objavljivanje tih podataka bili su samo predstavnici G17 plus i Socijalistièke partije Srbije u RIK-u Miodrag Petroviæ i Dobrivoje Glavonjiæ.

Prema izve¹tajima dostavljenim RIK-u, stranke koje su u¹le u parlament u kampanji su potro¹ile od tri miliona dinara, koliko su navele neke manjinske stranke, do vi¹e od 100 miliona koliko su naveli Demokratska stranka (DS), Demokratska stranka Srbije (DSS) i Srpska radikalna stranka (SRS).

U nekoliko izve¹taja lista koje su u¹le u parlament navodi se da su te stranke potro¹ile vi¹e nego ¹to su prikupile, i pritom one nisu navele kako æe pokriti ostvarene minuse.

Tako je, na primer, DS prikupila 103.604.366, a potro¹ila 133.391.053 dinara. Koalicija okupljena oko Liberalno-demokratske partije (LDP) je prikupila 23.849.608, a potro¹ila èak 74.489.375 dinara.

Znatnije minuse napravili su i Srpski poket obnove (SPO), koji je prikupio 24.436.260 a potro¹io 49.664.316 dinara, i Socijalistièka partija Srbije, koja je prikupila 22.284.108 a potro¹ila 43.779.197 dinara.

Koalicija Demokratske stranke Srbije i Nove Srbije potro¹ila je u dinar onoliko koliko je prikupila - 112.924.820 dinara. Srpska radikalna stranka (SRS) je od prikupljenih 137.279.150 potro¹ila 119.474.109 dinara.

(Beta)

Bred

nista se nece uraditi ako se ne objave i imena donatora. A posto je odluka vec donesena da se to ne objavi, onda nista od toga. Zivo me zanima odakle se stranke finansiraju i odakle im tolika lova. Od clanarina nije sigurno. Pogotovo je sumnjiv LDP koji je nabavio tolku lovu a starnke postoji samo nekoliko meseci [ evo opet razloga za opravdanu sumnju da se Smrkator bavio nelegalnim aktivnostima] :K

Darker

MA kupio je ogromne kolièine kokakina od albanaca, koji su amerima lovu dali tu lovu za investiranje u OVK, te se amerima sad isplati da finansiraju èedinu stranku... Majke mi, pisalo u Kuriru...

mikele

Quote from: Bred on 27-02-2007, 14:30:34
nista se nece uraditi ako se ne objave i imena donatora. A posto je odluka vec donesena da se to ne objavi, onda nista od toga. Zivo me zanima odakle se stranke finansiraju i odakle im tolika lova. Od clanarina nije sigurno. Pogotovo je sumnjiv LDP koji je nabavio tolku lovu a starnke postoji samo nekoliko meseci [ evo opet razloga za opravdanu sumnju da se Smrkator bavio nelegalnim aktivnostima] :K
Ма послао му чика Сорош или како се већ зове :K :K :K :K

Roben

Quote from: Bred on 27-02-2007, 14:30:34
nista se nece uraditi ako se ne objave i imena donatora. A posto je odluka vec donesena da se to ne objavi, onda nista od toga. Zivo me zanima odakle se stranke finansiraju i odakle im tolika lova. Od clanarina nije sigurno. Pogotovo je sumnjiv LDP koji je nabavio tolku lovu a starnke postoji samo nekoliko meseci [ evo opet razloga za opravdanu sumnju da se Smrkator bavio nelegalnim aktivnostima] :K
вероватно је носио гајбице па је зарадио :K :K :K

Bred

Ne citirajte svi odreda istu poruku!

Da je posteno zaradio, nije sigurno :)

Darker

Pa ka¾em - od droge... Dok je Ko¹tunjavi to krvavim rukama, deci od hleba otimao...

Roben

Коштуније бар мање троши
Чедици само за обезбеђење треба пара коилко Коштуније не потроши за 10 год

Darker

Pa kad 'oæete da ga sk***ate vatrometom, ddddddddd

Roben

не разумем који то ми

Darker

Dobro pitanje... To je kao ono: nije ¹to navijam za partizan, nego ¹to MRZIM ZVEZDU:-)

Roben

прво не навијам за Коштунија
а Чеду не подносим због његових политичких ставова
и сигурно га не јеуре политичари већ мафија чији је истакнути члан

Bred


Darker

Pa to sam i ja rekao... Nije ¹to je opredeljen za neku stranku, nego ¹to je opredeljen protiv Èede... Pa dobro, mo¾e¹ da osnuje¹ stranku Udru¾eni Antièedisti Srbije, mislim da biste pre LDP-a pre¹li cenzus...

Roben

Quote from: Darker on 10-03-2007, 09:31:18
Pa to sam i ja rekao... Nije ¹to je opredeljen za neku stranku, nego ¹to je opredeljen protiv Èede... Pa dobro, mo¾e¹ da osnuje¹ stranku Udru¾eni Antièedisti Srbije, mislim da biste pre LDP-a pre¹li cenzus...
а шта то значи бити опредељен за "неку странку" :hmm :hmm :hmm